Истанбул [тема 51]

  • 39 621
  • 743
  •   1
Отговори
# 660
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Петерки, друго казваше наскоро... А иначе си прав, на 100%.
Но какво ни остава, освен да мечтаем и да гледаме кротко от вкъщи снимки и камери на живо.
В тази връзка... в петък Емирган беше тотално празен. Някой да е гледал уикенда как е било? В Капалъ Чарли имаше куп затворени дюкяни, Египетския също пустееше...

Момичета, споделете, ако не е тайна, накъде щяхте да пътувате. Да помечтаем и ние... за после.

Дано сме живи и здрави всички!
Пазете се!

# 661
  • Варна
  • Мнения: 3 960
Ами то и кмета на МИЛАНО викаше няма страшно преди 10тина дни , хайде да пием вино за здраве , ама вчера 800 човека и няма кой баре да ги зарови.И аз се надявах 15 май да си пека дъртите кокали в Белек , ма ся ще чакам да се сгрее я на Фичоза , я на Кабакум , па за Белек живот и здраве октомври Simple Smile

# 662
  • София
  • Мнения: 1 855

В тази връзка... в петък Емирган беше тотално празен. Някой да е гледал уикенда как е било? В Капалъ Чарли имаше куп затворени дюкяни, Египетския също пустееше...

И тази сутрин Капалъ Чарши беше пуста, дюкяните продължават и в понеделник да са затворени

# 663
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 452

Момичета, споделете, ако не е тайна, накъде щяхте да пътувате. Да помечтаем и ние... за после.
Дано сме живи и здрави всички!
Пазете се!
Хургада и Кайро, на 14.04....Чакам Караджъ турс да проговорят; нямам никакво предложение още от тях, ни ваучери, ни смяна на дати...нищичко (платена пълна сума)...да съм чакала, за дати след 13.04 нямали решение 😒🤔🤔🤔...изводите оставям на вас!!!!
Истанбул - бях там за Св Валентин, държи ми влага още, та се справям засега с мисълта "ех, кога ли ще отида пак?!"

# 664
  • Мнения: 5 104
Ние  се гласяхме за Сицилия в средата на юни, ама предвид ситуацията в Италия... Днес, ако работи агенцията, ще ходя да видя какво може да направим.

# 665
  • Мнения: 4 148
Рим, Истанбул, Кушадасъ, Гърция
Всеки месец имах по нещо
Честно казано в момента не мисля ни почивки, ни за загубени пари, особено като гледам какво става в Италия
Струва ми се като пир, по време на чума

# 666
  • Мнения: 1 652

Момичета, споделете, ако не е тайна, накъде щяхте да пътувате. Да помечтаем и ние... за после.
Дано сме живи и здрави всички!
Пазете се!

Скрит текст:
За Великден имахме билети Истанбул-Измир - идеята беше да спим в Измир и да обикаляме околните места (Ефес, до който все не мога да стигна, Алачатъ, Чешме и т.н., евентуално един ден на минерален басейн в Измир.)
В едната посока билетите бяха с пегасъс, резервацията ми е изчезнала от акаунта, но по-натам ще се разправям.
В началото на май имам билети с уиз за Тел Авив с идеята за безцелно шматкане и снимане в града и ходене до Хайфа и Бахайските градини – няма да отида.
На 14 юни имаме билети Истанбул-Даламан за море и резервации в Калкан (три дни през airbnb) и Олюдениз (пет).
За втората половина на юли имаме билети за Санкт Петербург с уиз на добра цена....
Всички хотели са с безплатна анулация без апартамента в Калкан. В Олюдениз ми е платен авансово, но пак е с безплатна анулация. Проблемът е, че баш на черния петък 13-ти, установих за неправомерно теглене на 700 лв от банковата ми карта и съответно ми я блокираха (явно трябваше все пак да понеса някаква финансова загуба). Та някой има ли идея как се процедира с връщане на суми в карта, която вече я няма? Или на всички трябва да се пише отделно съобщение?

# 667
  • Варна
  • Мнения: 7 505

 Хургада и Кайро, на 14.04....Чакам Караджъ турс да проговорят; нямам никакво предложение още от тях, ни ваучери, ни смяна на дати...нищичко (платена пълна сума)...да съм чакала, за дати след 13.04 нямали решение 😒🤔🤔🤔...изводите оставям на вас!!!!
Истанбул - бях там за Св Валентин, държи ми влага още, та се справям засега с мисълта "ех, кога ли ще отида пак?!"

Почти сигурно ще удължат, но ще изчакат края на март, когато свършва първия срок на извънредното положение и тогава ще обявят.

***
Розова маслинке, картата не е ли преиздадена? Ако е преиздадена тя е със същия номер и все едно като подмяна както при изтичане на срока и няма проблем с връщането на суми по нея. Ако сте я закрили - тогава трябва в банката да се пита как се процедира.

# 668
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Ох, AIR,
Скрит текст:
и ние бяхме в Истанбул на Св. Валентин, но сякаш беше преди сто години. Бях се настроила, че април ще сме там цялото семейство. Реално априлското пътуване беше организирано много по-рано, а февруарското беше мой каприз, поради една изключително глупава причина...
Онзи ден ММ вика "Добре, че отидохме, сега кой знае кога ще отидем отново..."


100 на 100 ще удължат. Туристическите пътувания - със сигурност ще са спрени за по-дълго време по обясними причини. Но засега наистина забраната е до 13.04. и ТА са в пълното си право да отлагат решението по въпроси за пътувания след тази дата.

Днес вече и в Египетския има затворени щандове. Всъщност, почти няма отворени, от видимите... В петък работеха, макар да нямаше много за кого.
Навсякъде е пусто. Така безлюдно не е било и след атентатите.
Емирган отново е с нула посетители. Като питах дали някой е гледал почивните дни, имах предвид, че това, което виждам от камерата ме кара да мисля, че паркът просто е затворен. Особено, ако и събота и неделя е бил празен.
Камерите... цък

Момичета... и момчета... всяко от местата, които сте планували, ще си е там и след този кошмар. Добре е и ние да сме тук, за да можем да ги посетим. Вероятно и очакваната финансова криза ще посвие възможностите ни за пътуване, но и да не е всеки месец, все ще можем да пътуваме. И вероятно ще оценяваме много повече това, което можем да правим. Но сега е важно да устискаме... здрави!
Желая ви го от сърце!

Последна редакция: пн, 23 мар 2020, 11:52 от beljata

# 669
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Направо не мога да повярвам Истиклял колко е празен

# 670
  • Мнения: 2 793
При преиздаване на карта, номера ми е различен на картата, а пин кода ми оставиха същия.
При блокирана карта, която сама си блокирах, ми издадоха нова карта и нов пин код

# 671
  • Мнения: 2 293
Добро утро момичета и момчета.
Честита пролет - малко след датата и със сняг.
Стойте си в къщи, бъдете здрави и се пазете.

От моята ТА все още няма нищо, но се надявам след 29.03, когато изтече карантинния(не знам така ли се казва) срок и започнат да работят с клиенти да имам някаква яснота. То е повече от сигурно, че тази година няма да видим лалетата, ама аз съм съгласна и на по - късна дата(за което пак се съмнявам, че ще го има като оферта). Нито България, нито Турция ще отворят границите докато не мине тази зараза.
Не знам дали агенциите имат опция, ако екскурзията не се е провела(по независещи от тях причини или ти не си се отказал, а както е в случая)тази резервация например, да може да се ползва догодина с промяна само на датите.

Благодаря за прекрасните снимки, които слагате. Така поне малко се връщаме в любимия град.

                                            Спокоен ден и бъдете здрави.

# 672
  • sofia
  • Мнения: 1 949
Пожелавам на всички съвсем скоро да се върнем по любимите си места здрави!       

# 673
  • Варна
  • Мнения: 4 221
От терасата на хотела, преди месец. Всъщност, това е един от двата срещуположни хотела, в които отсядаме вече три години, но не спирам да се наслаждавам на гледките.


И още малко, от последния път...
Скрит текст:
Красива, независимо от времето

Тук явно отдавна не е сниман филм...

Много любима, заради беседката...

Не знам аз ли нещо се заблуждавам, но останах с впечатлението, че както и да я погледнеш, шестте минарета се виждат. Нямаше момент, в който да са в колони, както при Синята.

Набелязвах си детски площадки, където да водим хлапетата. Тази е на Юскюдар, до пристана, където спря кораба на Turyol на връщане от тура по Босфора.

Любимо...

# 674

Общи условия

Активация на акаунт