Кога и как проходиха мъниците ви?

  • 2 142
  • 70
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 9 905
скоро ще почнат да прохождат на 2 месеца.....

# 46
  • Мнения: 1 878
Аз имам два отговора но гласуването ми допусна само единя, така че да уточня

аз съм върл противник на проходилките и съм оставила и двамата да си щъкат свободно по пода както могат и искат. В резултат баткото проходи на 10 м и 2 дни точно без да се научи да лази - просто не искаше и това си е. Бебо сега е вече на 1 годинка и още не ходи съвсем, но вече се отпуска и прави по 3-4 крачки сам, но може да лази и така предпочита да стига до целите си, защото се чуства се по-сигурен. Така че ето ти две различно проходили деца при еднакъв режим на гледане - та да обобщя - всичко си зависи от детето и е строго индивидуално, а по мое скромно мнение проходилката по-скоро пречи отколкото да помага на естественото развитие и еволюция в двигателните умения  Crazy любопитството и свободата са голям стимул

И ДА ранното прохождане може да се превърне в здравословен проблем, когато е умишленно подтиквано детето о т майката.
Нашия ортопед обича да казва, че дете проходило преди 1 годинка не е случило на родители  Mr. Green

Последна редакция: вт, 01 авг 2006, 16:28 от Sunnily*

# 47
  • Мнения: 46 562
... Някои консултирал ли се е с ортопед дали е проблем ранното прохождане.

На задължителния преглед при ортопед не ви ли обясниха?
На нас ни казаха до 8-ми месец никакво стъпване.

# 48
  • Мнения: 57
За съжаление на прегледа ни обясниха само, че може да го слагаме вече в кенгуру, но нищо не казаха за прохождането, а и аз забравих да питам  Cry , заради многото други въпроси  Embarassed , а сега ни казаха, че е в отпуска ортопеда, а и педито ни е в отпуска и затова реших да питам вас

# 49
  • Мнения: 1 564
С проходилка-и двамата проходиха на 1 год.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Без проходилка - на 10,5 месеца.

# 51
  • Мнения: 2 674
Здравейте,
  Ние сме много подвижни и имаме голямо желание да ходим, от около 3 седмици използваме проходилка и стоим прави в нея и се придвижваме много бързо, не го оставям по много не се притеснявам, че рано ще проходи. Някои консултирал ли се е с ортопед дали е проблем ранното прохождане.

тъй като не сме имали проходилка, незнам  - "дали е проблем ранното прохождане" - чрез нея newsm78
Аз детето го оставях в стаята да прави каквото си иска - дали ще лази, дали ще се придържа за стената и ще се изправя,пада-става, негова си работа. Grinning лягам по средата на стаята и му гледам сеира  Laughing

скоро ще почнат да прохождат на 2 месеца.....

еми такива са днешните деца  Laughing , престави си какви ще са бъдещите  Laughing

# 52
  • Мнения: 15 619
Синът ми не влизал в проходилка - аз съм против. Проходи сам на 10 месеца.

# 53
  • Мнения: 48
С проходилка на десет месеца.

# 54
  • Мнения: 4 406
сам, на 1 год и 1 седмица, в хола на майка ми, като се опитваше да стигне от нея до мен...

# 55
  • Мнения: 3 042
За щерката ползвах проходилка и проходи сама на 1г2м.
За малкият не съм ползвала проходилка. Проходи в кошарата /малко след годинката/, като я обикаляше, а по късно и пресичаше сам. На земята се пусна да върми сам без чужда помощ към 1г3м.

# 56
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
И двете без проходилка на 11-12 месеца.

# 57
  • Мнения: 292
Без проходилка, преди 12 месеца.

# 58
  • Мнения: 5 299
Ползвала съм проходилката почти през цялото време от 8 месец. Беше започнала да се пуска 1 седмица преди годинката, но 2 пъти падна и се отказваше. Проходи стабилно на 1г и 1 м.

# 59
  • Мнения: 919
На 11 месеца и 3 дена Laughing с лъжица в ръка. Пада, става и продължава Peace

Общи условия

Активация на акаунт