Валутният борд

  • 20 901
  • 798
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 41 661
Е, може би и аз се увлякох извън темата, но тези мераци за евтино, за сваляне на цени и държавата да дава пък мен ме уцелиха по болното място, защото това дълбоко вкоренено левичарство е в основата на бедите ни.

# 286
  • Мнения: 1 308
Нали ни успокояват, че ще влезем в чакалнята при сегашния курс на лева към еврото.
Аз доколкото разбрах, ще влезем в Еврозоната (ако влезем) при сегашния курс. А в чакалнята може да се коригира. Както обикновено те лъжат в очите със сериозен тон.

# 287
  • Мнения: 15 291
Фани, за Швеция е добре да споменеш и какви данъци плащат.
Не е само това. Високи заплати, добра финансова политика, няма "потънали" пари. Ако ние изпълнявахме последните две, с нашите данъци, нямаше да сме последни в Европа.
Скрит текст:
На 1000 лв. брутна заплата, в държавата се внасят 410лв. за осигуровки и дънъци, това не мисля, че е малко.

# 288
  • Мнения: X
Върви подписка за референдум.

# 289
  • Мнения: 10
https://youtu.be/D3RxTicgA3E?t=95
Това мнение ми хареса на мен. Човека казва, ако е истина, че в момента БНБ доста стяга банките в България и ги държи да имат висока ликвидност. След като се направят промените банките майки от чужбина ще започнат да теглят печалбите от България. Много банки майки в чужбина имат много проблеми, докато клоновете в България са много стабилни. Така една огромна печалба няма да се реинвестира, а ще се изнесе. Според мен трябва нищо да не се приема и бута докато гражданите не разберат точно за какво става дума, докато не се анализира хубаво и така да има някакъв консенсус. Това ест. няма да стане и аз лично мисля да изляза с познати да протестирам, защото взе да ми писва на шапката Simple Smile

# 290
  • Мнения: 888
Нашите банки на никаквия ни пазар, двадесет и няколко на брой не реализират кой знае печалба, дори за нашите мащаби, камо ли за навън.
Средно един милиард лева печалба, ако им разделим на двадесет се пада по педесет милиона лв. на банка или
25 милиона евро. Само дойче банк е на минус 5 милиарда за миналата година.
Това ни се чудеше преди няколко години германец, те на 80 милиона пазар имат 6 банки, ние на 5 милиона имаме 20  Grinning

# 291
  • Мнения: 669
Не е ли по-добре 25 млн. печалба отколкото 5 милиарда загуба?
Не схванах иронията.

# 292
  • Мнения: 14 506
ЦКБ, Инвестбанк и ПИБ нямат банки майки в чужбина.

Търговска банка Д също, но тя не беше сред банките, които минаваха стрес тестове заради еврозоната.

# 293
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615

# 294
  • софия
  • Мнения: 25 781
Не знам какво говори Костя Копейкин и нямам никакво намерение да го слушам.

# 295
  • Шумен
  • Мнения: 1 458
Не е важно кой говори, а какво казва. Ако се сбъркаш да го прослушаш, може и да ти светне нещо.

# 296
  • софия
  • Мнения: 25 781
Напротив, и двете неща са важни - кой говори и какво говори.
На проруски мекерета и измислени псевдо националисти вяра нямам. Какъв точно експерт е Копейкин, каква е неговата професия, какъв експерт е?
https://www.mediapool.bg/kostadin-kostadinov-kopeikin-noviyat-si … v-news303086.html
Цитат
Завършил е "Балканистика" и "Право" във Великотърновския университет "Св. св. Кирил и Методий". През 2017 г. е защитил докторска дисертация в Института по етнология и фолклористика на БАН на тема "Русините в Централна Европа – история и съвременност". От 2013 г. до 2017 г. Костадинов е бил директор на Регионалния исторически музей в Добрич, след което не посочва друго работно място. В момента е втори мандат общински съветник във Варна.
https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2019/01/25/ … 09_der_bermensch/

Последна редакция: вт, 11 фев 2020, 15:08 от zvаnchе

# 297
  • инфантилно и разглезено хлапе
  • Мнения: 1 615
Не знам какво говори Костя Копейкин и нямам никакво намерение да го слушам.
Костя Копейкин говори, че щял да прави национален референдум, вместо да бъде вкарвана в еврозоната, България да стане 16-та республика на СССР... И аз мисля да го подкрепя. Smile

# 298
  • Мнения: 54 802
Ох, майко... Rolling Eyes
Тодор Живков не можа да постигне това, та Костя ли? Grinning

# 299
  • Шумен
  • Мнения: 1 458
Мога да ти пусна линкове на експерти, ама пак няма да са твоите...Тяхното експертно мнение се покрива с това на Костадинов, защо ли така? Ето ти един:

https://19min.bg/news/8/127827.html?page=2

Общи условия

Активация на акаунт