Подготовка за малкия човек - тема 10

  • 36 940
  • 744
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3 730
Като ви чета, майче ще оставя дрешките за накрая, за да видим как се движи бебокът към 8-9 месец.
Аз ще съм с планово секцио и предполагам няма да е много голям, защото ще го изкарат по-раничко от термина. Simple Smile
Не разчитай изобщо на това.И аз трябваше да съм планово секцио,но и дата не успях да си избера.Родих 18 дни преди термин бебе 52см, 3 850кг 😁 Едва й облякоха дрешките за изписване.Размер 56 дали носи и 2 седмици.На 4 месеца сме и вече е 68 см и носим 74-80 размер.

# 196
  • Варна
  • Мнения: 3 415
По темата с дрешките винаги споделям моята грешка, а именно, че нямах най-малкият размер. Вече се вижда няколко месеца преди термин как наддава бебчето и с какви размери се очаква да се роди. Разбира се, всичко е индивидуално, но ако се очаква голямо бебе си се вижда навреме. Аз бях взела всичко размер 0-3 месеца. Бебчето се губеше в тях. Падаха чорапи, навиваха се ръкави и крачоли...голяма картинка Simple Smile За мен си беше стресово. Ако някой ден имам второ и всичко е нормално бих си взела размер за новородени. Не много, разбира се, просто за удобство.

# 197
  • Мнения: 5 563
На мен ми казваха, че идва "голямо бебе" и аз накупих всичко 56 или 62. Накрая се роди 47см. Всички дрехи му бяха огромни, той се губеше в тях. Мъжът ми по тревога ходи да купува 50ти размер, който обличах около месец, докато стане време за 56ти. Съветът ми е да имаш няколко дрешки в размер новородено, няма да е излишно, напротив. Не винаги успяват да познаят големината на бебето, както в моя случай, и ако нямаш нищо от необходимото си е голям стрес.

# 198
  • Мнения: 35 110
Ние бяхме купили комплект за изписване от Джъмбо, който му беше огромен о го носеше до 8мия си месец Wink

# 199
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аз купих няколко бодита и 3-4 ромпъра размер 50, всичко останало е 0-3 месеца или 56-62. Вземи за начало по няколко бр различни размери.

# 200
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
По темата с дрешките винаги споделям моята грешка, а именно, че нямах най-малкият размер. Вече се вижда няколко месеца преди термин как наддава бебчето и с какви размери се очаква да се роди. Разбира се, всичко е индивидуално, но ако се очаква голямо бебе си се вижда навреме. Аз бях взела всичко размер 0-3 месеца. Бебчето се губеше в тях. Падаха чорапи, навиваха се ръкави и крачоли...голяма картинка Simple Smile За мен си беше стресово. Ако някой ден имам второ и всичко е нормално бих си взела размер за новородени. Не много, разбира се, просто за удобство.

+1
Въпреки че беше 51см на 3450, носи поне 2 седмици first size, 0-3 му бяха огромни.
За Next и George говоря основно.

# 201
  • Мнения: 3 943
И аз имах няколко бодита и ританки 50 размер. Повечето бяха 56 или 56-62.

Но тя носеше 50 размер повече от месец и половина, ако я обличах от началото с 0-3 месеца щеше да се загуби в тях.

# 202
  • Мнения: 290
Ние бяхме купили 56 размер и нагоре. Бебка се роди 46см. и имахме само 1-2 дрешки 50 размер. Всички други и висяха. 😁 Сега е на 2 месеца и носим главно дрехи 56 размер и на George от 0 до 3 месеца и все още и стават.

# 203
  • София
  • Мнения: 3 159
Размерите са доста ориентировъчни, едно с едно няма еднакво ако са различни марки а един размер. Лидълските са уголемени, Джордж също. ХМ са горе-долу точни, но за по-дълго и слабо дете (супер паснаха на сина ми), а от Джъмбо са много къси и широки. Българските са абсолютно на късмет, случвало ми се е на една и съща фирма по-големият размер да е по-малък от предишния.

# 204
  • Мнения: 5 563
И аз съм с тези впечатления за марките. Предимно взимам ХМ и Некст, защото пасват на сина ми - висок и слаб. И Лидл от време на време, но те са много уголемени.

# 205
  • Мнения: 884
Идвам с въпрос за пелените. Памучни,муселинови и т.н. Кой вид за какво се използва? Бибероните на шишетата и на залъгалките какви е по-добре да се вземат силиконови или каучукови. Ако взема ортодонтични или нещо подобно ,които ги водят ще има ли някаква полза или не? Вие с какви превръзки бяхте или ще бъдете в родилното след като родите?

# 206
  • Мнения: 788
Момичета, споделете опит с шишетата, на кои се спряхте? Стъклени или пластмасови?

# 207
  • Мнения: 15 356
Аз ще взема стъклени,пластмасата се надира при миене,събира бактерии и т.н.
Биберон каучуков няма да взема,естествен материал е и може да доведе до алергия,а и се скапва бързо.
Ортодонтските са със специфична форма,не ми допадат,на Авент ще взема всичко.
За родилното на Канпол за след раждане ще взема,дано са добри.Може би и по-големички нощни ще свършат работа.

# 208
  • Мнения: 811
Идвам с въпрос за пелените. Памучни,муселинови и т.н. Кой вид за какво се използва? Бибероните на шишетата и на залъгалките какви е по-добре да се вземат силиконови или каучукови. Ако взема ортодонтични или нещо подобно ,които ги водят ще има ли някаква полза или не? Вие с какви превръзки бяхте или ще бъдете в родилното след като родите?
Аз ползвам памучни пелени купени от Джъмбо - 4 броя са в пакет, към 10лв някъде и съм много доволна. Ползвам ги основно за постилане на бебчо преди да я сложа някъде извън креватчето й. За шишета - ползвам на Авент, а биберон категорично ми отказва, така че не мога да дам мнение, но в родилното ни казаха, че за предпочитане било да им се дават каучукови биберони, защото били най-близко до майчиното зърно. За превръзките - ползвах Канпол и Сени, но от вторите съм по-доволна.

# 209
  • Мнения: 35 110
Аз пък ползвам Осеново каучукови биберони и залъгалки . Синът ми не хареса силиконовите. Ползвах стъклени шишета и едно пластмасово от ДМ. пелени взех мисля на лорели един голям пакет с най- различни размери и материи. Много хубав комплект. Купих 4 комплекта , а ползвах 1

Общи условия

Активация на акаунт