Пазаруване от Aliexpress.com 58

  • 34 475
  • 722
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 6 972
Сигурен ли сте в номера? Пратката с посочения от вас номер е с получател жена...която може вече да е взела пакетчето.
Да, сега го проверих.

# 541
  • Бургас
  • Мнения: 1 726
този диспут е твой, според правилата на сайта 30 дена след последен статус, пратката се смята за изгубена (за Малки непроследими пакети)
Може ли линк и точен цитат, за да науча нещо ново?

   
https://service.aliexpress.com/page/knowledge?pageId=37&cate … 0&language=en

The logistic information may not be updated anymore. Normally you will receive the parcel within 30 days after the status. Please wait patiently.

If the parcel is still not received when Buyer Protection period is about to end, please do not forget to open a dispute.

Последна редакция: пт, 12 юни 2020, 14:51 от musicdoubl3

# 542
  • Мнения: 5 339
Скрит текст:
   
https://service.aliexpress.com/page/knowledge?pageId=37&cate … 0&language=en

The logistic information may not be updated anymore. Normally you will receive the parcel within 30 days after the status. Please wait patiently.

If the parcel is still not received when Buyer Protection period is about to end, please do not forget to open a dispute.
Английски ли не знаеш? Къде пише „пратката се смята за изгубена“?
П.П. Плюс това не са правилата на сайта, а помощни статии.

# 543
  • Бургас
  • Мнения: 1 726
да отворим диспут след 30-я ден, на изброените куриери

поне аз така го тълкувам

# 544
  • Мнения: 5 339
да отворим диспут след 30-я ден, на изброените куриери

поне аз така го тълкувам
Няма място за тълкуване. Написано е ясно и точно.
Написали са само, че пратките обикновено пристигат до 30 след този статус и да отвориш диспут, ако пратката не пристигне към края на защитата. Даже няма и намек, че пратката може да е изгубена.

# 545
  • Мнения: X
А вие Радина ли се казвате?

# 546
  • Мнения: 6 972
Не, мъж съм.

# 547
  • Мнения: X
Тогава пратката не е за вас и няма какво да чакате.
Скрит текст:

# 548
  • Мнения: 6 972
Аз не я чакам. Отдавна изтече протекцията и я отписах.

# 549
  • Бургас
  • Мнения: 1 726
не знам как все ви се бавят пратки, аз чакам 34 и се движат нормално има само забавяне при 2, но те са с 90 дневния срок, и вероятно ще дойдат към 70-ти ден
като гледам е пристигнала (днес последната с 60 дневния срок) в София, която също се забави, с  следяща през сингапур пише че е 72 ден

Последна редакция: пт, 12 юни 2020, 20:34 от musicdoubl3

# 550
  • Мнения: 13
Здравейте имам въпрос към тези от вас, които са запознати по-добре с сайта Aliexpress. Планирам да отворя малък онлайн магазин за бижута, а стоката да поръчвам от въпросния сайт. Наясно съм, че ако пратката ти надвиши 30лв. се причислява 20% Мито. Не разбирам обаче дали ако поръчам да кажем 5 неща (сума по-малка от 30лв.) от един магазин днес и още 5 неща (сума по-малка от 30лв.) на следващия ден от същия магазин, дали те ще пристигнат заедно и дали това се води 1 пратка, която да речем вече обаче общата и сума да надвишава 30лв? Идеята ми е да избегна митото, но да мога да поръчам все пак повече артикули наведнъж?

# 551
  • Бургас
  • Мнения: 1 726
не ги спират и не е на следващия ден а като се получи номера тогава следващата поръчка, може от различни продавачи в един ден
но гледай всяка транзакция да е под 30 че случайно могат да спрат нещо и да лъсне в разпечатката на картата

# 552
  • Мнения: X
Наясно съм, че ако пратката ти надвиши 30лв. се причислява 20% Мито.
Не сте наясно. Мито се дължи на пратки над 150. Ако надвишите 30 дължите ДДС.
Ако ще търгувате тогава независимо от стойността дължите ДДС. ДДС се заплаща от краен клиент и вас не ви касае по никакъв начин.
Въобще не се захващайте с нещо което не ви е ясно.

# 553
  • Добрич
  • Мнения: 5 493
Наясно съм, че ако пратката ти надвиши 30лв. се причислява 20% Мито.
Не сте наясно. Мито се дължи на пратки над 150. Ако надвишите 30 дължите ДДС.
Ако ще търгувате тогава независимо от стойността дължите ДДС. ДДС се заплаща от краен клиент и вас не ви касае по никакъв начин.
Въобще не се захващайте с нещо което не ви е ясно.

Подкрепям!

Над 150 евро (или над 300 лв).
Вие ще дадете сигурно повече пари за транспортни разходи, в случай, че поръчате много на брой малки пратки. За суми над 30 лв, се начислява 20% ДДС и на транспорта. За суми над 300 лв. има мито, което е различно за различните стоки. Някои стоки са освободени от мито. Поинтересувайте се първо добре и после предприемайте действия.

Последна редакция: нд, 14 юни 2020, 18:02 от Вела

# 554
  • София
  • Мнения: 19 482
Да не знаеш зали е ДДС, дали мито и кога какво ще плащаш и да планираш магазин...
Но като гледам в няколко групи във ФБ как си слагат 75% отгоре и си имат клиенти...явно бизнесът върви. Зависи и от местоположението

Общи условия

Активация на акаунт