Истанбул [тема 51]

  • 39 422
  • 743
  •   1
Отговори
# 90
  • Sofia
  • Мнения: 1 372
Билетът за Карие към момента е 54 TL

Актуалните цени за музеите из цяла Турция може да проверявате тук, като първо изберете град от падащото меню: https://muze.gov.tr/ETicket

# 91
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Фенер и Балат стават все по-цветни и живи, хубаво е да им се отдели време.

Скрит текст:

# 92
  • Варна
  • Мнения: 4 221
FlameVn, като казах, че трябва да си опресня спомените, имах предвид името на спирката. Като гледам, и нея не съм сгрешила. А за трамвая нямам никакво съмнение, защото именно така стигнахме преди години до Карие. Т1 до Топкапъ и от там до Едирнекапъ - Т4. За нас беше първи обект за деня и при тръгване от спирката на Университета в Лалели беше добра опция.
Т4 е с по-различни мотриси от тези на Т1. На места се движи под земята, но си е трамвайна линия.
За сметка на това, на места метрото им се движи над земята... Simple Smile
Скрит текст:
От сп. Едирнекапъ на Т4 до Карие е 650 м, а от едноименната автобусна спирка до музея е 500 м. Като се сложи и вървенето до Везнеджилер или Аксарай, където са най-близките автобуси до Лалели...

Колкото до другото, никъде не съм казала, че разстоянието е голямо. Казах, че е баир нагоре и не виждам причина да се катери, след като може да се слиза по него и да се приключи с обектите около Златния рог. Кварталите са все така живописни и без да си изплезил език, преодолявайки баир нагоре.
Скрит текст:
Може да е от възрастта, но като се налага да се срещам с баири, стълби и всякакви подобни приказности, си правя маршрутите така, че да ги преодолявам слизайки. Ако ми се катери, ще отида в планината или на Шипка.


Шебечко, благодаря за цветното настроение. Този град непрекъснато се променя и то към добро.
Хубаво е и споделеното от Таня за промените в района на Карие.

Скрит текст:
Днес съм натъжена от това, в което се превръщат околностите на моя град и подобни красоти ме радват още повече.
Извинете за лирическото отклонение.

# 93
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Беличке, и аз мисля, че новия кмет променя нещата към добро. Четох някъде, че върнал и публичните празненства на Нова година, които помним бяха забранени.
Хубаво е, че привлекателните места извън утъпканите пътеки се множат.

# 94
  • Варна
  • Мнения: 4 221
...
Хубаво е, че привлекателните места извън утъпканите пътеки се множат.
+1

Наскоро разглеждах във вю-то района около сп. Топхане (между трамвайната и брега) и бях приятно изненадана от промените там. Попадали сме два пъти в тази зона преди години и беше доста неприятно, поне така на мен ми се стори. Сега е друго.
цък
цък
цък

# 95
  • Варна
  • Мнения: 105
Има трамвай, минаващ в близост до Карие - Т4. Станцията е подземна и е означена като метро.
Изображенията са скрити, че са големи.
Скрит текст:
 



Да, вярно е, че автобусите спират по-близо, но и Т4 е опция.
Незнаех, момичета.. Беличке..🤗Благодаря за споделеното! 💖

# 96
  • Варна
  • Мнения: 105
FlameVn - за Карие входната такса е 30 TL(миналата седмица го проверих).
  Това е от албума ми във фб. Не вярвам да е по-ниска вх. такса към днешна дата. Но и 54лири да е (16лв.), по-добре от 40лв.която ви е обявила ТА. Надявам се и вече да не е "опакована", за да й се насладим  през пролетта в пълния й Блясък. 🙂

# 97
  • София
  • Мнения: 231
Здравейте момичета.
И благодаря за прекрасната тема.
Запазих места за екскурзия до Истанбул от 20.04 до 23.04.
Здравейте с коя ТА ще пътувате,

# 98
  • Мнения: 2 293
Здравейте на всички.
Благодаря, ви момичета, че продължавате да ми давате насоки и полезни съвети. И прекрасни снимки с които ме зарибявате още повече.

FlameVn - дори и 54TL е по - добре, отколкото евро или долари. До миналата година(аз съм пътувала само два пъти до Турция, но си обещах, че всяка година ще се връщам отново и отново, дори и за малко), агенцията с която пътувах за всички обекти ни вземаше ТЛ, единствено за корабчето вземаше задължително 17 или 20 евро.

Тази година ще пътувам с Tours club travel, защото ми е по - удобна. Тя пътува от Враца(от където ще пътувам аз), Мездра и София. - с това отговорих и на mary81. А и много я хвалят, но аз не заради хвалбите, а заради удобството.

Mary81 ако те интересува още нещо около агенцията ще ти отговоря с удоволствие.

         Хубав и успешен ден на всички. Flowers Hibiscus

Да се допълня и да попитам: А ще ни пуснат ли само двете да разглеждаме в Карие и Михримах?

Последна редакция: пн, 03 фев 2020, 09:16 от kami999

# 99
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 357
Здравейте момичета, тази година реших да пътувам със сина ми ,на 16 е и се чудя къде ще му е интересно да посетим ?Приемам вашите предложения, ще сме 3 дни в Истанбул.

# 100
  • Ропотамо
  • Мнения: 146
Здравейте. Неделя вечер се прибрахме от двудневната ни екскурзия, за 2 път до Истанбул. Както винаги останахме доволни от всичко видяно, посетено и напазарено.Имам следното питане,в баланса на hgs стикера имам 45лири. След пътуването отиване и връщане отново ми показва 45 лири наличност. Проверям таксуван ли съм къде, колко, нормално на 2 пункта по 11.50 лири? Има ли запознати защо не ми намалява баланса.

# 101
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Сигурен ли си, че гледаш правилното място? След като сте таксувани и е взета сума, няма как остатъкът да е като преди таксуването.

# 102
  • Мнения: 2 420
Здравейте. Неделя вечер се прибрахме от двудневната ни екскурзия, за 2 път до Истанбул. Както винаги останахме доволни от всичко видяно, посетено и напазарено.Имам следното питане,в баланса на hgs стикера имам 45лири. След пътуването отиване и връщане отново ми показва 45 лири наличност. Проверям таксуван ли съм къде, колко, нормално на 2 пункта по 11.50 лири? Има ли запознати защо не ми намалява баланса.

Светна ли ви зелен светофар? Понякога не отчита, ако минете с по-висока скорост. Проверете в  мобилното приложение на HGS  баланса, ако не се лъжа в събота и неделя обработват данните  в понеделник.

# 103
  • София
  • Мнения: 13 137
Да се допълня и да попитам: А ще ни пуснат ли само двете да разглеждаме в Карие и Михримах?
Карие е музей. Който иска плаща и влиза. Надявам се да са свършили с реставрациите. Аз съм ходила през 2012 или 2013 г и тогава все още я ремонтираха, както и през 2019 (съдя по споделеното тук). Simple Smile Реставраторите не бързат. Wink

Джамията обаче е действаща. По принцип никой няма да ви спре, но ако се случи време за молитва на самите вас ще ви е неудобно. Пък местните вярващи едва ли са свикнали с туристи, които разглеждат докато те се молят, както е в Синята джамия или в Сюлеймание. Освен това трябва да сте задължително с кърпи и без голи рамене и крака. Дано няма молитва и да разгледате спокойно!

Здравейте момичета, тази година реших да пътувам със сина ми ,на 16 е и се чудя къде ще му е интересно да посетим ?Приемам вашите предложения, ще сме 3 дни в Истанбул.
Някой аквариум, Сапфир, музеят на Рахми Коч, който разбирам, че е интересен и за малки, и за пораснали момчета, музеят на Мадам Тюсо. Но все пак най-вече зависи от неговите интереси.

Наскоро разглеждах във вю-то района около сп. Топхане (между трамвайната и брега) и бях приятно изненадана от промените там. Попадали сме два пъти в тази зона преди години и беше доста неприятно, поне така на мен ми се стори. Сега е друго.
цък
Наистина са го оправили доста. Но поводът да те цитирам е друг. Преди 2-3 дни забелязах, че на някои места от стрийт-вюто са оставили и предишното заснемане. На този линк го има - едно часовниче пред надписа "Street View". Като се кликне на часовника може да се види каква разлика има между двете заснемания. А точно на това място разлика е фрапираща! Simple Smile

# 104
  • Мнения: 2 293
Здравейте.
Отново аз. Май плана ми за Истанбул е готов, а вие ще кажете дали е изпълним.
Пристигаме във вторник рано сутринта в хотела. Към 8 - 8.30 ще се възползваме от безплатната обиколка на Истанбул, защото след това ще ни настанят в хотела. Ще се освежим и ако има време за хапване ще хапнем, ако не ще е нещо на крак.
От хотела на Т1 до Еминьоню, а от там на 31Е, 36Е или на автобус, който ще ни заведе до Едирнекапъ и от спирката на Карие, а от там на Михримах(не знам колко време ще ни отнеме разглеждането на двете места), след това ако не е много късно ще се пуснем пеша за да разгледаме малко Балат и от там на спирка за автобус, който ще ни върне на Еминьоню.
За сряда съм оставила Света София, Топкапъ, Водохранилището, парка Гюлхане. Ако успеем да ги видим до към 14 часа, следобеда ще отидем до Таксим, Истиклял и кула Галата( да си кажа честно, още не съм била там, защото миналата година нямаше кой да ми пристане на акъла да ги посетим). Ако не сме много изморени можем да минем и през Египетския пазар(ако още е отворен) и от там надолу към Султанахмет.
Надявам се да успеем да видим всичко, което съм запланувала, ако ли пък не ще остане за следващото посещение.

Общи условия

Активация на акаунт