👶 Юнски мами на бъдещи мъничета, обменят опит за техните ритничета! 2020! - 🌞 Тема 7

  • 22 697
  • 744
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 921
хаха шашкам се, защото чета ужасни неща в интернет. Смисъл и вечер не ми е по-голям и пише изтичане на околоплодни води и че трябва да се ходи на лекар да се проверят нещата... И само се шашкам Sad
Иначе доплера да, но другото няма как да го хвана.
Dream, ти с тоя корем направо ще ме умориш 😂
И моят не е постоянно един рамер, сутрин е по-малък, вечер по-голям. Зависи сигурно и колко и какво ядеш, дали си ходила до тоалетна... Спокойно, нали имаш доплер и следиш бебето, защо се шашкаш излишно?

# 256
  • Мнения: 955
Дрийм, и моя корем един ден е много малък, един ден по-голям. Не си го меря, ама виждам. Няма страшно Hug

# 257
  • Мнения: 3 992
Дрийм, и при мен е така. Мъжа ми като се прибере вечер и ме пита "днес с корем ли си или без". Щом бебчето расте, всичко е наред.

# 258
  • Мнения: 727
Добро утро!
Бройте ме и мен за Интер Експо!
До сега бях на една лекция на "И за мама" ок беше.
Да ви се похваля, снощи за първи път бебчо риташе толкова силно, че се виждаше! Успях да  го снимам дори и най-важното баща му също го усети най-после! Ооло 10-15 минути си контактувахме с ритничета. Много беше яко! Heart Eyes
Отбосно течението аз също имам такова, до скоро беше точно, както Кайлин го описва бяло, по-гъсто понякога с цвят. Последните дби е по-скоро воднисто, даже се бях шашнала да не са води ама реших да не се вкарвам в тоя филм.
Микробиологията ми е чиста и АГ каза, че е нормално всичко.

# 259
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Абе, не чети за такива неща. То да не мислиш, че така лесно изтичат водите? Докато си седиш и хоп, хрумнало им да изтекат 😂 Не се напрягай, това четене на такива неща повече ти пречи отколкото да ти е полезно. Вземи си някоя книга, отиди на семинар. Там наистина ще прочетеш или ще чуеш нещата, които реално могат да ти се случват и как можеш да ги предотвратиш или реагираш. В интернет и здравия е болен, нали знаеш. Бременността изпбщо не е подходящото време да ровиш статии и разкази за такива неща. Приятелски ти го казвам. Мисли си, че всичко е наред и че всичко е нормално, имай положителна нагласа. 😉 Сигурна съм, че и корема ще ти порастне скоро и ще се смееш сама на себе си, че си го искала толкова да порастне. Ще видиш, че колкото е умилително да имаш корем, толкова е и неудобно и се чудиш как да застанеш, дали не го притискаш, ох дали не го ударих? 😂 Спокойно, радвай се на фигурата си.

Последна редакция: ср, 29 яну 2020, 09:30 от Lemons

# 260
  • Мнения: 921
Надявам се да расте... Не съм го виждала отдавна бебчо. Нямам проблем малкия корем, стига да не се смалява ахах

# 261
  • Мнения: 3 992
И аз имам такова течение, много е досадно, преди никога не съм имала. А последната ми микробиология излезе чиста. Не мога да се сетя дали и с предишната ми бременност е било така.
Аз се надявам да се видим и преди експото.

# 262
  • Кюстендил
  • Мнения: 106
Dream123, и аз една сутрин се събудих с плосък корем като дъска и така беше няколко дни подред. Сутрин плосък, вечер леко коремче и да си кажа доста се стреснах. Какво ли не ми мина през главата, но го видяхме бебчо, че си е добре. Така че не се притеснявай излишно

# 263
  • Варна
  • Мнения: 358
И аз имам някакво неприятно течение, но на последната ЖК ми пускаха ваг. секрет и микробиологията е чиста. АГ каза, че е нормално.
Колкото повече чета в интернет, толкова повече изникват разни притеснения и у мен. От известно време спрях да го правя. С предната бременност чак толкова не съм чела и си бях спокойна през цялото време.

# 264
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
С малкия като бях бременна, въпреки че бях след спонтанен, нямах такива притеснения както сега. Но тогава не съм чела толкова, не съм проверявала всяка информация, всеки доктор при когото ходя и тн. Изкарах много спокойна бременност, всичко беше наред, вярвах на лекаря. Дори тогава не ме гледаха всеки път на ехограф,  а сега да. За жалост сега всичко пише в интернет, и хубаво, и лошо. И ние четем ли, четем..що, не се знае. Да сме образовани де, как що. Ама дали всичко трябва да се вземе под внимание.. Разбира се, не е лошо човек да се образова, но по-отгоре някак. А ние задълбаваме и търсим кво ли не. В резултат на това четене и търсене, аз все още не мога да се отпусна, все още мисля, че нещо ще стане сега/към края или не знам си и аз кога, въпреки всичко да сочи към една нормална бременност. Да, има и лоши неща които се случват, но ги е имало и преди. Просто тогава е нямало интернет и хората не са си описвали всичко никъде. Пък и това, че при някого е станало еди как си, не значи автоматично, че при единтичен случай нещата ще се случат отново така. Това ми е на мен в главата тия дни.
 Все се каня, че трябва и аз да спра да чета какво ли не..И все не ми се получава. Но сега насвалих книги в киндъла и като ми се дочете, ще чета тях 😁

Имам и аз повече течение, май си е нормално. Микробиологията и на мен ми беше чиста.

# 265
  • Мнения: 277
Аз миналата седмица един ден имах такова воднисто течение и здравата се бях шашнала. На следващия ден си направих стерилна урина и пуснах кръвни CRP и СУЕ, които са показатели за възпалителен прицес (включително в матката). Резултатите бяха ОК и аз мирясах и се успокоих. Така че Dream, ако ти е много притеснено пусни тези кръвните да видиш дали са в норма. Води биха изтичали само ако има причина, а не от нищото. Най-вероятно обаче нищо ти няма. Аз като теб само се филмирам и те разбирам в тревогите. Ама от едно време трябва да се отпуснем и да се наслаждаваме на бременността.
Иначе при мен хормоните са на макс, аз също си работя от вкъщи, но като се чуя по телефона с колегите и само ме ядосват. Вчера много ми кипна и се развиках на един, ужас после ми беше гузно.

# 266
  • Мнения: 143
Добро утро, момичета,
Жалко за Чиполино Електра, бях се насочила към нея, но това, което споделяте като мнения за модела не ми допада.
Попадна ми този сайт с дрехи за мами https://www.soonmama.com/, има хубави неща.
Успешен и усминат ден, макар и в това облачно време 🙂.

# 267
  • Мнения: 188
От това четене в Интернет и аз се панирах.Е не са води и при мен 😁
Да ви се оплача в спешното и в гинекологията си подмятаха топката кой да ми изпише нещо да пия и накрая ми казаха да си ходя при личния.Прегледа бебчето и нищо не каза питах я добре ли е тя ме погледна тъпо.Значи ако бях в София нямаше да е така, ама тука в Перник е ужас.Водната криза им се отразява.

# 268
  • София
  • Мнения: 441
Sneji*, и при мен хормоните са на макс. И аз работя от вкъщи и преди половин час един така ме ядоса по телефона, че след като му се навиках, затворих телефона и се разревах. Е такова нещо никога не ми се беше случвало. Ужас!

# 269
  • Мнения: 277
Sneji*, и при мен хормоните са на макс. И аз работя от вкъщи и преди половин час един така ме ядоса по телефона, че след като му се навиках, затворих телефона и се разревах. Е такова нещо никога не ми се беше случвало. Ужас!
Хахаха, същата работа 😂. Сега вече ми е смешно, ама вчера не ми беше. Искам да не се ядосвам толкова много за глупости, ама явно периодът е такъв. Дано нямаме повече такива изцепки 🤞

Общи условия

Активация на акаунт