Подготовка за малкия човек - тема 10

  • 37 009
  • 744
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 560
Моето бебе е много шавливо от втория месец. Покрай коликите се мяташе по цяла нощ и продължава да обикаля кошарата и към сегашния момент - 8м. и половина. Не ми се мисли какво щеше да е ако не я бях свикнала в чувал да спи. Нямаше да съм спала и минутка... Така че е голям + спалното чувалче.

# 181
  • Мнения: 35 129
Моето дете повреме на коликите спеше спокойно само по гръб с разперени ръце.
Тогава го завивах само с одеало. Сега спи с одеало/ завивка в яслата. У дома не.

# 182
  • Мнения: 5 563
И моето като беше по - малко и не шаваше много беше завито с одеалце. Вече не мога да го завия и да искам, веднага се отвива.

# 183
  • Мнения: 68
Само боди с дълъг ръкав ли в чувала? Понеже и аз съм решала да слагам моето бебе в чувал, та си мислех, освен боди с дълъг ръкав да му обличам и ританка. 
Фен съм на чувалите. И с двете ми деца ползвам. В момента бебето е с боди с дълъг ръкав и в зимния чувал при температура около 21 градуса. През деня е с боди с дълъг ръкав и ританки или само с  ромпър.

# 184
  • София
  • Мнения: 1 455
Mazurka, да, само боди, според мен няма нужда от друго.  Чувалът ни е зимен.

# 185
  • Мнения: 1 653
За чувала си зависи от температурата на стаята,в нас е 18-19 градуса през нощта и спи с ромпър и чувал.

# 186
  • Мнения: 3 792
Нашият чувал е зимен, спим на 18 градуса, тя спи с Боди къс ръкав и тънък памучен ромпер (пижама)
През деня седим на около 21 градуса, стои с боди къс ръкав и плюшен ромпер или блузка и ританки/клинче
Сега като е по-топло както е вкъщи така я изкарвам + едно плюшено якенце и памучна пелена.
На 2++ месеца е.

# 187
  • Мнения: 35 129
Аз ползвах такъв ромпър за навън.
Скрит текст:

# 188
  • Мнения: 1 104
Момичета, а как се преценява какъв размер бодита се взимат за новородено?
Гледам по магазини и сайтове, най-малкият е 50. Но много момичета в моята група съветват да се вземат 56 или 56-62.
Иска ми се от другия месец да накупя малко дрешки, но с тези размери нещо се бъркам. 😄

# 189
  • Мнения: 210
Скрит текст:
Момичета, а как се преценява какъв размер бодита се взимат за новородено?
Гледам по магазини и сайтове, най-малкият е 50. Но много момичета в моята група съветват да се вземат 56 или 56-62.
Иска ми се от другия месец да накупя малко дрешки, но с тези размери нещо се бъркам. 😄

Не се презапасявайте с дрешки от най-малкия размер. Зависи все пак колко голямо ще се роди бебето. Някои директно започват с 56 дрешки. Ние все пак използвахме известно време 50 размер, като тя се роди 51см, 3770. И в 56 съм я обличала, но и бяха големички.

# 190
  • Мнения: 35 129
По- добре 56-62. Майка ми купи на детето боди след изписването и му беше вече малко. А не да не го беше виждала Wink

# 191
  • Мнения: 6 630
Мда, зависи от бебето. Моя се роди 54 см, 4200 гр и едвам го напъха акушерката в комплекта за изписване Stuck Out Tongue Winking Eye Отделно имахме някакви подарени, които изобщо не станаха. Направо 56-62 ползвахме и то само един-два месеца. Наистина не се затрупвайте с дрешки, умаляват супер бързо.

# 192
  • Мнения: 811
С размерите на дрешките е много относително. Моята дъщеря се роди 48см., съответно дори 50 номер й беше голям доста дълго време Simple Smile А и на различните производители има разлика в широчината и дължината на дрешките, въпреки че се водят един и същ номер.

# 193
  • Мнения: 1 104
Като ви чета, майче ще оставя дрешките за накрая, за да видим как се движи бебокът към 8-9 месец.
Аз ще съм с планово секцио и предполагам няма да е много голям, защото ще го изкарат по-раничко от термина. Simple Smile

# 194
  • Мнения: 709
Моята се роди 3.600 кг, 51 см.
Всичко, което бях взела в родилното, се оказа малко. Едни ританки и една блузка й станаха само, и то, щото бяха размер 56-62.
Размер 50 нищо не й стана, размер 56 й ставаха много малко неща и бързи умаляха. И като цяло бързо минахме на 62-68. Сега е на 3++, а носи дрехи размер 68, понякога и 74, че дори и 80. А е 64 см.
Та много си зависи и от структурата на детето. Това няма как да се предвиди. Моята се оказа дългокрака, основно заради това не й ставаха по-малките дрешки. После пък се сдоби с голямо дупе и тумбаче, та така...
По-добре по-голям размер, отлокото да се  чудите как да закърпите положението в родилното и да приберете половуната, закупени дрехи, без да са обличани дори веднъж. А, да, и памперси 1-ца й бяха малки също. И с тях се изложихме Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт