Любители на котки - Тема 142

  • 35 275
  • 763
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 8 348
Ся, аз съм без изявени предпочитания към котка/куче. Имам и от двата чишита за по-сигурно. За косми няма да коментирам, има по много и всякакви. Роботче и ръкавица за мебели и се ядва.
Котките са събарячки, оплаквала съм се от тях. Всичко, което не може да бъде заковано и е чупливо е  прибрано. Сиси, мръсницата, само ме дебне да сложа нещо на нощното шкафче и отива да го събаря - телефон, очила, чаша с кафе...
Заравя лаптопа ежедневно, а му затворих капака, а го е закопала. То и от шкафчето така събаря, едно риене, риене и пльос телефон на пода.
Обаче, като спи хич не и пука, че съм сложила поставката за лаптоп върху нея. Тя е с възглавничка отдолу, от Икея и редовно я пльосвам съсе лаптопа върху спящата котка и хич не и пречи.
И двете не съсипват мебели, обаче не мога за пусна щорите, защото умират да си играят с ламелите. А криви ламели ме побъркват. Та имам неизползваеми щори. От пердетата се отказах засега, много им се радват иначе.
Кучето е по-вероятно да вземе нещо от кухнята. А какви лиги точи, не е истина...
Мразя издън душа лигави кучета. Гнус ме е. Ми на моето забърсвам с пръс лигите, като сме сред обществото и съм забравила кърпичка и го изтривам в някое листо и тъй, и не ми пука. Щото си е мое

# 301
  • España
  • Мнения: 342
И моя мъж не искаше котки, не знам какво котки е виждал през живота си, но според него драскали, хапели, не давали да ги докоснеш... Сега е толкова привързан към Лиса, че първо за нея пита като си дойде от работа. Много беше учуден, че си ходи само в тоалетната, а не пикае по целия апартамент.
Русалка, вземи на детото рибки.

# 302
  • София
  • Мнения: 3 513
Ето го моя косматко- помага ми да боядисваме... (черните косми са навсякъде, вкл. в боята), изцапал се е Heart



Виден беляджия е: всичко изброено от "ужасите" на Русалка го прави... Май точно затова го обичам!

Последна редакция: пн, 10 фев 2020, 14:41 от AnyHr

# 303
  • Мнения: 1 118
Ето я моята мързелана, прави ми компания със пазенето на леглото.( след лапароскопска операция съм).
Лола е неотлъчно до мен:heart:

# 304
  • София
  • Мнения: 2 092
Среднощно слънце, posessed нали знаете, че котките са доказателството, че земята не е плоска - иначе щяха да са съборили всичко върху нея от ръба й😉😁

Момичета, нека признаем, че Русалка се отнася отговорно, пита и преценява, а не като други да вземе коте и като установи, че не може да го понася, да го натири вън. Аз лично смятам, че животът изобщо без котки не е живот, но това си е моя характерова особеност, и никой не е длъжен да бъде като мен. Обаче всеки е длъжен да бъде отговорен!
Затова, нека не й държим повече назидателен тон, тя ще си прецени сама как да постъпи.
Русалка, а ти, ако въпреки всичко имаш голямо желание за коте, и искаш да пробваш все пак как ще се получи, можеш да опиташ да дадеш временен подслон на някое коте от вет клиника, докато му намерят постоянен дом. Ако се случи, че се привържете към животинчето, никой няма да ви откаже да го осиновите. Аз си мисля, че ако обикнеш животинче, всичките ти страхове стават абсолютно незначителни, така, както прощаваш на малко дете за всички поразии, които извърши, и не би ти минало през ум да се откажеш да родиш, за да си запазиш съвършения ред у дома. А можеш и друго да направиш - да осиновите възрастна котка, която вече в улегнала и няма да ти прави пакости у дома. Но, това са само мои разсъждения, решението си взимаш ти.

# 305
  • София
  • Мнения: 6 187
И върху прането се качват диванетата:

# 306
  • Мнения: 10 699
Според мен Русалка отдавна се е отказала, ама я боли за тези 200 лв и е тук, за да я навием с положителни страни да го вземе, все пак. Пък ние и "разказахме играта". Grinning Дано не вземе котето за препродажба. Това би било подло. Дала съм 200 лв, взимам го и го препродавам, да не си изгубя парите. Е, в такъв случай, би могла да го изтърпи и да си покрива манджите, ако цели да си възвърне парите, но котето ще пострада в нейни ръце.
Много се чудя на хора, които дават парици за котка, особено незнаещи какво е котка.

# 307
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 529
Като нас.....
Никакво британче не е това и дай Боже да е здраво.
Котката е отговорност, животното е част от семейството, вие лично за мен не сте готови да се грижите за домашен любимец, някой предложи рибки, пробвайте тях, въпреки че и те изискват грижи.
Топче беше перфектен, Ушатото руши, хапе, дере всичко и бута всичко, счупи сума ти неща, но *******, както казва мъжът ми, важното е котката да е добре

# 308
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 266
Виж сега, да ти бръкнат в джоба за 200 лв и аз не го харесвам. Да й върнат парите на жената, нейни са си в крайна сметка. Явно са някакви некоректни развъждачи. Ако са с име и котенцата им са наистина породисти няма да имат нужда за задържат ничие капаро.

# 309
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 529
За съжаление много такива търгаши има, то и ваксини няма най-вероятно, Топче също нямаше, писала съм, че го хранеха с Уискас и прочие. Обзема ме яд само докато пиша, мразя такива хора, ние също имаме вина, това не го отричам, но и се радвам, че Топи дойде у дома, всичко давахме за него и той винаги ще е член на семейството ни.

# 310
  • Мнения: 15 389
Момичета, кажете за ваксините, всяка година ли ваксинирате.

# 311
  • София
  • Мнения: 16 212
Аз - да.

# 312
  • Мнения: 10 699
А, до определена възраст ли (ще) ваксинирате? Попаднах на вет, който ми изрази теория, че възрастните котки имали много повече нужда от ваксиниране, от колкото котките на средна възраст.

# 313
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 529
Ваксинирам всяка година - досега, още не съм се информирала как да процедирам занапред.

# 314
  • София
  • Мнения: 6 184
И аз смятам всяка година, още повече, че изразиха съмнение да не е носител на калицивирус, та не смея да я оставя без имунитет.

Общи условия

Активация на акаунт