Сватба, булките на 2020 г., тема 3

  • 27 195
  • 722
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 140
Midna, честито!

Честита баба Марта на всички!

Ние днес взехме халките ,станали са точно както искахме. Не знам дали съм споменавала ,но нашите са сребърни поради куп причини, най-важната от които,че не харесваме злато.
Как се развълнувах като ги сложихме....  Hug
Аз няма да успея за срещата, надявам се за следващата да мога да дойда.
Относно килограмите аз имам намерение само да не напълнявам , имам едни 3-4 , в повече, които останаха след раждането и последващото отслабване,но при пробата на роклята ми взеха мерки и не смятам да я поправям отново.

# 586
  • Мнения: 582
Честита Баба Марта, момичета!

Подписахме вчера ви вече съм госпожа пред държавата! Grinning Сега мога спокойно да си сменя документите с половината данни в тях.

Подписахме в зала Триадица в много тесен кръг и никой не предполагаше че ще се разчувства (най-вече защото не го считаме за Събитието), обаче на всички ни се напълниха очите. Не знам как го прави жената, която води - толкова емоция имаше...
Платихме на фотографа там да направи някакви снимки, в понеделник ще видим какво се е получило. Все малко неподготвена оставам в такива ситуации - и като ни изписваха със сина ми пак така беше Grinning

Сега ми остават около 4 месеца за истинското събитие xD

Честито! Може ли да кажеш колко струваше фотографа? И за колко време го наехте?

# 587
  • София
  • Мнения: 89
Честито! Може ли да кажеш колко струваше фотографа? И за колко време го наехте?

Фотографа е който работи в самата зала, снима по време на ритуала, направи после снимка обща, снимка на нас с детето ни и толкова. Взе 60лв, което ми се струва стандартно, защото когато ни изписваха от родилното пак имаше фотограф чакащ ако искат хората да бъдат заснети и пак толкова излезе.

Утре ще взема снимките и ще видя реално колко са направени за тия пари.

Едит: 60 е най-евтиния вариант, принтират ти по 1 копие от всяка снимка и ти дават на диск всичко. Не знам какви други варианти има, ама не виждам защо ми е повече

# 588
  • Мнения: 10
Здравейте момичета, да се включа и аз, моята сватба ще бъде на 23.12.2020. (90-100) човека
Хотел Маринела
Фотограф: Петър Тодоров.
DJ : Ще ползвам тази агенция: https://spcagency.com
Покани и подаръци обмислям да поръчам от тук: https://www.weddingburg.com
Рокля за мен и шаферките ще ги вземеме от тук, вече съм се спряла на няколко модела, но ще изчакам новите предложения: https://svatbencenter.bg/
Приска и Грим: ще се доверя на обичайния ми фризьор (Кателина Ангелова)

За украса все още се колебая, за сега съм набележила една агенция от Стара Загора (черни диаманти) или нещо такова беше.

Като цяло, с основните неща съм готова.

# 589
  • София
  • Мнения: 11 570
В Сватбен център абитуриентските рокли ли гледаш като шаферски? Аз търся за майка ми рокля, ходих и дотам, до софийския, но почти нямаше избор под 400 лв. Търся за майка ми до 300 лв, дълга. Ако някой е виждал някъде, моля да сподели.

malinka92, броя калории сега, от днес пак намалих храната, дано има ефект. Аз качвам кг по здравословни причини, бях качила 13 кг и ги свалих сега, но последните 5, които желая, не се дават. 160 см 58 кг, целта ми е 53 кг, ама и 1 кг вече е трудно, тялото се измори.
На срещата не ми давайте да ям глупости. Салата и вода! Grinning

# 590
  • Мнения: 582
Здравейте момичета, да се включа и аз, моята сватба ще бъде на 23.12.2020. (90-100) човека
Хотел Маринела

Много интересна дата сте избрали. Може ли да споделиш каква е причината?

И съответно понеже е ден преди Бъдни вечер, сигурни ли сте, че толкова много хора ще успеят да дойдат?

Не знаех, че хотел Маринела работи. Не го ли бяха затворили заради кражбите на Арабаджиеви?

# 591
  • Мнения: 68
В Сватбен център абитуриентските рокли ли гледаш като шаферски? Аз търся за майка ми рокля, ходих и дотам, до софийския, но почти нямаше избор под 400 лв. Търся за майка ми до 300 лв, дълга. Ако някой е виждал някъде, моля да сподели.

malinka92, броя калории сега, от днес пак намалих храната, дано има ефект. Аз качвам кг по здравословни причини, бях качила 13 кг и ги свалих сега, но последните 5, които желая, не се дават. 160 см 58 кг, целта ми е 53 кг, ама и 1 кг вече е трудно, тялото се измори.
На срещата не ми давайте да ям глупости. Салата и вода! Grinning



Здравей, и аз съм в търсене на рокля за майките. Харесах няколко варианта ма коктейлите рокли в Peek and Cloppenburg в Сердика мол е по-голям избора, цената е около 200-300 лв. И видях в Одета фешън дават от вечерните рокли под наем, но все още не съм проверила на място цените( колко процента е наема от стойността на роклята).
Въпрос към момичетата, които ще имат шаферки, вие ли плащате роклите. Моите искат да са с различен модел и в един цвят, дано изглежда добре. А за шаферите ще купя папионка, която съответства на роклята на шаферките.🙂🙂🙂

# 592
  • Мнения: 173
IvaRIvanova : при нас аз ще плащам роклите на шаферките 3бр от мегз.За шаферите само папионка в същия цвят на роклите.
Бройте ме и мен за срещата .На 8-ми ли беше?В Хепи на Св.Неделя 14ч?
Ние най-накрая запазихме час за зала Оборище на 17.07 😊Възприемаме го като генерална репетиция преди големият ден.

# 593
  • Мнения: 780
В Сватбен център абитуриентските рокли ли гледаш като шаферски? Аз търся за майка ми рокля, ходих и дотам, до софийския, но почти нямаше избор под 400 лв. Търся за майка ми до 300 лв, дълга. Ако някой е виждал някъде, моля да сподели.

malinka92, броя калории сега, от днес пак намалих храната, дано има ефект. Аз качвам кг по здравословни причини, бях качила 13 кг и ги свалих сега, но последните 5, които желая, не се дават. 160 см 58 кг, целта ми е 53 кг, ама и 1 кг вече е трудно, тялото се измори.
На срещата не ми давайте да ям глупости. Салата и вода! Grinning



Здравей, и аз съм в търсене на рокля за майките. Харесах няколко варианта ма коктейлите рокли в Peek and Cloppenburg в Сердика мол е по-голям избора, цената е около 200-300 лв. И видях в Одета фешън дават от вечерните рокли под наем, но все още не съм проверила на място цените( колко процента е наема от стойността на роклята).
Въпрос към момичетата, които ще имат шаферки, вие ли плащате роклите. Моите искат да са с различен модел и в един цвят, дано изглежда добре. А за шаферите ще купя папионка, която съответства на роклята на шаферките.🙂🙂🙂

Роклите на шаферките няма да ги плащам аз, тей като каквото и да харесах като вариянт винаги едната ми казва, че е просто. Каквото и да значи това. Ядосах се и им казах, че щом искат “сложни” рокли да си ги купуват сами. Лошото е, че и другите две го отнесоха заради нея.

До сега съм им купила халатите, и им направих покани в красиви кутии с чаши, писма за всяка, други джунджурии. По едно бижу - сребърно за сватбата.

Тя харесва едни натруфени рокли с перли с тюл. Изобщо не искам такива неща на сватбата си!
Направо.. много ми е криво наистина. Вместо това да е нашият ден с младоженеца все има някой, който си мисли, че като е повече от гост ще се въртят нещата около него.

С тази въпросна шаферка се скарахме тей като сватбата е в розова гама - блъш, пепел от рози и канелена роза, тя се зайнати в една къса рокля в цвят пудра, но много светла отива към шампанско, тей като цялата е в тюл и не та не. Тази искала тя..

Сега сме поръчали една да я мерят в цвят пепел от рози. Същия модел, който избра шаферката, но в друг цвят. Пак мърмори, че този цвят изобщо не и допада.

Кажете какво да правя? Как да реагирам?
По принцип съм много остра и директна. Общо взето командвам по груб начин, но в момента си мълча. Тей като е сестра на младоженеца. Той я скастри на няколко пъти, но тя продължава с номерата. Аз знам, че го прави от ревност към брат си с който сме от 8 години, впрочем и все още не иска да го “дава”.

Не искам да оставам без шаферки. Другите две са сестра ми и братовчедка ми.
Не е добре да се карам и с третата, ако не беше този повод отдавна да съм и била шута, защото не мога да понасям лигавщини.

# 594
  • Мнения: 140
Точно заради такива неща се отказах от идеята да имам шаферки. Всеки човек има мнение, както за тялото,така и за тоалета,които би му отивал. Не исках да минавам през това макар да знам,че момичетата,които евентуално бих избрала щяха да се съобразяват. Искам всяка да облече каквото й е удобно и в каквото се чувства добре.  Според мен трябва да поговорите спокойно за концепцията на сватбата и затова че би ти било мило(това е примерна дума) ако уважи решението ви.
За ревността... Тя няма да отмине със сватбата или с надвиване за определен цвят на дреха,по-скоро отстъплението от твоя страна ще даде поле за още "изяви".
Сложно нещо са човешките взаимоотношения, особено роднинските.

Последна редакция: пн, 02 мар 2020, 10:17 от paneva89

# 595
  • Мнения: 37
Моите шаферки са само мои близки приятелки. Роклята я избрах аз, но се съобразих с всички тяхни искания. Те изобщо не бяха много де, но все пак Smile

Бях пуснала снимка, какви са роклите, когато споменах, че са дошли и съм много доволна.

# 596
  • Мнения: 6 874
Marchelsi, смятам, че шаферките ти са късметлийки с теб. Толкова много подаръци и жестове - уау! Ако беше твоя приятелка или роднина, щях да те посъветвам да режеш с голямата ножица и деректно да и кажеш, че става дума за вашата сватба и тя или се съобразява с твоите изисквания, или може да заповяда като гост.
Щом е сетстра на мъжа ти обаче... Прехвърляй щафетата на него. Да говори с нея с по-твърд тон и да и каже, че поканата тя е да е шаферка е жест на добра воля от твоя страна към нея, а не обратното.
Аман, от кифленски истории. Предполагам ли правилно, че е по-малка от него и винаги е била малката сестричка?

# 597
  • Мнения: 780
Marchelsi, смятам, че шаферките ти са късметлийки с теб. Толкова много подаръци и жестове - уау! Ако беше твоя приятелка или роднина, щях да те посъветвам да режеш с голямата ножица и деректно да и кажеш, че става дума за вашата сватба и тя или се съобразява с твоите изисквания, или може да заповяда като гост.
Щом е сетстра на мъжа ти обаче... Прехвърляй щафетата на него. Да говори с нея с по-твърд тон и да и каже, че поканата тя е да е шаферка е жест на добра воля от твоя страна към нея, а не обратното.
Аман, от кифленски истории. Предполагам ли правилно, че е по-малка от него и винаги е била малката сестричка?

По-малка сестричка - да.

Welt ти ще я видиш. Реално ще сервира на твоята сватба 😀

Благодаря за съвета. Май ще разкажа на дълго и широко всичко на годеника... и да се оправя.

# 598
  • Мнения: 6 874
Хаххах, ще се запознаем тъкмо.
Ясна ми е работата с по-малките сестрички - обгрижвани, глезени, гледани. Особено когато има батко, който е обрал строгостта на възпитанието.
Определено смятам, че такива неща трябва да се споделят с мъжа. Аз въобще не съм почитател на разни тайни женски свади, от които мъжете биват "щадени" с неясно каква цел. Накрая всичко се разбира, но понякога премълчаването се плаща с трайно развалени отношения. Няма смисъл.

# 599
  • Мнения: 10
Здравейте момичета, да се включа и аз, моята сватба ще бъде на 23.12.2020. (90-100) човека
Хотел Маринела

Много интересна дата сте избрали. Може ли да споделиш каква е причината?

И съответно понеже е ден преди Бъдни вечер, сигурни ли сте, че толкова много хора ще успеят да дойдат?

Не знаех, че хотел Маринела работи. Не го ли бяха затворили заради кражбите на Арабаджиеви?


Няма нищо специално в датата, просто покрай тези празници, всички наши приятели и познати ще се приберат и ще могат да присъстват. Иначе хотела си работи, увериха ни, че няма да има проблеми с хотел. Дай боже да е така, че иначе не знам какво ще правя..

Общи условия

Активация на акаунт