Истанбул [тема 51]

  • 39 474
  • 743
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 652
Здравейте,
Ще ходим с моят приятел до Истанбул пролетта и много се чудим на коя агенция за автобуси да се доверим. Бих била много благодарна, ако споделите мнение, ако сте пътували с такива Simple Smile
Метро имат най-много варианти и автобусите им са хубави. Или отидете с нощния влак - спални вагони са.

# 496
  • Мнения: 7 873
Втора част от екскурзията на Маша Себова в Истанбул. Харесвам я, защото освен че е земна, е и полезна - показва нещата каквито са, не я е срам да каже кога е сбъркала или сглупила.

Скрит текст:


За който е пропуснал ето я и първата част
Скрит текст:


Връщам се да чета сега назад.
Шебечко, много благодаря за удоволствието, което ми достави.
 Не очаквах, че водохранилище то под килимите е така добре поддържано.
Браво на тези турци, бе!
Ще се абонирам за тази сладурана, че виждам че има филми и за други места.
Само да говори малко по членоразделно, ама карай, свиква ѝ се. 😀

В първия пост май е добре да се слагат такива филми, вместо обясненията, че явно не се чете. 😀 😀 😀

# 497
  • Мнения: 25
Здравейте, момичета ! Предстои ми пътуване до Истанбул, за пръв път което си организирам сама, изчетох повечето от темите и информацята от тях, както и първата страница на темата ми беше много полезна, но все пак имам няколко въпроса. Искам да си закупя on-line билети за Топкапъ, Долма Бахче и св. София, но посочените линкове в предходните теми не се отварят, за това моля за актуална информация от къде и как да закупя, също искам да разбера от всяка спирка на трамвай Т1 ли мога да си купя Истанбулкард или местата за закупуване са ограничени? Ще се радвам и на актуални  впечатления и разкази от зашеметяващия мегаполис Simple Smile Хубав и усмихнат ден на всички Simple Smile Nature Sun With Face

# 498
  • Мнения: 2 420
Здравейте, малко инфо по темата за  covid -19 и бежанците.
 На 03 Март пътувахме през М.Търново за Истанбул. Минахме границата около 06.00ч.тяхно време. Първо ни измериха температурата, дадоха ни листовка как да се предпазваме и какви са симптомите  на английски и турски.
 Пред нас имаше една кола, минахме си нормално и на др. гишета.
 Бежанци по пътя  не видяхме. Целта на посещението ни е квартал Шишли на границата с Бешикташ. Всичко си е по старому.
 Доктора ни попита как сме пътували имали проблеми на границата? ( често имат организиран превоз от София на нови пациенти и се притесняват ; -) )
 На връщане  към 17-18.00ч.нормални проверки/рутинни и на двете граници.
 Тук е мястото да кажа да ме прощава Краля Слънце ама контрол по нашата граница ЙОК за вирус. Нито са ни питали, нито са ни мерили температурата. Поне 5 коли имаше пред нас.
 Минахме си през локвата с петте лева ( чудя се как не са я направили тая яма 10 лв и да кажаят, че трепят с нея "корона - вируса " )
 Жалка картина сме. Господ да ни пази!

# 499
  • Варна
  • Мнения: 3 943

 Тук е мястото да кажа да ме прощава Краля Слънце ама контрол по нашата граница ЙОК за вирус. Нито са ни питали, нито са ни мерили температурата. Поне 5 коли имаше пред нас.
 Жалка картина сме. Господ да ни пази!
   

Изрично се спомена , че се контролират само потенциално  рисковите държави ! Турция слава Богу не е и дано не става че след 20 дни трябва да сме в Истанбул Simple Smile

''(беше петък, в събота/неделя не вървят).''
Това че не върви не е ли линията до Саръяр?
До Арнавуткьой и   Ортаклар няма ли и друга линия  - сеща ли се някой?
А до Долмабахче не е ли по удобно да се взема корабче до Кабаташ , а не до Бешикташ.

Последна редакция: ср, 04 мар 2020, 10:18 от peterky2002

# 500
  • Мнения: 1 652
Скрит текст:

 Тук е мястото да кажа да ме прощава Краля Слънце ама контрол по нашата граница ЙОК за вирус. Нито са ни питали, нито са ни мерили температурата. Поне 5 коли имаше пред нас.
 Жалка картина сме. Господ да ни пази!
   

''(беше петък, в събота/неделя не вървят).''
Това че не върви не е ли линията до Саръяр?
До Арнавуткьой и   Ортаклар няма ли и друга линия  - сеща ли се някой?
А до Долмабахче не е ли по удобно да се взема корабче до Кабаташ , а не до Бешикташ.

Това е линията, на която човек може да се качи/слезе на Арнавуткьой.
А на първата страница вече има опция за търсене на линии.
До Еминьоню е само тази.
За Долмабахче е Кабаташ най-близката спирка било то с трамвай или корабче. Бешикташ е гадно, ние излязохме от двореца и викаме, хайде да не се връщаме до Кабаташ и вървяхме до другата спирка – много трафик, а и не е много близо (аз реших, че ще е на 5 минути макс., ама не би)

# 501
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Нещо не ми се вързва това разписание.Миналата година като пътувахме първото корабче беше в 11 и първата спирка беше Кабаташ , а в горното разписание е друго ???

# 502
  • Мнения: 539
Нещо не ми се вързва това разписание.Миналата година като пътувахме първото корабче беше в 11 и първата спирка беше Кабаташ , а в горното разписание е друго ???
    Същото е.Просто натиснете разписание от Еминьоню.

# 503
  • Мнения: 2
Здравейте, преди ден се прибрах от Истанбул и бях очарована. Искам да заведа майка ми на фестивала на лалетата, но имам нужда от екскурзовод на български език. Ще пътуваме с влак, разгледах предложенията на различни туристически компании и цените им за ексурзоводско обслужване ми се струват високи. Бихте ли ми препоръчали екскурзовод или фирма, от която сте останали доволни от екскурзоводското обслужване. Благодаря предварително!

# 504
  • Sofia
  • Мнения: 1 377
... Искам да си закупя on-line билети за ...
  Билети за музеите в Турция ще намерите тук: https://muze.gov.tr/ETicket

# 505
  • Мнения: 788
Ние ходихме до Арнавуткьой с автобус. От Кабаташ го хванахме, но не помня кой номер, че бяхме подготвени за един, мина някакъв друг, на който пишеше, че спира там и се качихме. Доста хаотично го ползвахме транспорта на това ходене, хващахме каквото дойде. Simple Smile Бяхме в квартала в неделя сутрин - прекрасна атмосфера. Рибари, спортуващи по крайбрежната, разхождащи се... никакви туристи не срещнахме или поне не сме разпознали. Ей тук малко снимки от тази няколко нататък, до снимката с кецовете. Има я от друг ъгъл и розовата къща, показана на предната страница.
https://www.flickr.com/photos/126344175@N08/43408341080/in/album … 2157699034092702/

# 506
  • Мнения: 1 908
Здравейте на 01.05. ще ходим в Истанбул цялото семейство, но съм малко притеснена от слуховете, които чувам, че щяло да възникне война или напрежение покрай бежанската криза. Моля споделете вашето мнение, защото не искам да се отказвам от любимата дестинация и без това посещението ни го чакам с нетърпение

# 507
  • Мнения: 2 420
elica_2007,
в коментар - 498  от 4 Март 2020, 09:48 ч.
Можете да прочете за пътуването ни на 3 Март... какво ще е Май месец Божа работа.

# 508
  • Мнения: 18 555
Здравейте на 01.05. ще ходим в Истанбул цялото семейство, но съм малко притеснена от слуховете, които чувам, че щяло да възникне война или напрежение покрай бежанската криза. Моля споделете вашето мнение, защото не искам да се отказвам от любимата дестинация и без това посещението ни го чакам с нетърпение
Мен лично това не ме притеснява толкова, повече ме притеснява вируса. Колежка вчера се върна от Истанбул и каза, че е спокойно на границата, че има туристи, няма паника, навсякъде имало дезифектанти, но не било такава истерия като при нас.
И на мен не ми се отказва, но никой не може да каже какво ще стане до месец. Ще поживеем и ще видим. Сега по границата няма напрежение-така каза колежката.

# 509
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Всички сме на този "хал" в момента. Нищо не ни остава, освен да изчакаме и да решаваме, като наближи пътуването. Надявам се всички да имате възможност за безплатно анулиране или поне отлагане на пътуването.
Никой не може отсега да каже какво ще стане с емигрантите, макар че там е малко по-предвидимо. С вируса пък - хептен. Ще чакаме и ще се надяваме всичко да мине по възможно най-лекия начин.
Скрит текст:
За момента Турция няма обявени случаи, както и ние. Разбира се, при толкова многоброен народ, милиони туристи и постоянен поток на транзитно преминаващи, всичко е много относително. Освен това мнозина смятат, че у нас се крие... какво остава за Турция...
А каква е гаранцията, че няма да го прихвана на тротоара пред нас, вместо на Султанахмет?
Ако бяхме сами, нямаше да го мисля толкова, но с децата е малко по-различно. Това - по отношение и на болестта, и на емигрантската ситуация.
Оставаме на stand-by и толкова.

Общи условия

Активация на акаунт