Истанбул [тема 51]

  • 39 543
  • 743
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 164
Радвам се за Вас Поли, че проблемът се е разрешил благоприятно и респект към коректни агенции, като "Астеа тур"! Взаимното доверие, равнопоставеност и уважение е изключително важно за туристическите услуги. Хората предплащат някаква услуга за в бъдеще време и трябва да се чувстват спокойни и сигурни в коректността на Агенцията си.

# 631
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 457
Мис Каролин Бингли
Хубаво е ноември,душе.
И 11-ти е добре.Че на 10- ти Ататюрк е починал и има много народ,идват от цялата страна в Долмабахче да стоят в стаята,където е починал,коли ,автобуси спират за почест..
Сега,тука вече времето ще е фактор
Но-има една дума -Фронт,то си има фершидене значения,де,ама от няколко години,Тоз Студеният Фронт иди се към октомври,демек нУемврата ши й топлУ.
Язе три пъти тогава съм била,и хубаво беше,сега часа как го местят не знам,по-различно от нас,галиба.Ама то и сега в Германия бъркам часа.
Тоест няма да е като лятУска дългУ да й светлУ.Ама си отделете точно това време от 17ч нататък за залеза,пеенето от джамиите,от Каракьой към моста Галата гледката и светлините...

Роже,не съм ти забравила лютфенa,майка.
Ще разкажа,как няма.
Нека малко съм по айляк.

Бъдете здрави!
Истанбул ни чака,винаги!

# 632
  • Мнения: 1 652
Бях в Истанбул на 9 ноември миналата година. Беше 22 градуса, безветрие и бях по къс ръкав. Преди две години пак бяхме по същото време пет дни - в най-студения ден беше +17, дъждове нямаше. Та не е съвсем зима ноември.

# 633
  • Мнения: 4 529
Polq_N, да , и аз получих отговор от ТА, който гласи, че няма да загубим внесеното капаро, но към момента парите ни са внесени като гаранция към хотелите. Който желае ще може  да презапише за друга дата, щом се нормализират нещата.

"Може да бъде издаден, при необходимост ваучер с платената сума и да се използва в срок на 12 месеца."

Последна редакция: ср, 18 мар 2020, 22:40 от daniela.qnkova

# 634
  • Мнения: 35
Турция затваря границата към България и Гърция.
https://nova.bg/news/view/2020/03/18/281846/%D1%82%D1%83%D1%80%D … 1%80%D0%B8%D1%8F/

# 635
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 357
Здравейте, в поредния ден,с поредната затворена граница.
За да си разведряваме дните,предлагам да слагаме стари снимки и така красотите на Истанбул пак ще са около нас. От мен за днес,но не знам от коя година е.

# 636
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Нещо много красиво, според мен. Не мое...


И малко мои...
Скрит текст:
Делфини, снимани от мост Галата, август'2017

... и няколко от април'2018




Като изровя по-новите, ще кача още. Последните са от преди 34-35 дни...

След по-малко от месец трябваше да сме пак там. Снощи анулирах.
Казаха ни, че "се надяват да се видим някой ден отново".
Звучи тъжно, даже страшно, ако се замисли човек.
Но аз ще го погледна от хубавата страна и ще пожелая на всички ни този ден да е скоро и всички отново да се радваме на свободата и любимите си места.

# 637
  • Мнения: 7 878
Ох, благодаря!
Най-сетне да се върнем към темата, че вече не ми се влизаше. 😀
Ще ви сложа по-късно някоя инстаграмска картинка. 😀
Ето я...
https://www.instagram.com/p/B87FmySoDk0/?igshid=te6esyb81tlb

Последна редакция: чт, 19 мар 2020, 16:55 от pepel_ot_rozi

# 638
  • София
  • Мнения: 1 845
Актуална информация за мерки и ограничения на придвижването в Европа и по света от МвНР
Турция - От 19 март Турция затвори напълно своите граници за влизане в страната за чужди граждани, без значение националността им, с изключение на тежкотоварния трафик. Намиращите се понастоящем в Турция чужди граждани ще могат да напуснат без ограничения, по собствено желание. Изключения при допускането в Турция ще се правят само за определени лица - дипломати, членове на медицински екипи или при хуманитарни случаи, но само след предварително получено разрешение от компетентните турски здравни власти за всеки конкретен случай. Турските граждани, пребиваващи в чужбина, ще могат да се завръщат безпрепятствено в страната си. Затварянето на границите към момента е без срок, до второ нареждане.
ГКПП Капъкуле (Капитан Андреево), ГКПП Хамзабейли (Лесово) и ГКПП Дерекьой (Малко Търново) са затворени за преминаване на пътници. В тази връзка, български граждани, както и граждани на трети страни, пребивавали в България в последните 14 дни, няма да бъдат допускани на територията на Република Турция. Турски граждани няма да бъдат допускани да преминават към България през горепосочените пунктове. Български граждани, притежаващи разрешение за пребиваване на територията на Турция, ще могат да влизат в Турция, но до преминаването на опасността от епидемията ще могат да се възползват от това право еднократно. Турски граждани, притежаващи разрешение за пребиваване на територията на България, ще могат да влизат в България, но до преминаването на опасността от епидемията ще могат да се възползват от това право еднократно.
От 18 март сухопътните ГКПП на границата между Турция и Гърция-Ипсала, Пазаркуле и ж/п ГКПП Узункьопрю също се затварят за пътници при влизане и излизане на турска територия. Турция и Гърция временно прекратяват осъществяването на всички видове воден пътнически транспорт по морските пътища, свързващи пристанищата на Гърция и Турция. Няма да се налагат ограничения за преминаване на тирове и товарни превози. Транспортната дейност и трафик ще продължи да се осъществява по реда, установен от Министерството на здравеопазването и Министерството на търговията на Турция.

# 639
# 640
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 357

Зимна Истиклял  от 2019.

# 641
  • Мнения: 35
И аз ще се наредя с малко снимки от септември





Дано бързо мине това положение и скоро всички да посетим Любимият град Simple Smile

# 642
  • Мнения: 5 971
И от мен с носталгия...





Дано кошмарът да отмине възможно най-бързо и пак да имаме възможността да се насладим на любимите гледки.
Бъдете здрави! Heart

# 643
  • Мнения: 269
Няколко снимки и от мен на част от любимите ми места в Истанбул Two Hearts

Скрит текст:








# 644
  • Мнения: 7 878
Малко от това лято.

От покрива на хотела: Simple Smile


Тюнел.


По Истиклял.


Хотел Пера Палас (отвън и вътре).

Общи условия

Активация на акаунт