Преди и след (home makeovers) - 2

  • 109 772
  • 775
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 9 754
Като почнат реално да ползват апартамента и се появят предметите и нещата от ежедневното обитаване и ще изглежда съвсем различно. Аз също не съм любител на т.нар. "аксесоари", но пък който си ги харесва - да си слага - и картини, и вазички, и рафтчета, каквото душа иска.

# 736
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 266
Разгледай лаковете на Osmo, чела съм хвалби за тях.

# 737
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Аз така се каня да направя една чамова маса, изшкурена е вече до дърво, с това: https://www.ikea.bg/products/tools-fittings/oils-stains-product- … tsov-lak/10329054
Търсения ефект е да е бяло, но дървото да прозира. За съжаление, от няколко месеца го няма налично в сайта, така че не знам какво ще се получи в действителност.

# 738
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Разгледай лаковете на Osmo, чела съм хвалби за тях.
Аз ползвам маслата на Осмо, вече от години, лакове не съм ползвала.

Лаковете на Milesi съм ползвала, добри са, но предпочитам да ползвам маслото.

# 739
  • София
  • Мнения: 1 391
Искам да променя цвета на мебели от масивно естествено дърво с лакиране, но искам да станат много светли, почти бели.
Можете ли да препоръчате лак за дърво?
Има бял лак и вакса за дърво, но в момента не сещам за марки. Препоръчвам Ви да зададете въпроса си в темата за преправяне на стари мебели. Много е важно, обаче, да премахнете всички следи от обработващи продукти върху мебелите, които искате да избелите, освен това, крайния резултат - колко светло/бяло ще бъде зависи от самата дървесина.

# 740
  • SF
  • Мнения: 21 096
Самото дърво е светло, но си е естествен цвят за дървото. Цветът се води бяла череша, но с времето малко е потъмняла бялата череша и е пожълтяла. Не са обработвани с нищо. От време на време са почиствани с кърпа с препарат за дърво от най-популярните.
Маслата могат ли да променят цвета на мебелите - да го изсветли значително, почти до бяло?

# 741
  • Мнения: 950
Или с бял байц и безцветно масло или с бяло масло.

# 742
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 411
Самото дърво е светло, но си е естествен цвят за дървото. Цветът се води бяла череша, но с времето малко е потъмняла бялата череша и е пожълтяла. Не са обработвани с нищо. От време на време са почиствани с кърпа с препарат за дърво от най-популярните.
Маслата могат ли да променят цвета на мебелите - да го изсветли значително, почти до бяло?

Най-лесно ще е да му направите whitewash, не знам как точно се превежда на български:



с разредена боя, аз мисля сега да правя едни масички така. Ето линк как се прави (има много идеи и обяснения на Гугъл и Пинтерест:

https://www.bobvila.com/articles/whitewashing/

# 743
  • Мнения: 4 239
Разгледай лаковете на Osmo, чела съм хвалби за тях.
Аз ползвам маслата на Осмо, вече от години, лакове не съм ползвала.

Лаковете на Milesi съм ползвала, добри са, но предпочитам да ползвам маслото.
Дорис, мисля, че и твои неща, показани в темата за преправяне на старите мебели, обработени с Осмо ме направиха негов фен завинаги Simple Smile

# 744
  • SF
  • Мнения: 21 096
Къде в София се продава това Осмо и още утре ще отида да го купя.
А може ли да се запечатва с него тебеширена боя? Първо да се боядиса с тебеширена боя и после да се запечата с лак, за да може все пак да се почистват, а и да не пада боята?

# 745
  • Мнения: 6 276
Къде в София се продава това Осмо и още утре ще отида да го купя.
А може ли да се запечатва с него тебеширена боя? Първо да се боядиса с тебеширена боя и после да се запечата с лак, за да може все пак да се почистват, а и да не пада боята?
Осмо има магазин на ъгъла на Пирин в Манастирски ливади - запад, от бул. България като се влезесе пада точно на първата пресечка.

# 746
  • Мнения: 39 238
Осмо не е лак, а масло.

# 747
  • Мнения: 950
Къде в София се продава това Осмо и още утре ще отида да го купя.
А може ли да се запечатва с него тебеширена боя? Първо да се боядиса с тебеширена боя и после да се запечата с лак, за да може все пак да се почистват, а и да не пада боята?

Това е масло и не "запечатва".Нанася се върху  дърво за да може да диша.

# 748
  • Мнения: 1 691
Някой може ли да покаже мебели омаслени мебели с бяло осмо.

# 749
  • Мнения: 22 867
Някой може ли да покаже мебели омаслени мебели с бяло осмо.

В поста на perunika.

Общи условия

Активация на акаунт