Подготовка за малкия човек - тема 10

  • 37 083
  • 744
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 955
За пелените имам много приложения - на повивалника за преобличане, на мен като се оригва, на количката, ако й свети слънцето, като я слагам да легне някъде, забърсвам я след като повърне и какво ли не.

Шишета - от началото ползвам пластмасови на Авент със силиконов бибиерон.

Превръзки - носих си нощни. Тези за родилки ми бяха дебели и неудобни - в болницата ми дадоха такива. Изтърпях я 2 часа и я махнах. Също така си носих и мое памучно бельо, в болницата даваха еднократно - като мрежички и то не беше никак удобно.

# 211
  • Мнения: 560
Муселинови пелени постилам върху хавлийката на бебето. Много добре попиват и подсушават.

# 212
  • Мнения: 1 711
Здравейте, тези от вас, които са се спрели на електрически помпи - каква марка са? И също за едната или и за двете гърди?
Аз сега гледах много добри отзиви и за марка Spectra. Варианта който аз гледах са като сутиен. Май и Medela имат такива? Това според вас дали е добър вариант? На мен малко ми много хард от страни. Разбира се, че за бебето бих го правила, ама все пак за момента ми изглежда точно като цедене на някое животно (категорично не искам да засегна никого!, просто наистина това ми е първата съпоставка).
И още нещо - онзи ден свекървата ми дръпна една хубава лекция с цел да ме откаже от помпа. Как щели да ми се разранят зърната, нямало такава болка, трябвало само на гърда. Първо си викам 'абе, може аз да съм в грешка', но после се замислих, че тя има опит от преди 30 и повече години, а и кой знае тогава какви са били помпите и т.н.Thinking

# 213
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
За сега съм купила само едно стъклено шише на Нук със силиконов биберон. Имам опит с кърменето, надявам се и сега да кърмя и да не ми трябват повече шишета.
Пелени взех доста муселинови и няколко памучни. Много ги използвах за какво ли не. Както са писали преди мен за попиване върху хавлийката, за оригване на рамото ми, постилах върху дивана, шезлонга, в количката, на консултация като ходихме в кабинета на лекарката, за завиване през лятото и т.н.

# 214
  • Мнения: 290
Ползвам електрическа помпа на Cangaroo. До последно се чудех дали да взимам помпа и добре, че купих, защото е най-използваното нещо от мен. Бебка се храни с изцедена кърма. Ако знаех, че толкова често ще използвам помпа щях да взема електрическа на Медела. Но и от тази съм доволна върши чудесна работа. Досега не са ми се разранявали зърната, а я ползвам ежедневно.

# 215
  • София
  • Мнения: 1 455
Medisa, погледни назад в темата. Обсъждани са основно на Авент и Медела. Аз съм За Медела. Но не виждам смисъл от помпа, ако кърмите. Не знам защо обмисляте покупката ѝ от сега, но не е от първа необходимост. Няма по-тегаво, трудоемко и времеемко нещо от ежедневието цедене. Споделям ви го като жена, която се цеди от близо 10 месеца.
Успех.

# 216
  • Мнения: 815
Аз имам Medela Swing с един накрайник и съм много доволна. Самата помпа е двуфазна и имитира кърменето. При мен определено няма абсолютно никаква болка, но по принцип аз изключително рядко имам проблем с разранени зърна и от кърменено, така че не знам как е при жени с по-чувствителви зърна. Действително не е покупка от първа необходимост, но на мен лично в болницата ми беше от голяма помощ, когато първите дни гърдите стават  доста твърди и под напрежение, а бебчо все още се нуждае от съвсем малко кърма. Но ако имате възможност изчакайте, пускат ги на промоция. Моята я купих от Айко с почти 50% намаление.

# 217
  • Германия
  • Мнения: 3 443
Чувството да се цедиш, особено с двойна помпа... ми да, точно като крава се чувстваш 🙄 респект на всички майки, които се цедят ежедневно в продължение на месеци!!!!

Съвсем спокойно може да кърмиш много дълго време без да ползваш помпа

# 218
  • Мнения: 1 711
Притеснява ме това, че в началото докато си създадем режим с бебето и ако то не започне да суче така че да се нахрани само от гърда ще ми намалее кърмата. Може и да пиша абсолютни глупости в момента, но никак ме няма още в тази тема. Не се ли получава бебето да се измори от сукане и да се наложи дохранване. Мисля си че ако имам помпа ще мога да го дохраня с шише с кърма, а не с АМ. И друго - помпата не е ли полезна и между кърменията да се изцеди излишната кърма, за да се облекчат гърдите?

# 219
  • Германия
  • Мнения: 3 443
Няма излишна кърма, с много цедене можеш да си докараш хиперлактация, добре е да внимаваш с прекомерното изцеждане - и много хубаво не е на хубаво 😉 Ако храниш на поискване, не гледаш часовника и не се шашкаш ако след 1 час кърмене, бебето пак иска на гърда след половин час, няма толкова лесно и бързо да ти намалее кърмата. Да, съвсем в началото е хубаво да се стимулират гърдите докато кърмата тръгне, но това става в рамките на няколко дни, често още в родилното. Важно е бебето правилно да засуче, но за такива неща може да се обърнете към консултант по кърменето, правят и домашни посещения. Съвети от майки, баби и лели аз не бих слушала, има къде по-компетентни хора от тях 😉

A коремчето на бебето в началото е колкото черешка, после колкото кайсия ли беше не знам, но е много малко и бързо се пълни, затова се кърми и на често.

Препоръчвам ти книгата или блога на Хедра, там има всичката информация, която може да ти потрябва на тема кърмене!

https://xedra.wordpress.com/articles/bf/

# 220
  • Мнения: 221
Здравейте, аз имам въпрос за спането на новородено. Четох,че до годинка не се препоръчва използването на възглавница, някои майки все пак ползват, аз се чудя не може ли да се се сложи все пак някаква тънка пелена например в случай,че върне малко храна например?
И другото,какво мислете за тези т.н ограничители за спане, за позициониране на бебето в кошарата на лява или дясна страна?
Първа бременност ми е, с термин април и възникват много въпроси. Благодаря предварително за отговорите!

# 221
  • Мнения: 3 955
Аз слагам калъфката на възглавницата под комплекта или някаква пелена, ако повърне. Възглавница след годинка се ползва.

Ограничители не съм ползвала. Винаги съм си слагала детето по гръб с главичката на различна страна всеки път. Още нямаше месец като започна сама да си върти главата, на която посока си поиска.

# 222
  • Мнения: 712
И аз слагам по гръб. Опитах в началото да я държа настрани, но още преди да навърши месец започна да си се обръща по гръб и да спи така.
Не съм я слагала повече настрани. Винаги спи по гръб.
Под главата слагах и аз калъфката на възглавницата, но откакто започна да дърпа всичко я махнах , че ме е страх.

Помпа използвах само в болницата,  взех обикновена на Лорели, защото исках да видя дали ще ми е нужна преди да дам голяма сума.
А, ползвах я и един път, когато имах съвсем леко запушване на канал. Това ми беше ползването на помпа.
В началото малката стоеше на гърда по 1 час , през половин-един час ... всички тогава бяха на мнение, че нямам кърма и я мъча. Добре че не ги послушах. Вече четвърти месец я кърмя на поискване, без никакви проблеми.

# 223
  • Мнения: 884
Тези дни ще ходим да вземем количката,която си харесахме. Намислила съм да взема също и пелени,видях,че Лорели имат комплект няколко пелени и мисля да взема един от тях. Залъгалки мисля две да си взема с кутийки за съхранение. Иска ми се и едно шише за вода ,тъй като мисля да кърмя и се надявам,и това да ми е като за начало. Какво ще кажете за залъгалките правилно ли мисля да взема. И шише какво да е за вода,има ли такива с антиколик система за вода или тая система нищо не прави. Бях си харесала на Медела Калма,но те май са само ако кърмя. Има ли от тях само за вода ? Ножичка или нокторезачка да взимам ли, като за начало и какви има на пазара изобщо?

# 224
  • Мнения: 35 147
Ами те шишетата не са разделени за вода/ да мляко. Аз ползвах най- обикновено стъклено на Нук с каучуков биберон.
Залъгалка взех и му я дадох втората вечер, защото много плачеше и цялото родилно ни слушаше.

Общи условия

Активация на акаунт