Сватба, булките на 2020 г., тема 3

  • 27 163
  • 722
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 195
О във фейсбук групите е тотално мазало. Всеки втори пост е "препоръчайте Еди си какво". И аз съм забелязала една жена, която се държи доста грубо с другите хора (ако имаш предвид грубо отношение във фейсбук). Даже обижда понякога. Когато я попитат нещо откъде го е купила не отговаря, което изглежда малко тип "няма да ти кажа, че да не си вземеш като моето", а то реално няма какво да крие, защото рано или късно човека ще си го намери сам Joy Едната група се мъчат да я поддържат, ама пак някой нахлува и айде сега щото ме мързи да търся, чакам вие да ми кажете.
И така, хора всякакви. На мен пък ми доставя удоволствие сама да си търся нещата, да ровя по сайтове и т.н, даже вече имам голяма таблица с линкове на неща, които съм харесала.

# 226
  • Мнения: 37
Много са красиви. Каква хартия си ползвала за самата покана и от къде си я взе, защото и аз май мисля да си направя поканите на Photoshop? А къде ги напечата?

Принтирахме поканите в print.bg. Много съм доволна, наистина, невероятно отношение, цена и качество. Хартията се води перлен картон.

Аз също се спрях на Алекса за украсата, но малко започвам да се притеснявам, защото тя е много милички, но все ми обещава някакви неща да провери и да ми пише, но никога не ми връща обратна връзка и все аз трябва да я питам, какво става.

# 227
  • Мнения: 6 873
Аз участвам в две групи във фейсбук, като едната е доста по-активна. Хубаво е, че се включват доста хора, когато питаш нещо, но аз от край време предпочитам форумното общуване. Фейсбук ме натоварва с това, че много се пише, но малко се чете и се въртят все едни и същи въпроси за покани и подаръчета за гости и шаферки. Изобилието от кутии, кутийки, изкуствени розички, дантелки и тюл ме кара да се чувствам малко като анти-булка, а аз не съм.
Това допълнително се подхрани от едно изказване на една флористка "спазете поне тази традиция, че да се радват роднините". Какво да направя като не припадам от умиление като видя кошничка за късметчета, късметчета, момиченце с венче, което да хвърля розови листенца.

# 228
  • Мнения: 1 757
malinka92 , аз също останах малко разочарована от две мои приятелки.Пратих им покани по пощата , понеже с тях няма да се видим преди сватбата.Чаках някакъв отговор , че все пак са ги получили.Накрая им писах и отговорът беше - да получих я , много е красива ?!Еми най-малкото аз като имам покана за сватба , много бих се зарадвала и веднага бих писала...

# 229
  • Мнения: 173
Здравейте,аз реших да си сменя ритуалните чаши с някой от тези два модела..Особено този с диамантеният пръстен модел най ме грабна.Но пък другия си върви със стойка 🤔Имам време до Юни да го мисля.Хареса ми е ето този модел кутия за пръстени.Ще си я правя сама.Мисля,че в джъмбо продаваха подобни.Ще си я напълня с перли и една изкуствена розичка най отгоре.Така си спестявам 75лв,колкото струва оригинала 🤣


# 230
  • Мнения: 780
Здравейте,аз реших да си сменя ритуалните чаши с някой от тези два модела..Особено този с диамантеният пръстен модел най ме грабна.Но пък другия си върви със стойка 🤔Имам време до Юни да го мисля.Хареса ми е ето този модел кутия за пръстени.Ще си я правя сама.Мисля,че в джъмбо продаваха подобни.Ще си я напълня с перли и една изкуствена розичка най отгоре.Така си спестявам 75лв,колкото струва оригинала 🤣




Може ли да кажеш от къде са тези модели чаши и на мен много ми харесват.

# 231
  • Мнения: 9
Здравейте! Включвам се в темата "Очила или лещи на сватбата".

Като бъдеща булка носеща очила ежедневно от 15 години, 8 от които и на лещи, диоптер -3.0, ми е изключително позната дилемата "Очила или лещи при официални поводи". В крайна сметка всеки трябва да си отговори на въпроса дали иска да изглежда като себе си по принцип (т.е. с очила ако носите ежедневно) или иска да изглежда по-специално, по-различно (т.е. с лещи). Аз лично съм се спряла на лещи за сватбения си ден.

Надявам се следните три фактора да помогнат на всяка в избора ѝ на лещи, ако се спре на този вариант. Това са мои лични впечатления след дългогодишна употреба на лещи.

   1) Производител - силно препоръчвам:
   - Bausch & Lomb PureVision - тримесечните, те са по-тънки от едномесечните и не се усещат особено на окото.
   - CooperVision Biofinity - едномесечни или тримесечни, изключително тънки, не се усещат изобщо. Препоръка: махат се малко по-трудно от другите именно поради това, че са много тънки. За най добри резултати се махат със сухи чисти пръсти.
   2) Поддръжка - никога не слагайте чисто нови лещи направо от контейнерчето, в което се продават, в окото. Оставете ги поне 24 часа да престоят в нов разтвор за лещи. Разтворът се сменя при всяка употреба. Ако имате сухота в окото, препоръчвам капки за очи специално направени за лещи (търсете и думата "лубрикант" на кутийката на капките).
   3) Диоптер - по-старите лекари препоръчват една четвъртинка (0.25) по-малък диоптер от този, който носите на очила. Това е и правилото, което следвам от години и се чувствам добре. По-младите като че ли лекари и някои консултанти в оптиките казват, че такова правило няма. Пробвах веднъж лещи с диоптер същия като на очилата ми и повече не повторих.

Надявам се да съм била от полза.
Ако някой има допълнителни въпроси ще се радвам да отговоря.

# 232
  • София
  • Мнения: 11 567
Много ми харесва идеята с кутийката, аз мислех да нямаме, но тази много ми хареса и може да излезе евтино и други ми бяха харесвали, но за кутийка не виждам смисъл човек да дава много пари. В повечето случаи е само за 2 снимки. Вие планирате ли там да си я държите като се налага да я сваляте?

За фб групите, на мен ми харесва само тази със съветите от булките. Смятам, че е полезна и дава различна информация, от това, което е форума, плюс е, че е затворена. Другите групи са видими за приятелите ми, как да си обсъждаш изненадата за гостите там или кое колко струва като го виждат гостите ти. Иначе и за групата със съветите и там има какво да се желае. Изнервяше ме спамът там, защото групата е потенциално полезна. В началото изказах мнение под пост на админ От какво можем да се лишим в сватбата, за да намалим бюджета и бяха написали Заря. Предвид, че зарята не е задължителна, едва ли някой няма да се сети, че една сватба може да мине без заря. Приеха го като заяждане и даже имаше отделен пост за постъпката ми. 😁 Все едно, след това наистина намаляха тъпите постове, така че явно критиката ми е била градивна, сега пак се поизпусна положението. Виждам, че се стараят да има ред, но не е лесно.

За лещите, Биофинити на мен не ми понасят, на следващия ден едвам си отворих очите от гурели, два пъти пробвах, както и на друга марка, но пак от новия тип, същото. Така че си карам на по-старите, които уж не са така дишащи и тн, но с тях нямам проблеми.

# 233
  • Мнения: 6 873
Ния, май съм ти чела поста за зарята.
Там и харесва, че се забрани директната реклама под постове на булки, че беше страшнп.
Аз си предпочитам форума все пак, но и там чета.
От събота имам обувки за сватбата. Остава да си купя воал и някакво бижу, когато реша какви бижута ще имам.
Вие под роклята с чорапогащник, чорапи или ще сте боси? Аз боса обувки не обичам да нося, силиконови чорапи ме е страх, че ще се смъкват, така че май чорапогащник.

# 234
  • Мнения: 143
Много са красиви. Каква хартия си ползвала за самата покана и от къде си я взе, защото и аз май мисля да си направя поканите на Photoshop? А къде ги напечата?

 Здравей. Ако смяташ сама да си правиш поканите ти препоръчвам да не е Фотошоп, а Илюстратор. Илъстратор се използва за създаване на дизайн за печат(и не само). Програмата е векторна, тоест при принтиране я няма възможността от "замазване" на това, което сте направили. Също така трабва цветовете ви да са в CMYK, за да няма разминаване от това, което виждате на екрана и ппринтираното. Възможно е в печатниците да не ви приемат psd файла. В сайтовете на повечето пише какви формати приемат за печат.

# 235
  • Мнения: 270
Здравейте, аз за пръв път се включвам в темата, но ви чета от няколко месеца. Нашата сватба ще е на 09.05.2020. Поканите си ги правихме сами, ще ги сглобяваме уикенда и ще прикача снимки, ако някоя има интерес, ще дам информация. Като цяло подготовката върви добре, средата на март ще ходя до Асеновград за рокля и се надявам да успея да намеря моята, която да не се налага да се преправя много и направо да я взема. Освен това разглеждам халки в интернет и нямам търпение да посетим физически магазин и да видим на живо как стоят.
Това е от мен, лек ден и като имам нещо ново ще се включа.

# 236
  • Мнения: 173
Marchelsi : чашите ги поръчах преди малко,няма какво да им де чудя 😉имат сайт,а също и фейсбук страница.Спрях ме се с ММ на тези с пръстена.Само шампанското няма да е същото,а Моет.
https://mondeshkakeepsakes.com/

# 237
  • Мнения: 1 176
Здравей. Ако смяташ сама да си правиш поканите ти препоръчвам да не е Фотошоп, а Илюстратор. Илъстратор се използва за създаване на дизайн за печат(и не само). Програмата е векторна, тоест при принтиране я няма възможността от "замазване" на това, което сте направили. Също така трабва цветовете ви да са в CMYK, за да няма разминаване от това, което виждате на екрана и ппринтираното. Възможно е в печатниците да не ви приемат psd файла. В сайтовете на повечето пише какви формати приемат за печат.
Не искам да звучи като заяждане, но това не е особено коректно, или поне не е особено изчерпателно като съвет, та да го разгърна малко.

Ако си дизайнер с достъп до Adobe Creative Cloud, поканите е най-добре да си ги направиш в InDesign, заради комбинацията от изображения, текст и векторни елементи - всяко, от които си иска съответния софтуер. Да, ако ще си рисуваш иконките и монограма сама, Илюстратор е задължителен. При силно минималистичен и преобладаващо графичен дизайн е ок. Но, ако не можеш, и плеснеш растерни картинки свалени от Интернет, качеството няма да е по-добро от фотошоп.

И като сме почнали съветите, да добавим, че освен CMYK, файлът трябва да е 300dpi и, че е добре монитора да ти е калибриран за целта. Пускането на проби за печат, особено ако са много бройки на скъпа хартия, е задължително, дори за опитни дизайнери.

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 15:03 от evenfall

# 238
  • Мнения: 223
Малечка , добре дошла ! Пожелавам ти приятна подготовка !
А за зарята , не си спомням да съм чела, но имаше пост за това какво бихме спестили и аз бях написала - кола под наем , заря , шаферки , тежък дим и една дама ми беше написала ми вие какво изобщо ще имате на сватбата ?! Без коментар .
А за приятелките и аз така- пращам и поканата , чакам цял ден и към 17:30 й пиша : Взе ли поканата ? Тя ми написа: Да .
Сега ми е смешно , но тогава ми стана много тъпо . И вторият случай с братовчедка ми - Абе , вие ще се жените ли ?!?
Все едно сме се запознали вчера с моя годеник . При положение , че сме сгодени почти 4 години . И баба ми и дядо ми, те като почнаха ама как ние сме стари хора , как аз с тоя болен крак , къде ще спим , не , не ... На бала ми не дойдоха едно време , защото нямаше кой да гледа козата . Майка ми много тежко го прие.За това сега очаквах същото и съм сигурна ,че няма да дойдат , но не трябваше да реагират веднага . Пак нараниха мама . И общо взето близките реагираха не както трябва .
А за чашите и двете са много оригинални и мисля, че няма да имат нужда от украса . Аз бях харесала едни на Вера Уанг, но моя годеник ме вразуми ( бяха 220 лева )

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 20:11 от malinka92

# 239
  • София
  • Мнения: 109
Здравейте,аз реших да си сменя ритуалните чаши с някой от тези два модела..Особено този с диамантеният пръстен модел най ме грабна.Но пък другия си върви със стойка 🤔Имам време до Юни да го мисля.Хареса ми е ето този модел кутия за пръстени.Ще си я правя сама.Мисля,че в джъмбо продаваха подобни.Ще си я напълня с перли и една изкуствена розичка най отгоре.Така си спестявам 75лв,колкото струва оригинала 🤣




За кутийката, сигурна ли си че има в Джъмбо? Онзи ден бях, ама като че ли не видях, може и да съм пропуснала нещо.
Иначе аз се оглеждах за такъв тип от Алито, обаче за съжаление няма да до бъде...Disappointed още си чакам персонализирания восъчен печат поръчан
началото на декември , който няма  и да дойде. По същият начин и чаши си бях харесала, ама с тоя скапан вирус нищо не се получава вече 😬

Общи условия

Активация на акаунт