Вирусът в Китай - COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019)

  • 816 134
  • 21 677
  •   1
Отговори
# 7 515
  • Мнения: X
Цитат
Правим всичко възможно да удължим визите си
Направете го, в официалната статистика в държави като Тайланд и Сингапур смъртността е 0% а в тия държави в момента температурите са над 30 градуса. Това спира разпространението на вируса както сама казвате защото случаите в Тайланд са основно привнесени. Аз написах анализ който общо взето това казваше, но по не знам каква причина ми беше изтрит.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 08:15 от Анонимен

# 7 516
  • София
  • Мнения: 11 571
По темата, четох, че днес били станали общо 5 случаите в Австрия, вярно ли е, нещо не видях потвърждение, а ми е важно. Имам пътуване до Виена, което явно няма да се осъществи, но се надявам от хотела да проявят разбиране и да сменят датите за  след половин година, за целта трябва да имам някакви аргументи.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 08:16 от bubanka

# 7 517
  • Мнения: X
Цитат
По темата, четох, че днес били станали общо 5 случаите в Австрия, вярно ли е, нещо не видях потвърждение, а ми е важно.
Вярно е, в официалната статистика е отразено че в Авсртия има 3 нови случая от днес и вече са 5.

# 7 518
  • Мнения: 1 350
И във Виена има.

3 new cases in Austria (first in Vienna): [source]
- a 72 year old man in Vienna who is seriously ill
- a couple (with two children showing mild symptoms awaiting test results) in Vienna who had recently been on a family vacation in Lombardy, Italy

# 7 519
  • Мнения: 1 481
Diorela, много неприятно е отношението на медиите към възрастните и хората с хронични, никой няма право да "успокоява" едни и да плаши други на база възраст и доп. заболявания, и като цяло не трябва да се набляга на това, нехуманно и нетактично е. А и не е съвсем вярно.
23-годишна иранка, атлет. И още - 25 и 17 годишна.
https://women.ncr-iran.org/2020/02/27/covid-19-infection-kills-n … m-sheikhi-in-qom/

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 08:16 от bubanka

# 7 520
  • Мнения: 822
Според мен е въпрос на часове обявяването на пандемия.
Абе я се съвземете малко! На часове било!
Имате ли представа в световен мащаб колко болни от СПИН има към момента и колко починали? Да са обявили пандемия? Вярно, че СПИН не ти излиза от носа, но говорим за милиони болни и починали години, години наред!
Малария? Колко милиони заразени и колко милиони починали има (най-вече в Африка)?
Колко умират годишно от туберкулоза?
Грипът се коментира вече сто пъти...
Ще ви обявяват пандемии на вас...
Свършиха новините за пожарите в Австралия и хайде сега ново 20! На часове време било...
Според СЗО:
"A pandemic is the worldwide spread of a new disease. An influenza pandemic occurs when a new influenza virus emerges and spreads around the world, and most people do not have immunity. Viruses that have caused past pandemics typically originated from animal influenza viruses."
https://www.who.int/csr/disease/swineflu/frequently_asked_questions/pandemic/en/
Скрит текст:
"Пандемия е разпространението в световен мащаб на ново заболяване. Пандемия на инфлуенца се появява, когато се развие нов грипен вирус и се разпространи по целия свят и повечето хора нямат имунитет. Вирусите, които са причинили минали пандемии, обикновено произхождат от вируси на грип при животните. "
Да, дори новите щамове на инфлуенцата са били обявявани някога за пандемия.
Според много здравни експерти един от основните критерии за обявяване на пандемия е не броят на заболелите или на смъртните случаи, а разпространението на заразата по континенти и държави. За сравнение SARS (достигна само до 26 държави), а COVID-19 вече е разпространен в 47. Нов и непознат вирус, който все още няма доказано ефикасно лечение. Покриват се почти всички критерии.
Защо СЗО не иска или няма да обяви ситуацията за пандемична, може да има много обяснения... От това да не се всява паника (включително и презапасяването на населението с храна и други  консумативи, което практически вече се случва, и не, нямам предвид само България) през бюрократщината в СЗО до политиката им, случайно да не засегнат нечии важни интереси.
Гледни точки, за това, колко е адекватна СЗО изобщо през последните 15-20 години, има достатъчно в интернет.

https://www.bloomberg.com/opinion/articles/2020-02-27/coronoavir … vid-19-a-pandemic
"The World Health Organization still isn’t ready to call the coronavirus a pandemic. This says more about the WHO than it does about Covid-19."
"...the WHO chief has walked a tightrope, trying to lead the global health-care response, keep communication channels open with China and avoid unnecessary panic."
"The WHO’s funding is part of the problem. The fact that most of the member country’s contributions are earmarked for specific health programs allows donors to dictate priorities, with just 20 contributors funding 75% of the program budget (which was $4.42 billion in 2018-2019, lower than that of many major hospitals). China is a major donor. "
Скрит текст:
"Световната здравна организация все още не е готова да нарече новия коронавирус пандемия. Това говори повече за СЗО, отколкото за Covid-19."
"... шефът на СЗО изпадна в изключително тежката ситуация да взема удобни за всички страни решения като едновременно се опитва да ръководи ответните мерки на глобалното здравеопазване, да поддържа отворени коридорите за комуникация с Китай и да избягва излишната паника."
"Финансирането на СЗО е част от проблема. Фактът, че по-голямата част от вноските на страните-членки са предназначени за конкретни здравни програми, позволява на донорите да диктуват приоритети, като само на 20 от даващите своя дял страни се пада финансирането на  75% от програмния бюджет (което е било 4,42 милиарда долара през 2018 г.- 2019 г., по-нисък от този на много големи болници). Китай е основен донор. " 
Здравна или бизнес организация е СЗО, преценете сами...

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 05:38 от nia_r

# 7 521
  • Мнения: 1 481
Здравна или бизнес организация е СЗО, преценете сами...
Тук стои и въпросът истински ли са данните, които Китай подаваше от самото начало на СЗО, и не само данните на Китай...На базата на тези данни се информира светът.
Тоест, ако СЗО си измива ръцете с обявяването на пандемията, каква е гаранцията, че не манипулира и данните, за да не изгуби спонсорите си?
Въпросът ми не търси отговор. Ясно е, че такъв в момента няма как да има.
Това ни е единственият източник на данни, каквито и да са те.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 03:46 от Less

# 7 522
  • Мнения: 6 893
Уффф , хайде стига пляскахте цитати на английски или само линкове! Колко пъти ви молиха. В България сме, не всеки  знае английски. Поне си направете труда да сложите и гугъл превод, като не ви се занимава да преразказвате или резюмирате!!!

Less, на мен ми е много мъчно за младите и страдам, като видя такава информация. Страдам и за медицинския персонал, те са най-изложени на риск.

Колкото и да ръсят глупости по ТВ, няма да ни успокоят, защото мерките, които взеха в Китай, са много тежки. А това не се връзва с малката цифра починали. Защото тя е малка на фона на многомилионен град.
Притеснени сме и от липсата на най-елементарното и необходимо средство за предпазване - маските.

Аз вече наистина се замислям за ушиване на домашни маски- няколко пласта памучен плат, медна тел за носа ( че е гъвкава) и ластик за закрепяне. Няколко такива в джоба за смяна, ползваните в един затворен найлонов плик и вечер изпиране. Даже ще са по-добри от хирургическите, които също изчезнаха.
Още не съм измислила дали може да им се вкара вътре пласт активен въглен, а и не зная дали е необходимо. Вода пречиства, но не зная ролята му за въздуха каква е.  Жалко, че не се продават еднопосочни клапани. С такъв направо си става маска за многократна употреба с клапан за издишане на влагата.
На купешките трябва да им се сменя филтъра, а филтри въобще не се намираха и по-рано. Не говоря за кръглите филтри, през които се вдишва, а за другите, които се пъхат вътре, между пластовете на маската.

# 7 523
  • Мнения: 6 884
Няма смисъл от активен въглен в маските. А плата е по-добре да е от нетъкан текстил. При памучния и който и да е тъкан нишките са разположени кръстообразно и при кръстосването на всеки 4 нишки се образува дупка. При нетъкания текстил нишките са напластени във всички посоки както е при маските.

# 7 524
  • Мнения: 6 893
The_Third, много благодаря!
от няколкото твои поста за маските, виждам, че много разбираш.
Моля, дай някакъв пример за нетъкан текстил, който е най-подходящ ( линк), срещала съм различни. Има някакви, които пак са с дупчици.
И на колко пласта е добре да се направи?  Дали ще може да се диша през него, ако стане плътен?
Имам в къщи плат памучен сатен, който е фин, но с много по-вече нишки на кв. см.  и си мислех от него. А като е на няколко пласта, това, което ти пишеше за 3-те вида спиране на вирусите - закачат се в нишките и остават по тях. Памукът има фини влакънца, които стърчат около нишките. Мислех, че те биха позапълнили дупчиците от кръстосването. А и може да се гладят с много гореща ютия.

На колко време е добре да се сменя такава маска и дали ще може да се пере, ако е нетъкан текстил?

Ето тук пример за такъв с дупчици https://prisma-bg.com/blog/%D0%BD%D0%B5%D1%82%D1%8A%D0%BA%D0%B0% … 0%BC%D1%83%D0%BA/

ПС Повдигам темата, защото изчезнаха и явно е по-добре да си направим някакви, отколкото без нищо.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 05:06 от Diorela

# 7 525
  • Мнения: 1 481
Малко за отпускане на нервите:.
П.с. Идеята за шиене и аз я обмислям, струва ми се напълно добър вариант ушити маски от нетъкан текстил.

# 7 526
  • Мнения: 9 276

Първи случай в Литва.

Първи случай в Нигерия.

Южна Корея обяви 256 нови случая общо 2022

BNO

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 05:53 от LillyM

# 7 527
  • София
  • Мнения: 2 132

Моля, дай някакъв пример за нетъкан текстил, който е най-подходящ ( линк), срещала съм различни. Има някакви, които пак са с дупчици.

Много идиотско ми се струва, но тия торби за многократната употреба на Фантастико не са ли от нетъкан текстил?

# 7 528
  • Мнения: 6 884
Скрит текст:
The_Third, много благодаря!
от няколкото твои поста за маските, виждам, че много разбираш.
Моля, дай някакъв пример за нетъкан текстил, който е най-подходящ ( линк), срещала съм различни. Има някакви, които пак са с дупчици.
И на колко пласта е добре да се направи?  Дали ще може да се диша през него, ако стане плътен?
Имам в къщи плат памучен сатен, който е фин, но с много по-вече нишки на кв. см.  и си мислех от него. А като е на няколко пласта, това, което ти пишеше за 3-те вида спиране на вирусите - закачат се в нишките и остават по тях. Памукът има фини влакънца, които стърчат около нишките. Мислех, че те биха позапълнили дупчиците от кръстосването. А и може да се гладят с много гореща ютия.

На колко време е добре да се сменя такава маска и дали ще може да се пере, ако е нетъкан текстил?

Ето тук пример за такъв с дупчици https://prisma-bg.com/blog/%D0%BD%D0%B5%D1%82%D1%8A%D0%BA%D0%B0% … 0%BC%D1%83%D0%BA/

ПС Повдигам темата, защото изчезнаха и явно е по-добре да си направим някакви, отколкото без нищо.
Това, което ти прилича на дупчици по нетъкания текстил не са дупчици. В процеса на производство нишките се разстилат, след това се пресоват и тези точици са там където е натиснала пресата. Просто на тези места където са точките тъканта е по-уплътнена, а не продупчена. А дупките, които се образуват при тъкането на платовете са огромни по размер за един вирус. И памучен плат би вършил някаква работа, защото ще спира капките, но нетъкания текстил е по-добре. Не знам как ще се държи при пране, всевъзможните дрехи, маски, бонета са за еднократна употреба. Евтин и достъпен материал е и го дадох като идея. Ето линка от вчера. https://www.olx.bg/ad/netakan-tekstil-spanbond-ili-ruselin-CID26 … p.html#adff2aca8d С една шевна машина сигурно за един ден човек може да си направи 100 и повече маски.

Много идиотско ми се струва, но тия торби за многократната употреба на Фантастико не са ли от нетъкан текстил?
Да, от нетъкан текстил са.

# 7 529
  • Мнения: 6 893
Пак  слушам новини, ББ каза, че нямало да купуват нов правителствен самолет, парите - 55 млн. ще отидат за стадиони, физкултурни салони.  А се притеснява, че НОИ ще фалира, заради болнични поради карантина. Държавата закупила само 1000 теста, няма достатъчно предпазни облекла за лекарските екипи... Разбирам, че спорта е важен, но точно в момента ли, когато сме на прага на епидемия?
Китайците строиха болници. А ние...

Общи условия

Активация на акаунт