Подготовка за малкия човек - тема 10

  • 36 995
  • 744
  •   2
Отговори
# 225
  • Мнения: 884
Ами те шишетата не са разделени за вода/ да мляко. Аз ползвах най- обикновено стъклено на Нук с каучуков биберон.
Залъгалка взех и му я дадох втората вечер, защото много плачеше и цялото родилно ни слушаше.
Благодаря! Нямам си и на представа дали са разделени,за това питам Grinning

# 226
  • Мнения: 15 356
Тези дни ще ходим да вземем количката,която си харесахме. Намислила съм да взема също и пелени,видях,че Лорели имат комплект няколко пелени и мисля да взема един от тях. Залъгалки мисля две да си взема с кутийки за съхранение. Иска ми се и едно шише за вода ,тъй като мисля да кърмя и се надявам,и това да ми е като за начало. Какво ще кажете за залъгалките правилно ли мисля да взема. И шише какво да е за вода,има ли такива с антиколик система за вода или тая система нищо не прави. Бях си харесала на Медела Калма,но те май са само ако кърмя. Има ли от тях само за вода ? Ножичка или нокторезачка да взимам ли, като за начало и какви има на пазара изобщо?
https://www.hippoland.net/canpol-antikolik-shishe-haberman-260-ml-1-098
Това шише е 0-6 и наистин непропуска въздух.

# 227
  • Мнения: 709
Аз бях взела шишета на Чико. Стъклено и пластмасово, не са никак лоши, но почти не сме ги ползвали. Няколко пъти опитах да предложа вода, ко категорично ми отказа , та не съм ги пробвала повече.
Залъгалки бях купила 4. Въобще не пожела да засмуче залъгалка, а пробвах най-различни. Имаме на МАМ и Нук с каучуков биберон, най-сполучливи и удобни ми изглеждат те, но моята и тях не иска. Вече е на 3 месеца, и тях се отказах да предлагам , макар да са голямо улеснение понякога.
Като й я дам направо й се гади и прави физиономия все едно ще повърне всеки момент. Grinning
Поне няма да ми се налага да я отучвам.

# 228
  • Мнения: 727
Виждам, че обсъждате залъгалките. Аз мисля да взема 1-2 за всеки случай да имам. Гледам, че повечето са 0-6месеца. Има ли някакви специално за новородено 0 месеца примерно или нещо такова, както при бибероните на шишетата ?

# 229
  • Мнения: 15 356
Има и 0-2 месеца.

# 230
  • Мнения: 359
Иска ми се и едно шише за вода ,тъй като мисля да кърмя и се надявам,и това да ми е като за начало.
От това, което изчетох по темата за кърмене, вода не се дава. В кърмата има достатъчно вода и на практика няма нужда от допълнително. Ако детето пийне все пак е възможно само да му се напълни коремчето и да започне да не се храни пълноценно, съответно почва да сваля тегло и т.н. Вода (малко) може да се даде ако е на АМ, тъй като то има значително по-малко. Също и едва когато започне да се захранва и да се заместват кърмения с твърда храна. Отново причината е количеството вода във всяка от храните.
На мен също ми предстои първо дете и не претендирам за 100% коректност на това, което написах. Но от различни източници (блогове, статии, книги на специалисти в областта) това съм видяла.
За залъгалките и шишето - тук е добре да се внимава, защото независимо от антиколик системи, материал на биберона и т.н., те са доста различни като форма от зърната на майката и като начин на хранене. Възможно е ако бебето свикне с шише да не иска да суче (има разлика колко бързо получава храната, каква е формата). Просто се обърква и не знае какво да прави. Възможен е и обратния вариант. За бибероните/залъгалките още не съм прочела достатъчно, но предполагам, че принципът е като при шишетата.
Пак да кажа, че това е което съм прочела.
В темите из форума съм виждала да препоръчват книгата "Всичко за кърменето - или почти всичко, но практично", както и блога на авторката. Взех си книгата и започнах да я чета. Едва на половината съм, а толкова много неща изглеждат значително по-ясни. Мисля да мина на някоя практическа сесия за кърменето и да си поговоря с някой консултант, и се надявам това да ми е достатъчно като подготовка.

# 231
  • Мнения: 884
Иска ми се и едно шише за вода ,тъй като мисля да кърмя и се надявам,и това да ми е като за начало.
От това, което изчетох по темата за кърмене, вода не се дава. В кърмата има достатъчно вода и на практика няма нужда от допълнително. Ако детето пийне все пак е възможно само да му се напълни коремчето и да започне да не се храни пълноценно, съответно почва да сваля тегло и т.н. Вода (малко) може да се даде ако е на АМ, тъй като то има значително по-малко. Също и едва когато започне да се захранва и да се заместват кърмения с твърда храна. Отново причината е количеството вода във всяка от храните.
На мен също ми предстои първо дете и не претендирам за 100% коректност на това, което написах. Но от различни източници (блогове, статии, книги на специалисти в областта) това съм видяла.
За залъгалките и шишето - тук е добре да се внимава, защото независимо от антиколик системи, материал на биберона и т.н., те са доста различни като форма от зърната на майката и като начин на хранене. Възможно е ако бебето свикне с шише да не иска да суче (има разлика колко бързо получава храната, каква е формата). Просто се обърква и не знае какво да прави. Възможен е и обратния вариант. За бибероните/залъгалките още не съм прочела достатъчно, но предполагам, че принципът е като при шишетата.
Пак да кажа, че това е което съм прочела.
В темите из форума съм виждала да препоръчват книгата "Всичко за кърменето - или почти всичко, но практично", както и блога на авторката. Взех си книгата и започнах да я чета. Едва на половината съм, а толкова много неща изглеждат значително по-ясни. Мисля да мина на някоя практическа сесия за кърменето и да си поговоря с някой консултант, и се надявам това да ми е достатъчно като подготовка.
Ще предлагам вода. Ако иска ще пие,ако не иска няма да насилвам. Не може да ме убеди никой,че на бебето на кърма не трябва да се дава вода. Ако му се пие да пие.

# 232
  • София
  • Мнения: 3 164
Залъгалки изобщо не съм купувала, а се оказах с 4-5. Не че изобщо някога е ползвал моя син, но на 1-2 училища за бременни, на бебешкото изложение все ни бутаха в ръцете рекламни торбички и почти винаги имаше залъгалка вътре.

# 233
  • София
  • Мнения: 382
Иска ми се и едно шише за вода ,тъй като мисля да кърмя и се надявам,и това да ми е като за начало.
От това, което изчетох по темата за кърмене, вода не се дава. В кърмата има достатъчно вода и на практика няма нужда от допълнително. Ако детето пийне все пак е възможно само да му се напълни коремчето и да започне да не се храни пълноценно, съответно почва да сваля тегло и т.н. Вода (малко) може да се даде ако е на АМ, тъй като то има значително по-малко. Също и едва когато започне да се захранва и да се заместват кърмения с твърда храна. Отново причината е количеството вода във всяка от храните.
На мен също ми предстои първо дете и не претендирам за 100% коректност на това, което написах. Но от различни източници (блогове, статии, книги на специалисти в областта) това съм видяла.
За залъгалките и шишето - тук е добре да се внимава, защото независимо от антиколик системи, материал на биберона и т.н., те са доста различни като форма от зърната на майката и като начин на хранене. Възможно е ако бебето свикне с шише да не иска да суче (има разлика колко бързо получава храната, каква е формата). Просто се обърква и не знае какво да прави. Възможен е и обратния вариант. За бибероните/залъгалките още не съм прочела достатъчно, но предполагам, че принципът е като при шишетата.
Пак да кажа, че това е което съм прочела.
В темите из форума съм виждала да препоръчват книгата "Всичко за кърменето - или почти всичко, но практично", както и блога на авторката. Взех си книгата и започнах да я чета. Едва на половината съм, а толкова много неща изглеждат значително по-ясни. Мисля да мина на някоя практическа сесия за кърменето и да си поговоря с някой консултант, и се надявам това да ми е достатъчно като подготовка.

Напълно съм съгласна. Аз забелязвам, че само тук я има тази практика на бебето да се предлага вода, дори и педиатрите дават този съвет. Но явно както обикновенно и на нас ни трябва време, за да спрем да прилагаме остарелите практики.

# 234
  • Мнения: 5 563
Аз активно започнах да предлагам вода като започнахме захранването и той самия започна да пие много вода тогава.

# 235
  • Мнения: 6 622
Аз до 5++ кърмих на поискване без да давам вода. Подкрепям напълно, че на кърмено бебе не му е нужна вода, даже може да навреди,защото запълва и без това малкия стомах. Кърмата дава всичко необходимо на бебето. Започнах да предлагам вода със захранването, по време на хранене.

# 236
  • Мнения: 3 949
Аз давам вода от началото, по 1-2 глътки - колкото поиска. По препоръка на педиатъра давах и ако огладнява по-често от 3 часа, но тя е на АМ. Шише ползвам Авент малко пластмасово - в началото с биберон с 1 дупка.

За залъгалки - бях взела 2 вида на Авент и едни на Нук. Хареса си едните на Авент и другите ги плюеше. Моят съвет е да вземете само един модел и ако се харесат, тогава да вземете още.

Моята дъщеря скоро ще стане на 6 месеца и не знам ако й дам вече от бибероните 6-18 месеца дали няма пак да ги плюе.

# 237
  • Мнения: X
Като сме на тази тематика, да питам направо тук - от известно време на малкия фонтанелата му е леко хлътнала навътре, майка ми и свекървата са твърдо убедени, че е дехидратиран, и че трябва да започна да давам вода. Вода той така или иначе пие по 40 мл на ден, защото разтварям шуслерови соли (заради проблеми с жълтеница). Ако има значение, на кърма сме, на поискване е, по моя преценка доста време прекарва на гърда - по 15тина минути активно с учене, около 9-10 пъти на ден. Вие какво мислите?

# 238
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 238
Мами, какво е водещо при избора на матрак за бебешкото креватче?

# 239
  • Мнения: 5 563
Според мен е важно да е твърд. Бебетата трябва да спят на твърдо. Да е антиалергичен и антибактериален. На сина ми е и без кокос - iSleep baby puzzle e неговия. Много е удобен. Отделно на същата марка му взех непромокаем протектор за матрака - Natura Eucalypt. Не пропуска вода изобщо, не издава никакъв шум и е от натурални евкалиптови влакна, които са естествен антиалерген. Не е с ластици, а с ластичен борд. Върши чудна работа.

Общи условия

Активация на акаунт