Вирусът в Китай - COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019)

  • 816 908
  • 21 677
  •   2
Отговори
# 7 845
  • Мнения: 9 276
Все си мисля, че в гриповете си имаме начин на лечение, с това нещо няма нито ваксина, нито образуване на антитела, хората се заразяват повторно.

 За ваксините обясних вече. Всъщност ако е като грипа, точно тогава играта ще загрубее много, но досега чувам, че е стабилен. А това че не се образуват антитела при всички, имаме си начини да правим ваксини и за такива вируси, към които трудно се изгражда имунитет - ЧПВ, хепатит Б, все ваксини с много висок профил на безопасност и ефективност. Така че за ваксини не се тревожете, сега това, което ни трябва е време, защото ваксината реалистично ще е готова след година, година и половина.

# 7 846
  • Мнения: 8 962
Корабът е показателен, че вирусът е много заразен, което ние вече го знаем. Но не ни показва нищо друго.
Корабът е затворена система и след като прекарат достатъчно дълго време затворени там, всички 100% ще се заразят.

Друго е навън в градски условия. Има голяма вероятност изобщо да не се заразиш.

Да не забравяме, че в Китай заразяването беше така мащабно заради голямата гъстота на населението - градове с население, по-голямо от населението на цяла България.

При нас малките населени места са с предимство.

# 7 847
  • Мнения: 2 463
В нашия магазин всичко има... Паника няма... Само аз лудата с бурканите. И докато ги купувам, се чудя, кой нормален ще може да яде всеки ден боб и леща?
Както и да е, мисля да спра със запасяването, че ставам смешна вече. Ако искате да се посмеете, защото мен ме напушва, като си гледам запасите:
5 буркана 500 мл боб варен, различни видове
1 буркан 500 мл леща
1 буркан 500 мл зелен боб
10 пюрета на прах
2 пастета
2 лютеници
2 конфитюра
буркан печени чушки
компот вишни и компот от праскови
2 соса за спагети
6-7 бебешки пюренца
12 пакета сухари
тоалетна хартия (за боба)
още тоалетна хартия (за лещата)
2 малки опаковки сирене (до края на април годни)
2 големи опаковки кашкавал (също)
2 луканки (до април годни, ама едната се предадох и я почнах)
4-5 консерви с риба тон
Супер ми е смешно, даже ми е и жал, за парите, дето ги дадах, Все си викам, голяма си паника. Никой друг не се е панирал, само ти. Ама пустото, вярвам на германците. За да съветват да се запасим, може пък да имат нещо предвид.

# 7 848
  • Мнения: 48 029
На обикновен седмичен пазар купувам повече, няма нужда да се срамуваш Simple Smile А и тези неща ще си ги изядете

# 7 849
  • Мнения: 860
Напрежение на гланицата на Турция!съобщиха по новините ,турският премиер заплашил,че ще пусне емигранти през границата на България и Гърция,.Върнете новините във 4:00  след обяд по Нова.Само това ни трябва.
Ердоган пак иска да извива ръцете на Европа. Чий го дири в Сирия?
Няма нищо да стане, спокойно

# 7 850
  • Мнения: 10 594
Пролет, нищо ти няма - това си е едноседмичен малък пазар Simple Smile Ама месото къде ви е Simple Smile Моите ще ме изгонят с това меню...

На мен мигрантите са ми по-голяма драма от вируса.

# 7 851
  • Мнения: 30 802
Да си напазаруваш за 10 дни и да не влизаш в супермаркети (с климатична система, дето върти какво ли не) с тълпата може да е много ценно, дори без да е апокалипсис. Ние направихме един малко по-голям от обичайното пазар, не с продукти за оцеляване, а такива, които се ядат редовно. Но то това пази и от общи вируси зимно време.

# 7 852
  • София
  • Мнения: 2 849
Скрит текст:
Тревожно е и това, че при някои пациенти остава напълно неясно как са се заразили, т.е. не може да се установи източникът на инфекцията. Има например хора, които нито са били в Китай, нито са имали пряк контакт с пациент, у когото е бил потвърдено наличието на коронавирус. Последното е в подкрепа на тезата, че също и хора без никакви симптоми могат да са преносители на заразата.

Добре, аз може и да съм глупава, но наистина не разбирам какво необичайно има в това. Да не би всеки път, когато се заразяваме от грип, например, да сме сигурни от къде или от кого точно сме се заразили.

# 7 853
  • Мнения: 6 166
И аз така мисля. Няма да се върне храната. Дори и бобът. В Америка също препоръчват да се запасиш и като се замисля дори и без корона вирусът пак зимата е добре да се презапасиш малко, за да не ходиш често на места, които са огнища за вируси като супер маркетите.

# 7 854
  • Мнения: 4 717
Два хотела в Абу Дaби под карантина - двама италианци са дали положителна проба

2 hotels in Abu Dhabi have been put on lockdown after 2 Italians tested positive for coronavirus. Guests are being screened.

https://twitter.com/BNODesk

Петима чехи от хотела в Тенерифе бяха освободени с помощта на посолството и се прибрали с граждански полет обратно. Шестата чешка туристка е решила да остане в хотела до края на ваканцията.
За мен и двете постъпки са адски безотговорни.

# 7 855
  • Мнения: 1 864
Ние също си купихме някои неща, но няма да ни стигнат за повече от 15-20 дни, вероятно. Каквото-такова. Няма как да се запасим за 2-3 месеца чак.
Работя от вкъщи и много се чудя дали да спирам детето от градина. Нали се очаквала и грипна вълна, а само това ни липсва, след грип да ни тръшне короната. И да я спра, за колко време? То може да мине и повече от седмица докато обявят първия случай, а през това време да си върлува...
Единственото, което ме притесни в изказването на тайландския лекар е, че няма проблем за здрав човек при "адекватно лечение". Какво ли е то и дали нашите лекари ще го приложат? Нали леките случаи си стоят вкъщи, с какво се лекуват изобщо?
И друго - че при развита пневмония АБ, взет през устата не действал. Ами като няма места за всички в болниците, как ще се лекуват пневмониите вкъщи?

# 7 856
  • Мнения: 1 168
Вечерния брифинг в 17 ч, по коя програма ще се предава пряко?

# 7 857
  • Мнения: X
Кризисният щаб към Областния медицински съвет в Кюстендил с мерки срещу коронавирус
https://dariknews.bg/regioni/kiustendil/krizisniiat-shtab-kym-ob … ronavirus-2214300

# 7 858
  • Мнения: 9 276
Защо всеки ден боб и леща, реално почти всичко са дълготрайни продукти, къде в буркан, къде във фризер, къде в пакет, дори плодове и зеленчуци могат да се замразят, а ябълките например издържат дълго време през зимата отвън и т.н. А и няма нужда да се запасяваш за години напред, колкото да имаш нещо под ръка в случай, че има някакво временно нарушение на доставките. Аз и друг път съм казвала, че без храна едва ли ще останем, виж маски, гелове и др. неща, добре че си взех още в началото, но и за това има алтернативи с подръчни материали.

Нали се очаквала и грипна вълна, а само това ни липсва, след грип да ни тръшне короната.

И двете ми деца преболедуваха варицела през месец януари, а тя доста срива имунитета. Изкараха един вирус след това и беше малко по-тежко от обикновено. Какъв късмет точно сега да се появи пандемия. Но аз съм решила, че усетя ли някакво движение, децата ги спирам от градина и остават вкъщи. Засега, въпреки че съм сигурна, че в България има случаи, оценявам, че рискът да се заразиш е все още малък.

Последна редакция: пт, 28 фев 2020, 16:45 от LillyM

# 7 859
  • Мнения: 2 463
Не знам защо си мисля, че може и без храна да останем. Германците изрично казват, консерви, да не е необходим хладилник за тях. Ако спрял тока. Освен това имат и газов котлон и лампа в списъка, което доста ме притесни. Какво реално казват, че очакват да стане или че е възможно да стане? Иначе за ябълките, да и аз си го мислех, това е фаза 2. Аз си мисля, че с няколко пакета спагети, може и да изкараме две седмици. Повече / надали.

Общи условия

Активация на акаунт