Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 27 ян. 2020, 20:33 ч.

Пневмония на малко дете

• 981
  • 31
  •   1
Отговори
# 30
Как се установи, че пневмонията не е доизлекувана?

Седмица след изписването пак почна да вдига температура.Пак изследвания,пак снимка и така..
За протокола вече е на 10 и не боледува(пупу) изобщо .

# 31
  • София
Да, синът ми когато беше на 1г и 8месеца. Имаше 3 дни температура 39,6 която спадаше до 38,5 и отново се вдигаше. Според личния лекар бил лек вирус, с лека ръка каза, че няма нищо страшно и да давам Панадол. Да ама Не. Нито е кашлял нито е имал други симптоми. На своя глава направихме снимка и се оказа едностранна пневмония. Води се скрита и не се чува на слушалка и в много случаи дори изследванията са наред. Приеха ни веднага в болница на венозен антибиотик. Казаха, че нямаме време за губене . До вечерта беше като парцал и на следвашия ден чак започна да се подобрява. Много е опасно да се лекува в домашни условия затова по-добре да хоспитализирате детето.
За доктори не искам да коментирам. Нямате си и представа през какво минахме с жена ми.
Детето е с темп от събота вечер в неделя жена ми звъни на личния лекар, естествено не вдига, ние през това време давахме нурофен и панадол комбинирано за да можем да сваляме температурата.
В понеделник звъним в 8 ч отново на докторката, нейните думи са, ще цитирам:
-защо ми звъниш толкова рано като знаеш, че днес съм втора смяна. Обясняваме и каква е ситуацията а нейният отговор:
- Аз сега не мога нищо да направя и моите внуци са болни или ме изчакайте до 14ч или отидете при друг доктор.
След този разговор звъня аз на моята лична (ние сме при различни) обяснявам и каква е ситуацията а тя ми отговаря ами не не, не мога да ви прегледам имам страшно много работа, пред кабинета ми е пълно с хора, изчакайте си вашата докторка в 14ч........
Хора потресен останах. Отидохме на частен кабинет, от там ни назначиха кръвни изслвдвания, след това снимка и направо ни приеха.
Частния доктор звънна на личния за да може да ни пусне направление за хоспитализация, пусна го но нито се обади да пита какво е станало, нищо.
Какви са тези доктори какво е това чудо, не мога да си обясна.
Но както се казва на вратите им пише ЕТ (еднолични търговци).
Хора останах втрещен и потресен, незнам какво да кажа, чувал съм много истории за какви ли не ситуации с лекари, но да откажат помощ на дете в нужда просто ум не ми го побира. После се представят като жертви когаго някой ги набие...
Като чета такива коментари се потрисам.
Наистина ли мислите това, което сте написал?
1. И лекарите са хора - на Вас звънят ли ви в почивните дни и извън работно време десетки хора ? Всеки лекар има договор с медицински център където може да прегледат детето Ви. Ако е много спешно -отивате в спешен център.
2. И то заради това в България педиатри не останаха. Работят като луди почти за без пари и накрая всички са недоволни, че не са 24/7 на разположение
3. Като има над 3000 пациента според Вас как ще се обажда на всяко  болно дете да види как е
Мисля, че имате доста нереалистични представи за това какво трябва да правят лекарите и не на последно място - те са хора и са на работа Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт