Сватба, булките на 2020 г., тема 3

  • 27 176
  • 722
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 780
Ужас .. Аз още чакам офертата за нещата които искам .. кой ли знае какво ще е. Ще ви пиша после как стоят нещата, кое колко ще е е.

# 121
  • Мнения: 582
Оф, мани, мани. А като се сетя, че тръгнах с нагласа всичко сама да си направя, да си украся... И пак има неща, които да правя сама - табло за гости, тейбъл карти, кутия за пликове и т.н.

Даже се сещам преди да ми предложи сме си говорили на темата и той ме попита според мен колко би струвала една сватба и аз викам "Ами, в нашия случай не повече от 10-12 хиляди". Сега се моля да не минем 15К...И то при гости около 55-60.

# 122
  • Мнения: 780
Оф, мани, мани. А като се сетя, че тръгнах с нагласа всичко сама да си направя, да си украся... И пак има неща, които да правя сама - табло за гости, тейбъл карти, кутия за пликове и т.н.

Даже се сещам преди да ми предложи сме си говорили на темата и той ме попита според мен колко би струвала една сватба и аз викам "Ами, в нашия случай не повече от 10-12 хиляди". Сега се моля да не минем 15К...И то при гости около 55-60.

И ние бяхме говорили за 10хиляди сега сме на 8 а нямаме украса, рокля, костюм, покани, грим, прическа, аксесоари.. Надявам се 15К да стигнат.

# 123
  • Мнения: 582
Оф, мани, мани. А като се сетя, че тръгнах с нагласа всичко сама да си направя, да си украся... И пак има неща, които да правя сама - табло за гости, тейбъл карти, кутия за пликове и т.н.

Даже се сещам преди да ми предложи сме си говорили на темата и той ме попита според мен колко би струвала една сватба и аз викам "Ами, в нашия случай не повече от 10-12 хиляди". Сега се моля да не минем 15К...И то при гости около 55-60.

И ние бяхме говорили за 10хиляди сега сме на 8 а нямаме украса, рокля, костюм, покани, грим, прическа, аксесоари.. Надявам се 15К да стигнат.
Да, да, в същото положение сме и ние. Ти остави, ами то и на шаферката ще дадем пари за рокля, на майка ми, на кумата и на свекървата ще платим прическата за сватбата също... Ми пробен грим и пробна прическа за мен?
Абе, нали казват като си се хванал на хорото...

# 124
  • София
  • Мнения: 11 568
2000 лв е напълно нормална сума за украса за София, аз получих оферти от различни агенции, както и обсъждах с момичета тук и 2000 лв си струва украсата в достъпните агенции при стандартна висока украса и арка, рустик е по-евтино. От агенциите по-висок клас и цени от 5000-6000 лв и нагоре срещнах/получих.

# 125
  • Мнения: 14
Момичета ,вие колко време преди сватбата ще давате поканите на гостите?🙀Сватбата ни е юни месец и си мисля да ги раздадем към края на март😔😘

# 126
  • Мнения: 780
Момичета ,вие колко време преди сватбата ще давате поканите на гостите?🙀Сватбата ни е юни месец и си мисля да ги раздадем към края на март😔😘
На мен от ресторанта ми искат списък до края на май. Поканите ми в момента се правят, като дизайн и веднага щом са готови ще ги раздам. На мнение съм колкото по-рано толкова по-добре.

# 127
  • Мнения: 1 381
Аз вече ги раздадох, сватбата ни е чак август, но с част от гостите бяхме заедно по празниците, а и от ресторанта дават зор до март за точна бройка, което ме вбесявааа.. но гледам да не се ядосвам. Плюс това, август е отпускарски месец и нека си знаят хората от по-рано Simple Smile
Иначе за обрива, да не е на психическа основа? Нещо да си се превъзбудила, вълнение.. знам ли.. или просто ти е много чувствителна кожата.
Имаше един филм, точно за една булка как се обрина цялата като пробваше рокли, та от там се сетих Simple Smile

# 128
  • София
  • Мнения: 11 568
И аз имам по-чувствителна кожа, лесно правя дерматити. В единия бутик роклите ми боцкаха, не мога да го опиша точно, но ми дразнеха кожата, там цените бяха малко по-ниски, но бях сигурна, че няма да издържа цял ден с нея.

# 129
  • Мнения: 1 206
Включвам се и аз с отзиви от Асеновград. Поради това, че не разполагахме с много време и валящия сняг не обиколихме особено. Всички места, които бях набелязала, бяха от темите за булките от предните години.
Първата ни спирка беше ателие Версай. Първоначално подходихме скептично, защото не изглежда много обещаващо. На закачалки роклите не ми се сториха нищо особено, но все пак реших да пробвам 3. Оказа се, че е съвсем различно, като се сложат. Харесах си последната, която мерих, въпреки че ми беше огромна. Цените бяха между 700 и 900 на тези, които мерих, което ми се стори нищо на фона на софийските цени. Консултантките бяха мили, но много ме пришпорваха да приключваме, защото сега наблягат на абитуриентки.
После отидохме при Христо Чучев. Като база е по-широко с по-хубави пробни и там консултантката беше любезна и мерих една рокля, но имаше много неща по нея, които не харесах и искаха преправяне и някак не я почувствах моята роклята. Иначе цената и беше 850 лв.
Минахме и през Берна мода, но там имаха много малко модели от миналата година, а новите щели да изкарат към април. Пълно е с официални рокли за абитуриентки.
Последна спирка ни беше Стоян Радичев, но и там се набляга на балове и няма нови модели булченски. На булченските модели имаха 40% намаление, но на мен нищо не ми хареса.
Като заключение мога да кажа, че ако се търсят рокли за кума, шаферки и като цяло по-официални могат да се намерят. Пак зависи и кой какво харесва. За моя вкус повечето бяха прекалено накичени, но аз съм по по-изчистените визии.

# 130
  • Мнения: 39 316
Може ли снимка на "ковчега" в ресторанта? На няколко пъти прочетох за съществуването му и искам да помогна като се опитам да го приобщя. Искам да дам предложение за нещо, но първо ми трябва снимка къде точно се намира и как изглежда.

# 131
  • Мнения: 68
Момичета здравейте,

Аз съм на фаза покани (харесах много нежен модел от Радекор), прическа и грим.

Да ви попитам 100 лв нормално ли е да се добави към стойността на грима , за да дойдат на място ( в рамките на София).

За Голф клуб София - 150 (Равно поле).

# 132
  • Мнения: 6 873
На мен лично 100 лева за транспорт в рамките на града ми се виждат много.

# 133
  • Мнения: 582
Обикновено е максимум 50лв.

# 134
  • Мнения: 68
Обикновено е максимум 50лв.

И на мен ми се стори много 150 лв (само транспорт) + 100 лв. грим.
Страх ме е да попитам фризьора колко взима да дойде на място Sad...

Общи условия

Активация на акаунт