Не иска да яде нищо млечно

  • 1 397
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 447
Dona,таратор пробвах да й дам, но го изплю моментално Crossing Arms.Сандвич с кашкавал по едно време кусваше.Сега-не.Супи не яде.Абе нищо с лужица,разбираш ли?
Той с лъжица не яде, откак стана на една година... Confused Супите надробени и с ръце...

# 16
  • Мнения: 1 427
Dona,таратор пробвах да й дам, но го изплю моментално Crossing Arms.Сандвич с кашкавал по едно време кусваше.Сега-не.Супи не яде.Абе нищо с лужица,разбираш ли?
Той с лъжица не яде, откак стана на една година... Confused Супите надробени и с ръце...
Ще повярваш ли , че и това пробвам?Така яде салата.В същото време гледа "Цар Лъв"(иначе не можеш я накара да седи ) и е гола до кръста,и всичко тече по корема и влиза в памперса.Малко и в устата , ама малко Crazy

# 17
  • Мнения: 2 534
Тази тема ме подсети , че Поли не искаше да вкуси нищо млечно повече от половин година
От едногодишна  до година и половина , че и още месец /два отгоре

# 18
не се притеснявай, това са периоди, понякога много дълги. Ние пък сме обратния случай - моето детенце почти една година - от 1,5 до към 2,5 не ядеше почти нищо друго освен адаптирано мляко. Даже писах във форума. Като казвам нищо, говоря буквално.  Последва период, в който ядеше само мляко и хлебни изделия. В момента продължаваме да сме доста зле с яденето - пак яде предимно мляко, но вече вместо хлебни -  месо. Плодове и зеленчуци не докосва. Очаквам с интерес следващия й период - вероятно ще дойде ред и на плодовете и зеленчуците. Като цяло яде страшно малко - може би й се събират около 200 грама храна извън млякото, което е около 300 - 400 гр. Опитах какви ли не хитрости, номера, стимулиращи апетита - не става.  Sick

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Марианка, а теглото й как се движи? Отслабва ли видимо, смъква ли грамове?

# 20
  • Мнения: 2 818
А сладолед? newsm78 Не че е много здравослвно, но само за това се сетих освен алтернативните източници, които Сикрет ти е дала...  А и шейк.... Или пък различни видове кашкавал/сирене, нарязани във формички на сърце, звездичка и тн (с формички за сладки).... може да ги набучваш на клечки, като хапки... замаскирани с хляб или пък нещо, което обича... А по принцип масло яде ли? Алина имаше период, в който ядеше само филия с масло и чубрица и краставици(отделно) ooooh!

# 21
  • Мнения: 3 447
Оп, сега се сетих, че доста често му правя и солен кейк - освен че има кисело мляко вътре, служи отлично и за "замаскиране" на разни работи - сирене или пък зеленчуци (щото при нас и това е проблем).

# 22
  • Мнения: 1 427
Марианка, а теглото й как се движи? Отслабва ли видимо, смъква ли грамове?
Димана,учудващо на консултацията мин.седмица ми показа 500г.повече Shockedама тя така се тръшкаше от рев , че едва я изтеглиха.
Maktub, не ми се ще нещо да е сладолед newsm78То едва ли има нещо от стария ,истински сладолед в днешните.Но пък е идея Simple Smile
Dona, ще пробвам и това Simple Smile
 Сега да се похваля Laughing.Днес има проблясък-Йоана хапна около 100г таратор.и като казах"Айде стига толкова" започна да вика;"Ам-ам".После хапна и малко манджа.И за десерт-шейк от праскова,банан и мляко.Иде м ми всички да ви разцелувам HugНямаме режим на хранене, но и веднъж дневно ме устройва Simple Smile.Обичам ви!!!

# 23
И моя син не яде нищо млечно-какво от това расте и без мляко

Последна редакция: пн, 31 юли 2006, 00:52 от Vivi

# 24
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И Мони не обича мляко. Успявам да й пробутам малко сирене с кус-кус и таратор, но това са единствените нещо, с които поема млечни продукти. Убедих се, че няма смисъл да я карам насила.

Идеята за сладоледа е готина  Peace!

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296

 Сега да се похваля Laughing...

Браво на малката  smile3501 Да минава бързо този период  Hug

# 26
  • Мнения: 525
Моята Моника мога да я накарам да яде каквото поискам когато започна да и казвам че това е за мен и няма да го пипа. Тя започва да се смее и да хапва само и само да ми направи напук. Мен понякога това ме устройва защото така мога да я накарам да седне и да яде, а не да хвърчи надолу нагоре и аз да я гоня с лъжицата.
Сутрин се научихме когато се събуди да пеем: За сладка закуска е време ... и тя доста се ентусиазира , дори ми изрежда какво да и направя.
Всяко дете има периоди, особено когато никнат зъбите, не се притеснявай, това ще отмине.

# 27
  • Мнения: 3 550
Е,тъкмо се канех да пиша, че е период и ще отмине и прочетох, че нещата вече се оправят. Успех и следващия път - по-спокойно!  Hug

# 28
  • Мнения: 5 577
Иван е имал такива моменти. После обаче като се разяде на мляко и си наваксва.  Laughing

# 29
  • Мнения: 2 556
Не знам дали ще те успокоя или притесня, но понеже моето бебе е алергично към белтъка на кравето мляко, аз съм решила въобще да не й давам мляко, след като я отбия (още я кърмя.) Може да й давам по малко козе сирене и това е. И без това не е ящна  Confused

Имам жив пример - майка ми - невероятно здрава и жизнена жена - да не са й уроки  Simple Smile - която след едногодишна възраст никога не е яла нито мляко, нито сирене, въобще нищо млечно. Дори десерти, приготвени с мляко не опитва. Искам дъщеря ми да е здрава като нея, пък нека не яде мляко - това хич не ме тревожи. Сериозно. За мен неяденето на мляко и млечни продукти не е повод за драма.

Упсех при вас и дано скоро прояде детето и да не се тревожите повече!

Общи условия

Активация на акаунт