Икономически университет варна

  • 3 477
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Някаква информация относно университета? Насочила съм се към информатика в иу варна. Каква е реализацията или качеството на преподаване. Ще бъда благодарна за всякаква информация

# 1
  • Мнения: 1 119
Всеки влиза. Всеки излиза. Няма нужда от учене. По-скоро присъствие, тъй като от тестовете се печелят контролни точки и помагат за крайната оценка.
Имам много познати, коит го завършиха. Имам и такива, които сега учат. Даже брат ми е там.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 485
Всеки влиза. Всеки излиза. Няма нужда от учене. По-скоро присъствие, тъй като от тестовете се печелят контролни точки и помагат за крайната оценка.
Имам много познати, коит го завършиха. Имам и такива, които сега учат. Даже брат ми е там.

Това не е успокояващо, нали все пак избираш определен университет, за да получиш най-доброто образование. А как се реализират след като завършат студентите, бихте ли споделили фирми в които започват работа и като какви! Говоря за завършилите двете компютърни специалности.
И ако може да споделите защо вашите приятели са избрали икономическия пред техническия университет?

# 3
  • Мнения: 1 119
В Техническият е същото, до колкото знам, с изключение на Корабоводене.

В ВИНС мисля, че най-трудно се завършва МИО. Имам приятели завършили Логистика, МИО, Бизнес (с Английски), Финанси.

Предполагам, че повечето хора избират ВИНС заради специалност и старата му слава на престижен университет.

# 4
  • Мнения: 6
За реализацията?? Работят ли в момента в някаква фирма.

# 5
  • Мнения: 7 172
Едно време беше престижен, сега не е.

# 6
  • Мнения: 2 883
Опита ми е от преди 10 години - бягай надалеч.
Имаше двама-трима читави преподаватели (аз бях икономическа специалност), всичко останало беше от комунистическо време, както и подходите им за преподаване.
Информатика пък особено, смятам, че е чиста загуба на време.

# 7
  • Мнения: 683
Здравейте!Завършила съм 2008 година тогава кандидатствах във иу-Варна явих се на предварителни изпити за висока оценка (изкарах 6-ца) защото дипломата ми беше слаба 4,16 оценките от матурите също но тогава бяхме мнооого кандидат студенти и малко не ми достигна за прием.
Към днешна дата отново обмислям да кандидатствам счетоводство и одит харесвам математиката но разбира се абсолютно всичко съм забравила.
Въпросите ми са:понеже има доста малко кандидат студенти вече дали имам шанс да ме приемат дори без предварителен изпит тоест има ли някой с не толкова добри оценки който е приет?
При положение че всичко съм забравила като цяло дори и да уча:)материалът напълно различен ли е от това което сме учили в училище?
Ако реша да се пробвам със сигурност ще избера дистанционна форма защото не съм от Варна и работя прочетох че семестриалните такси са 670лв. Това цената за двата семестъра ли е за годината или цената само за един семестър 1300 за годината.
Съжалявам за дългият пост дано вие млади студенти се включите и ми помогнете с инфо.
Ако нещо съм сгрешила също ме извинете. Тежък случай съм знам но проявявам голям интерес.
Предварително благодаря!

# 8
  • Мнения: 23
Здравейте!Завършила съм 2008 година тогава кандидатствах във иу-Варна явих се на предварителни изпити за висока оценка (изкарах 6-ца) защото дипломата ми беше слаба 4,16 оценките от матурите също но тогава бяхме мнооого кандидат студенти и малко не ми достигна за прием.
Към днешна дата отново обмислям да кандидатствам счетоводство и одит харесвам математиката но разбира се абсолютно всичко съм забравила.
Въпросите ми са:понеже има доста малко кандидат студенти вече дали имам шанс да ме приемат дори без предварителен изпит тоест има ли някой с не толкова добри оценки който е приет?
При положение че всичко съм забравила като цяло дори и да уча:)материалът напълно различен ли е от това което сме учили в училище?
Ако реша да се пробвам със сигурност ще избера дистанционна форма защото не съм от Варна и работя прочетох че семестриалните такси са 670лв. Това цената за двата семестъра ли е за годината или цената само за един семестър 1300 за годината.
Съжалявам за дългият пост дано вие млади студенти се включите и ми помогнете с инфо.
Ако нещо съм сгрешила също ме извинете. Тежък случай съм знам но проявявам голям интерес.
Предварително благодаря!

Здравейте, семестриалната такса от 670 лв. , не е за цялата година, а само за един семестър. За оценката не знам , може да направите онлайн тест при тях и ако изкарате по-висока оценка на него, да кандидатствате с по-високата оценка получена от теста, а не с оценките от матурите. Или се допитайте дали изкараната ви 6-ца през 2008-ма все още важи.

# 9
  • Мнения: 683
Благодаря!
Едва ли ще важи изпита беше по история ,а сега до колкото знам не се полага такъв изпит.

# 10
  • Мнения: 8
Студентка съм в Икономическия университет и ако сега трябваше да правя избор дали да кандидаствам там, никога не бих го записала.
Учителите ГЛАВНО са на възрастта на родителите ми около 50-60г. Преподаването е под всякаква критика , всичко е да се отбие номер, не се обяснява качествено, нямаш практика, лично аз съм специалност информатика- работи се с програми , които не съществуват от 2008г, нямат актуализации, никой не използва , забравени от Бога. Не е оферта да учиш нещо, което после и да искаш няма как да работиш, защото програмите не съществуват. Асистентите ти пращат линк, понеже са платили за лиценз през 2002год и от тогава не са трили програматаот компютъра си, друг вариант да се докопаш до тези програми нямаш. Успех

# 11
  • Мнения: 5 563
Аз уча в ИУ, но икономическа специалност преподавана изцяло на Английски и съм със съвсем други впепачатления. Моите преподаватели са предимно млади, много образовани, с модерен метод на преподаване. Не влизат да си изпеят лекцията и да излязат, търси се дискусия и комуникация със студента. Боравят добре с новите технологии, много за отзивчиви, отговарят на въпроси, дават обратна връзка за проекти, курсови и т.н. Отношението е приятелско, което прави и самите лекции и семинари много приятни. Английският им език е на много високо ниво също, което за моята специалност е много важно. Аз съм много доволна и не съжалявам за избора си, уча си системно и присъствам на лекции и семинари до колкото е възможно, понеже съм с дете. Не са ми правили проблем, че не присъствам, но имам и колеги, които де отказаха, защото им се видя трудно.

Общи условия

Активация на акаунт