👶 Юнски мами на бъдещи мъничета, обменят опит за техните ритничета! 2020! - 🌞 Тема 7

  • 22 695
  • 744
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 10
Момичета имам много да наваксвам какво сте писали и от предната и от тази тема, бях много болна 5 дни, пазете се че тези грипове и вируси са ужасни Sad

# 106
  • София
  • Мнения: 441
Момичета, записах си час за ФМ при Георгиев в Надежда за 07.02., та да видим новият доктор какво ще каже Simple Smile Стискайте палци всичко при нас да е наред Simple Smile

Привет на новите мами Simple Smile Лека бременност и здрави бебчета Simple Smile

# 107
  • Мнения: 921
Много се чудя дали да не запиша и при него една ФМ, преди тази с доктор Богданова на 13... Има ли добри отзиви за него?

Момичета, записах си час за ФМ при Георгиев в Надежда за 07.02., та да видим новият доктор какво ще каже Simple Smile Стискайте палци всичко при нас да е наред Simple Smile

Привет на новите мами Simple Smile Лека бременност и здрави бебчета Simple Smile

# 108
  • Мнения: 632
Защо новата тема е под номер 782? Чак сега забелязах Simple Smile

Добре,че следя темата за раждане в Правителствена болница.Днеснрязбрсх от там,че няма да има ЖК до 06.02. заради грипа.Аз съм пак в средата на месеца на ЖК ,но май по-добре да се обадя преди да пътувам за там.

Аз на 06.02 съм на ФМ в "Св.Петка" ,някой да знае нещо за там как стоят нещата,дали има такова нещо при тях заради вирусите?Аз ще съм при д-р Янкова.
 Питам конкретно тези,които ще са преди мен там,та ако може да споделят.А цената каква е? По не информация на минала преди две години мама е 130 лв,но за сега не знам,а не питах по телефона .

Аз тези два дни бели не усещам силно ритане на бебето,но все пак от време на време има побутвания .Леееко се притеснявам,но не си позволявам за сега да изпадам в паника и ще изтрая още малко до ФМ.

А защо записвате по две ФМ ?

# 109
  • Мнения: 109
Момичета, а защо ходите по два пъти на ФМ? Има ли някакви индикации от преди това да се притеснявате? Нещо съмнително да са видяли? Или рискови фактори?

Взехте ли си възглавница за бременни? Споделете отзиви за конкретни модели, моля. Аз обмислям такава: https://www.facebook.com/pg/fogafrog/shop/?ref=page_internal& … d=329283857916684

# 110
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
Днес минах набързо през мола и от h&m си взех 5 сутиена за 30лв. Няма да ги оставя всички, но исках вкъщи на спокойствие да си меря и да преценя.

Тези ще оставя. Въпреки, че са със стандартно закопчаване, на първо слагане са доста удобни. Хем спортни, хем с тънки презрамки, поне за мен са супер. 13лв бяха.


Тези взех за 11лв, черни.


Взех и един за 6лв, стандартен черен сутиен със съвсем леки подплънки. За сега първите остават със сигурност, за другите..ще видя.
Утре имам път към другият им магазин и ще проверя какво имат и там.
Днес имаше и от този тип за 12лв, но бяха само малки номера, ще търся ако има по-големи останали.

# 111
  • Варна
  • Мнения: 338
Роден_ентусиаст Аз имам вече 20тина дни ето такава http://www.detetovteb.com/bremenni-i-karmene/vazglavnitsi-za-kar … remenni-u-obrazna , удобна е, и аз се чувствам като бебе в гнездо Joy страниците са ми удобни, понеже ги слагам между краката си.

# 112
  • Мнения: 785
Привет и от мен след дълго отсъствие Hug Леле колко теми изтървах... Grin Ще се опитам да наваксам колкото мога.
Със здравето по едно време бях позакъсала. Изведнъж отключих невралгия - много остра и силна болка по нерв в близост до гръбнака. Не можех да си поема дълбоко въздух, защото силно ме срязваше. Не можех да легна, защото ми се притискаше нерва. Спането беше страшна мъка. Голям зор видях, ама след няколко седмици постепенно отшумя. Сега ми остана само една много слаба болка, която се преживява. То проблемът беше, че заради бременността нищо не можех да пия. Неврологът ми вика "търпиш и това е" Grinning

Иначе бебчо си е съвсем добре. От 2 седмици някъде го усещам. В средата на 20 гс започнах ясно да го отличавам. Малко късничко в сравнение с някои, но се оказа, че съм с предна плацента и това обяснява нещата. Вече е много енергичен. Най-обича да ме потупва, като усети, че котаракът си е полегнал на корема ми Grinning

Минах на общо 2 ФМ последователно в 20 и в 21 гс. Всичко си му е наред на малкото човече Blush Едвам успяха  да го измерят и на двете места. Въртеше се като шугав Grinning Расте с няколко дни по-голям и ми изчислиха термина на 01.06. Аз лично ходих на 2 ФМ за всеки случай, а не защото нещо ме е притеснило. Моята АГ си има апаратура и по принцип прави ФМ и тъй като тя ме проследява, исках задължително да ми я направи тя. За всеки случай обаче и по препоръка на няколко приятели и колеги се записах и при Марковс - при д-р Елена Павлова. Води се, че там са с най-добрата апаратура, а и се занимават само с това. Исках да се подсигуря, че дори и единият лекар да пропусне нещо, другият ще го види и ще може да се реагира навреме. При моя колежка така са успели да реагират с правилните лекарства, след като са забелязали, че сърчицето на бебето изостава в развитието.

Мернах в тази тема, че някои приемат магнезий. Предписан ли ви е или сами сте си решили да го пиете? Мина ми през ум миналата седмица да проверя дали има подходящ магнезий за бременни, тъй като няколко дни подред сутрин се събуждах с крампи, а това доколкото знам е признак на липса на магнезий. Не съм питала обаче АГ-то ми.

Вие започнахте ли вече с покупките за бебчо или мислите, че е още рано? Ние само количка сме поръчали за момента и чакаме да пристигне от Англия.

P.S. Забравих да вметна - темата е страхотно оформена и много зареждаща! Благодаря на Дрийм за което Hug

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 13:52 от bellisssima

# 113
  • Кюстендил
  • Мнения: 106
Аз приемам Магнезий по предписание на АГ, защото имах болки и добавихме Магнезия към Но-шпа.

# 114
  • Мнения: 921
Аз искам още една ФМ тъй като др. Богданова не говори много, а искам някой да ми обяснява и да знам какво се случва...
Момичета допреди вчера усещах бебчо всеки ден, но вчера и днес някак нищо не усещам. Дали е повод за тревога? Аз съм 19+1 днес със задна плацента Simple Smile

Радвам се, че ви харесва темата. Целта е да блика от положителни новини 💗

# 115
  • Мнения: 148
На мен АГ ми предписа магнезий, заради еднократно стягане на корема(без болки).
Иначе ние сме започнали с покупките, дрешки, шишета, количка.
Не знам дали усещам бебетата. С предна и задна плацента съм. Понякога имам някакви усещания, но все още не съм сигурна какво е 😃

# 116
  • София
  • Мнения: 441
Много се чудя дали да не запиша и при него една ФМ, преди тази с доктор Богданова на 13... Има ли добри отзиви за него?

Момичета, записах си час за ФМ при Георгиев в Надежда за 07.02., та да видим новият доктор какво ще каже Simple Smile Стискайте палци всичко при нас да е наред Simple Smile

Привет на новите мами Simple Smile Лека бременност и здрави бебчета Simple Smile

На мен от няколко места ми казаха, че е добър. Даже на мой колега жена му работи с Надежда и тя при него ще ходи.

Аз не записвам втора ФМ, просто
моят доктор Сигридов в момента не работи.
Георгиев му е предложението за ФМ в Надежда.
Мога да кажа лични впечатления след 07.02 Simple Smile

# 117
  • Мнения: 921
Мен Сигридов лично ме насочи към Богданова... Ама ще се пробвам да запиша нещо за следващите 7-8 дни, колкото за мое спокойствие.
Благодаря Simple Smile

Много се чудя дали да не запиша и при него една ФМ, преди тази с доктор Богданова на 13... Има ли добри отзиви за него?

Момичета, записах си час за ФМ при Георгиев в Надежда за 07.02., та да видим новият доктор какво ще каже Simple Smile Стискайте палци всичко при нас да е наред Simple Smile

Привет на новите мами Simple Smile Лека бременност и здрави бебчета Simple Smile

На мен от няколко места ми казаха, че е добър. Даже на мой колега жена му работи с Надежда и тя при него ще ходи.
Аз понеже съм при Сигридов, но сега го няма, та Георгиев е предложението на Сигридов за ФМ в Надежда. Мога да кажа лични впечатления след 07.02 Simple Smile

# 118
  • София
  • Мнения: 441
dream123, казаха ми, че този много обяснява и като цяло ФМ в Надежда били много описателни, пък да видим. Много ми се иска да си отида при Сигридов Simple Smile

bellisssima, аз отделно магнезий не пия, но в болницата ми предписаха ALERACT, който ми казват да продължавам да си го пия.

# 119
  • Мнения: 921
И на мен, щеше да е много по-лесно...

dream123, казаха ми, че този много обяснява и като цяло ФМ в Надежда били много описателни, пък да видим. Много ми се иска да си отида при Сигридов Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт