Сватба, булките на 2020 г., тема 3

  • 27 139
  • 722
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 1 206
При нас за Боряна денс наистина се оскъпяваше с 80лв за транспорт, което е съвсем нормално, но някак 480лв само за един човек и 5 минути ми се струва много.
Смятам утре да пиша на Пловдивъ за цени. Питах приятелката, на чиято сватба бяхме и ми каза, че им е излезнало 360лв. Като мисля бяха 4 човека, имаше танци с пиле и торта, отделно други танци с кумовете и още няколко пъти се преобличаха и танцуваха с различни хореографии, не само народни танци.
И пак да нахалствам за моя въпрос с обиколката за рокля, по колко време да си оставя между магазините, за да знам как да запазя часовете?

# 436
  • София
  • Мнения: 11 551
Belle_, и аз не бих дала толкова, а и 5 минути ми се струва кратко. При нас ще са две момичета, но сме април и сигурно затова е по-евтино.

Аз магазините бих ги подредила:
10:00 The wedding - с градски/такси до Арети
12:00 Areti - пеша до Ивоар
14:00 Ivoire - с градски/такси до Миле
16:00 Миле

Или в обратния ред от Миле назад, по принцип между Арети и Ивоар пеша е 20 минути, но ако не си от оправните или в Арети останеш повече от час, ще ти е напрегнато по-добре, не знам дали може часът да е 13:45, затова го написах 14:00.

Програмата може и да е по-стегната, ако ще си с таксита и искаш да разгледаш и други неща през деня, може и по половин час да си оставяш между магазините, ще стигнат. Аз лично си оставях по час, защото с майка ми гледахме снимки и обсъждахме в почивката и така си избистрях кое ми е харесало, кое - не, кое ми стои добре, изпращах и на приятелки и те си казваха мнението.

# 437
  • Мнения: 1 206
Явно има нещо общо със сезоните, на мен за 2 момичета за 10 минути ми каза 750лв и отделно транспорт.
Много благодаря за часовете, баща ми ще ни е шофьор, а ние с кумата и майка ми ще обикаляме, така че мисля, че ще се справим с времето 😊

# 438
  • София
  • Мнения: 11 551
О, щом ще сте с кола и то друг ще търси къде да спре, а вие само да слезете, тогава между Миле, Ивоар и Арети може да си оставите по 30 минути вместо по час. За the wedding за всеки случай час, особено ако ще е първи магазин и още няма да си се ориентирала, а и понякога стават задръствания там.

10:00 The wedding
12:00 Areti
13:30 Ivoire
15:00 Миле

Така бих направила аз, в последните магазини аз вече знаех какво искам като стил и пробвах бързо, но пък никога не се знае и ако не бързате, по-добре да го имаш предвидено времето да си разгледаш хубаво.

# 439
  • Мнения: 1 206
Благодаря ти много за план графика, утре ще звъня да запазвам и стискайте палци да имам успех с намирането на моята рокля 😃

# 440
  • Мнения: 1 195
В Сватбен център гледах воали около 120-130 лева.
Чета, че доста дами си купуват от Алиекспрес.
Аз гледах закачалки на цени между 12 и 20 лева на няколко места. Струва ми се твърде скъпо.
12-20 за 1 или 2? Моите са по 6 лв.

# 441
  • Мнения: 223
Belle , пожелавам ти приятна разходка и дано намериш твоята рокля . ❤
  Аз взех закачалки от луксевент , но тези на juicy  по ми харесват , аз ги видях по преди  в коментара( може да напишеш закачалки името на сайта и ще ги видиш и ти )

А за чашите , оказва се стара традиция и може би ще я пропуснем , но гледам във фейса вече 2-3 младоженци чупят , пък и списъка дето имам пише - чаши за чупене .

Моят воал ще е от Би Куин ,  може да има и по евтин вариант , но все пак като ми го сложиха там и друг не исках да сложа .
 
Белла сложи си бял сутиен с прозрачни презрамки ,а ако имаш и силиконов гръб  ще е най - добре , за всеки случай , повечето рокли се мерят без .. но е по - добре да си подготвена . И като си харесаш рокля - да ти сложат воал- цялата картинка се променя . Става си цяла сватба ! И ако може да те снимат , да се видиш  отстрани след това да се покажеш на приятелки е най-  добре.  Мисля,  че само в Палома не дават да се снима , защото там роклите им са уникални и са само за анорексички ...

И какво прави тази Боряна - 400,500,700 лева ? Сега ще я погледна във фейса ! Ние сме с мастер оф де денс 300 лева , 4 човека , половин час !!! Накрая се пали факла , всички , стават за хоро, момичето държи 2 факли , качва се на тъпана ииии абе...  всеки път настръхвам ... така завършват  .

Последна редакция: нд, 23 фев 2020, 18:13 от malinka92

# 442
  • София
  • Мнения: 11 551
Според мен трябва да се сравняват съпоставими като инвестиция шоу програми, например Боряна денс с Дивинитас, чиито цени са по-ниски, но пак са по-високи от танцова формация.
С това нямам предвид, че светлинните шоу програми са с нещо повече от народните танци, аз самата се занимавам с народни танци и играя 4-5 пъти седмично, но понеже това ми е ежедневието исках за сватбата нещо различно, иначе и на мен не ми се даваше такава сума, а даже мислим да я увеличим и да вкараме бодиарт и uv прожектори.

Интересно ми е колко струва един такъв уред от този, който изкарва картинки, снимки, имена и текст.
Другото, което ми е интересно, дали хората се съгласяват на 5 минути програма или го казват като вариант да те откажат. То за 5 минути не могат да покажат трите уреда дори.

Последна редакция: нд, 23 фев 2020, 20:05 от Niya-

# 443
  • Мнения: 582
Ния, ако говориш за фотобудка, качила съм цени от две места по-напред в коментарите.

# 444
  • Мнения: 140
Чаши и ние няма да чупим... Когато кумувахме го направихме и за мен беше странно и опасно. ( Тези за хвърляне бяха предоставени от ресторанта,не бяха същите от ритуалната зала)
За бельото - най-добре е да си с телесен цвят. Въпреки ,че роклите са бели( в общият случай) телесният цвят е по-подходящ тъй като не контрастира с кожата . Надявам се,че съм успяла да го обясня смислено 😁
Отделно,че както беше споменато в предишен коментар повечето рокли имат вграден сутиен и се мерят без.

# 445
  • Мнения: 1 195
Момичета според вас лошо ли ще бъде ако не подготвим изненада за гостите? До момента абсолютно нищо не ми харесва и вече не знам какво да правя Unamused

# 446
  • Мнения: 6 873
Момичета според вас лошо ли ще бъде ако не подготвим изненада за гостите? До момента абсолютно нищо не ми харесва и вече не знам какво да правя Unamused
Не. И ние няма да подготвяме.

# 447
  • София
  • Мнения: 11 551
Въобще не мисля, че е задължителна изненадата. Ние държахме на изненадата, защото гостите ще изтърпят неудобства заради избора ни на концепция на залата и малко удоволствие да им доставим, а и няма да имаме ритуали.
Но всеки преценява какво да му е плюс на сватбата, едни подготвят по-интересен танц с младоженеца, други избират ресторант с гледка, фотобудка или пък нощувки поети, уелкъм дринк със сладък бар, ако се подготви добре също е запомнящ се момент, по-интересни подаръци за гостите или уелкъм табло. Има още много неща, които могат да отличат, аз например от една сватба преди 5 години помня като най-ярък спомен арката, беше страхотна с миди и морски звезди, имаха и народен ансамбъл, но масово хората говорят сега за красивия изнесен ритуал.
Дори и нищо от това да не е подготвено пак не го намирам за проблем. Всеки си прави сватбата, както иска.

На мен ми се вижда свежа и картина дърво с отпечатъци за спомен, но ММ е против да се цапат гостите. 😁

# 448
  • Мнения: 1 195
Смятам, че първия ни танц може би ще бъде наистина изненада за гостите. И двамата сме тотални пънове, но ще ходим на танци и да ни направят хореография. Не знаем нито едно хоро, аз въобще не се чувствам комфортно на дансинг... Трагедия Joy Вие как сте с танците?

# 449
  • Мнения: 1 176
ММ няма да стъпи на дансинга повече след първия танц. Мен, предполагам, няма да ме оставят толкова лесно. Имам идеи в посока маса с игри за пъновете Joy

Общи условия

Активация на акаунт