Пазаруване от Aliexpress.com 58

  • 34 223
  • 722
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 68 575
Кои всички?
Моите пратки НЕ минаваха през митницата.

# 16
  • Мнения: 43
Ако отиде на митница ще се оскъпи още.
Те всички минават митница . Няма как да го задържат на митница идва от полски склад .

Да, точно така.

# 17
  • Мнения: 43
Кои всички?
Моите пратки НЕ минаваха през митницата.

Абсолютно всичко минава през митнически контрол, друго е вече това което бива спирано по една или друга причина...

# 18
  • Мнения: 68 575
Това да.

Мисля ясно беше че говоря ако го задържат на митница и трябва да го освобождаваш и плащаш ДДС..тогава се оскъпява телефончето.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 192
Здравейте, има ли някой, който си е купувал прахосмукачка-робот - миещ, от Али Експрес. Интересува ме има ли някаква особеност при поръчката. Вероятно ще отиде на Митница, но дали има и мито?
Аз имам 2 поръчки.
Преди година Ilife А6 от Китай и преди 2 месеца Ilife А7 от склд в Чехия. И при двете нямаше проблем. При цена 144$ за А7 и да дотиде на митница пак ще съм 100 лева напред. Laughing

# 20
  • Мнения: 43
Това да.

Мисля ясно беше че говоря ако го задържат на митница и трябва да го освобождаваш и плащаш ДДС..тогава се оскъпява телефончето.

Ето тук е обяснено за ДДС то:
https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/vat/index_bg.htm

А тук за Митото:
https://pravatami.bg/19745

Вече има доста китайци, които имат складове/основно за техника/ в страни от ЕС, които изпращат директно от там точно за да се пести от данъци и мита особенно за скъпи продукти.

# 21
  • Мнения: 68 575
Освен тази тема чета и тази за митницата и за проследяването на пратките.

Не е точно така както казваш.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 440
Здр.Вчера пуснах диспут.Вместо три дни ми изписва ,че трябва да чакам 11 дни да се реши спорът.Дали това е обвързано с празниците?

# 23
  • Мнения: X
@teta75. Ако пратката е тръгнала от ЕС тя вече е с платено ДДС. И не минава митнически контрол.

За информация: Икономичните пратки с превозвач Yanwen Air economy за Европа се обслужват от турските пощи. Пристигат в България за около 3 седмици. Вече имам 3 такива а вчера ми се обадиха от пощенския клон че са пристигнали още две платени на 31.12.2019

# 24
  • Мнения: 43
Здр.Вчера пуснах диспут.Вместо три дни ми изписва ,че трябва да чакам 11 дни да се реши спорът.Дали това е обвързано с празниците?

Да китайците почиват до 2 а някои до 11 февруари...

# 25
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Колкото и да звучи параноично, поръчах нещо, от чешки склад е, но се психясах заради коронавируса....дали да го откажа?

# 26
  • Мнения: 1 091
Колкото и да звучи параноично, поръчах нещо, от чешки склад е, но се психясах заради коронавируса....дали да го откажа?
Ами аз имах 2 забавени пратки и ги отказах. Преди това бях платила 19 дребни неща и няма как, вече са на път, но и аз се притеснявам, ще мия всичко с антибактериални препарати, нищо, че казаха, че повече от 48 часа не виреят.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 678

паники, колко време ви пътуват пратките
Цитат
коронавирус наречен 2019-nCoV, който е поне 70% подобен в своята ДНК секвенция на SARS-CoV.

Цитат
Средният инкубационен период за SARS е 4–6 дни, въпреки че рядко може да бъде по-кратък от 1 ден или до 14 дни.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%BE%D0%BD%D0% … %83%D1%81_2019-20

# 28
  • Мнения: 2 368
Колкото и да звучи параноично, поръчах нещо, от чешки склад е, но се психясах заради коронавируса....дали да го откажа?
Не отказвайте. Може едно посещение при психиатър. При инкубационен период средно 3-4 дена не виждам какво може да дойде с пратката. Само не поръчвайте сирене ще е плесенясало хи хи хи

# 29
  • София
  • Мнения: 1 242
Оплаках се в предишната тема, че има забавяне с пратките..и хоп вчера една дойде! Явно има смисъл да се мрънка. Питах в пощата защо има такова забавяне, а жените ми обясниха, че на ден в България пристигат над 100 контейнера с пратки от Алиекспрес и съответно хората нямат физическата възможност да обработят всичко толкова бързо и да ги разпратят по клоновете. Склонна съм да го вярвам.

Иначе.. да пазаруваш оттам е доста зарибяващо и изгодно, но за в момента нямам нужда от нищо повече и съм се спряла. Ноември на черния петък си взех много изгодно телефон - Xiaomi Red me note pro 8, вече месец го ползвам и съм изключително доволна. Много се зарадвах, като получих есемес, че е в пощата и не е минал проверка. Оказа се, че на пратката пишеше mp5 плеър, цена 15 долара, е обичам ги тези китайци! Взех го за 350 лева, при цена в България за същия модел 520 лева, мисля, че направих много изгодна сделка!

Общи условия

Активация на акаунт