Истанбул [тема 51]

  • 39 529
  • 743
  •   1
Отговори
# 330
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Таня67
Скрит текст:
Ам', тъй ША станИ.
Онзи ден забелязах, че на Султанахмет, на спирката в посока Лалели, от долна страна, "параден вход" няма. Всъщност така е и на други спирки, от едната страна.
Скрит текст:
Някои с колички минават през релсите и се качват на перона, което пък невинаги е приложимо, други вдигат количките над турникетите... Еквилибристики разни. Ама то с малки деца и без това е факирска история, та...

# 331
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 456
Беличке,туй слово що ши значи-
Flowers Hibiscus малкУ ми звучи Хабеас Корпус.
То юридически дава.
Кат казах хабеас-
Някои гидове пък Ич абер си нейм - Ко да приказват на групитИ.
Ей тъй на,идват заемат парата и дотам.
И бягаш подир образи с чадъри,перца о знамена.....
Ами то Шебечкат го каза
Прехода от ОЕ към СХ.
И аз допълвам от баир-надоле.
Е,сега има и млади другарки,те като искат да катерят.Ама ний,нали сме АристоКотки...

Ами,Тедизонова,душе,убаво е на Ченгелкьой.Аз аусштайгнах там щото вече в таз 15- Ка не издържах бре.
Ами и голямо вървене имах От Анадолу Каваъ към Бейкоз.
Гледки гюзел от заведенията на брега.
Храна -готина.
Забележителност-офиса на Шехерезада от 2 и 3-ти сезон на Бинбиргеджето.
Ама сега вече само фасадата си стои.
Виж,нагоре не катерихме.
Ама се  наслаждавах на вечерен Босфор,светлини,моста....

# 332
  • Мнения: 1 652
Здравейте, Може ли да ми дадете по подробна информация  какво може да се види - като квартал, нещо интересно, заведения, гледки от Çengelköy?
Ченгелкьой е автентично кварталче с магазини, пекарни и заведения с великолепни гледки към Босфора. Туристи йок. Случайно го мернахме, като ходехме с автобус към Кючуксу и на връщане слязохме да ядем миди долма в заведение за миди и кокореч точно до спирката на автобуса.
Друг път бяхме за много късен обяд в ресторант Deniz Yıldızı - мнооого красива гледка към първия мост.
Скрит текст:
Обслужване чудесно, ама каквото виждате на масата (чаша вино, зеленчукови мезенца, салата, плюс два паламуда) струваше тази есен 300 лири с бакшиша. Има и по-нормални заведения в квартала, просто ние на такова попаднахме.

Но пък гледкатаааа.
Това пак от квартала Wink

# 333
  • Мнения: 46
Имам идея след парк Емирган да отидем до Саръйер. Какво може да се види там? Четох за Музея на Садберг Ханъм и ми стана интересно. Какви са препоръките ви относно квартала?

# 334
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Беличке,туй слово що ши значи-
Flowers Hibiscus малкУ ми звучи Хабеас Корпус.
То юридически дава.

Кат казах хабеас-
Някои гидове пък Ич абер си нейм - Ко да приказват на групитИ.
Ей тъй на,идват заемат парата и дотам.
И бягаш подир образи с чадъри,перца о знамена.....


Аз чИ в мУмента не мога да мисля, не мога, ама туй (маркираното) Ич нИ гУ разбрах.

А другото и аз щях да споделям.
Направи ми впечатление, че са казали, че островите в Босфора били повече от един...
По-миналата година, когато имаше проблем с лалетата пък, бяха казали пред наша група, че холандците са им изпратили некачествени луковици. Мен това доста ме озадачи и попитах наш приятел от Истанбул защо разчитат на внос... Човекът беше искрено учуден и каза, че всички луковици си ги произвеждат там, имат си специални оранжерии и пр., което ми звучи доста по-правдоподобно. Та...
И доста други разминавания, които отчасти са обясними, но отчасти и показват, че повечето гидове са малко любители.
Но пък важното е да разказват увлекателно и поне наполовина проверени факти.

# 335
  • Мнения: 1 678
Само ви чета и си кроя планове. Но не можах да се сдържа да не споделя мнение за турагенции. Пътувала съм до Истанбул два пъти много отдавна. Първият път беше с Руси от фирма Муси. Може и други да са пътували с него. Скъса ни от ходене, толкова неща видяхме. А втория път беше за НГ - голям майтап. Ходила съм още три пъти организирано - е как не попаднах на читав екскурзовод. И вече самоорганизирано. Макар че Истанбул ми е леко плашещ с мащабите си. Но ще му дойде скоро и на него времето.

# 336
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
Ние за първи път като ходихме до Истанбул беше само за нощувка на път за Анталия. Тогава се разхождахме вечерта, беше преди Нова година и валеше сняг. Показаха ни част от центъра, отидохме на другата сутрин май до Капалъто.  Преди две години решихме, че ходим сами с ММ и майка ми. Нищо не помнехме кое къде.... Над месец четох тук, записвах,  правих планове, тръгнах с няколко листа подсказки.  Като пристигнахме сякаш всичко ми беше ясно, познато, веднага се ориентирах, водих и обяснявах на другите някои от забележителностите. Не беше трудно. Сякаш съм била там. Много ни хареса да обикаляме сами - да хапваме, пием кафе, почиваме и тн, когато искаме. Особено с майка, която не може да ходи много дълго. С агенцията направихме панорамната обиколка с рейс на града и парка Емиргян, тъй като беше по време на лалетата, както и св. Стефан. През останалото време сами. На майка ми мтого й допадна, оттогава иска пак да я водя. Grinning

# 337
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 456
Беличке- от Скрития текст.
Аз нямам такъв.
Ама нищо,де.

Сониа-То от Емиргян до Саръйер не е близко.Има вариант и с кораб от Истиние.
Саръйер е моята Страст Истанбулска,Саръйер е моят пристан.
Там са къщите от Забранения плод и Мелодията на сърцето.
Пътя дотам с Любимия 25Е!!!
Е много живописен,по Крайбрежната.
Но се пътува бая- ако има трафик отиде коня у ряката...
Но ако няма,нещо рядко за Истанбул,един час до Саръйер Искелеси.

# 338
  • Мнения: 269
Попаднах на тази статия, и исках да попитам дали някой знае нещо. Simple Smile

https://brat-bg.com/bg/news-bg/world/7753-turtsiya-vavede-turist … apki-v-magazinite

# 339
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Сониа-То от Емиргян до Саръйер не е близко.Има вариант и с кораб от Истиние.
Саръйер е моята Страст Истанбулска,Саръйер е моят пристан.

има корабче от Еминьоню или Кабаташ  до Саръяр - хем ще разгледате целия Босфор и ще плавате 3 ч. по него за 3 лв./човек с истанбулкарт , хем избягвате трафика. За съжаление е от 11 до 18 ч. без събота и неделя.Началната спирка на Еминьоню е в първата къщичка вдясно от моста и е обща и до Юскюдар.Спира и на парка Емирган( Истиние).

# 340
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 456
Peterky2002- момичето иска от Емиргян до Саръйер да отиде.Дала съм този вариант.
Вече за часове всеки ще си погледне разписанията.
Има и други кораби до Саръйер,но повечето са в делнични дни,един от тях е моят от Бешикташ.

# 341
  • Варна
  • Мнения: 3 945
а аз обобщих за цялата линия
Все пак повечето тръгват от Еминьоню или Кабаташ и Емирган е една от спирките , не че не може и от там да тръгнете Simple Smile

# 342
  • София
  • Мнения: 957
Момичета, за Сапфир има ли вход за терасата?
Колко време е разходката с корабчето Eminönü - Üsküdar / BOĞAZTURU / Üsküdar - Eminönü? Цената от 25 TL e за обиколка отиване и връщане, нали?
Благодаря!

# 343
  • София
  • Мнения: 541
Elita, терасата на Сапфир се плаща, мисля, че 6 Евро видях някъде цена. 4д киното отделно 2.5 Евро.

Искам да споделя, че пътувах до Истанбул с Абв Травелс и съм много доволна. На панорамната обиколка на места слизахме от автобуса и се разхождахме пеша. От кулата по Истиклял до Таксим. Имахме време да разгледаме.

По този повод се сещам, че там част от групата се отдели да пият кафе на пясък. Аз обаче не отидох и сега искам да отида. Някой може ли да ме ориентира къде има такова кафе?

# 344
  • Мнения: 18 562
Цитат
Искам да споделя, че пътувах до Истанбул с Абв Травелс и съм много доволна. На панорамната обиколка на места слизахме от автобуса и се разхождахме пеша. От кулата по Истиклял до Таксим. Имахме време да разгледаме.

Много благодаря за мнението ти. Ще пътувам със същата агенция и се притеснявах. Вече има няколко положителни споделени мнения и се радвам.

Общи условия

Активация на акаунт