Любители на котки - Тема 142

  • 34 915
  • 763
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 9 807
Благодаря, не знаех. Но и самите нокти не ми изглеждат както преди. Ще взема да му купя някоя нова драскалка да поработи по въпроса Simple Smile

# 256
  • Мнения: 15 300
Ние днес основно спахме:

# 257
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 229
Благодаря, не знаех. Но и самите нокти не ми изглеждат както преди. Ще взема да му купя някоя нова драскалка да поработи по въпроса Simple Smile
Мисля, че каквато и да е драскалка, различна от дървесен ствол, не е достатъчна.
Ето как изглеждат ножичките:
Скрит текст:

# 258
  • Мнения: 9 807
Мерси, Котьо. Ветеринарят ги ряза с нещо подобно. Изобщо не ми допадна упражнението. Края на месеца ще ходим пак и ще го погледнат, пък ще потърся и някой клон да му донеса. Има ли нужда и как да се почисти клонът преди да му го дам?

# 259
  • София
  • Мнения: 6 130
А кажете ми кой спи така:

# 260
  • Мнения: 5 846
Здравейте.
Ако някой знае как се казва това лекарство за черен дроб от хуманната, в блистер, със светлокафяви продълговати таблетки. Ветът, където водих моя да му вземе кръв за изследвания, не си спомня лекарството. Започвам да си мисля, че е нарочно, защото след като видя изследванията не ми каза, че Кот има бъбречна недостатъчност. Ами идвай да му бием инжекции 5 дена и квото стане. А аз му имах пълно доверие. Ако знаех какво му е щях да му купя нужната храна и да започнем диета, а не сега, когато вече е толкова късно и бебо е с анемия и нищо не иска да яде. Късам се като си помисля, че мога да го загубя.
Моля ви, ако някой знае лекарството, нека ми пише. (Кот с подобни проблеми, е започнал да се храни след приемането на това лекарство)

# 261
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 229
Мерси, Котьо. Ветеринарят ги ряза с нещо подобно. Изобщо не ми допадна упражнението. Края на месеца ще ходим пак и ще го погледнат, пък ще потърся и някой клон да му донеса. Има ли нужда и как да се почисти клонът преди да му го дам?
Ох, душица, измий го обилно със студена вода, без препарати, ще му обърне внимание, дано не е ден до пладне. Опитай да закрепите клона  вертикално. В естествената им среда се закопчават за дървото и пада едно гъзене, едно протягане, че и катерене има, просто съчетават нужното с приятното.

Моля ви, ако някой знае лекарството, нека ми пише. (Кот с подобни проблеми, е започнал да се храни след приемането на това лекарство)
Питай Зуки Су, май котаракът й Бегинс беше с бъбречно заболяване.
Скрит текст:
Ако ти препоръча д-р Велев, стой настрана, имам си едно на ум за него.
Питай и в Здравния подфорум, ако се наложи отвори специална тема.
А дали въпросното човешко лекарство може да се дава на малко коте - вземи друго мнение от друг ветеринар.
Много късмет ви пожелавам.

Последна редакция: нд, 09 фев 2020, 19:51 от Котьо

# 262
  • Мнения: 5 846
Бебо тази година ще започне единадесет, само да е жив, да успея да го закрепя. Ще я питам, благодаря.

# 263
  • В.Търново
  • Мнения: 6 680
Искам да споделя нещо с вас, а и да ме посъветвате като любители на котки.Детето ми иска от години домашен любимец, аз също бях привърженичка на това, но съпруга ми не даваше.Някак си успях да го убедя декември месец и капарирах току-що родено британче.Предстои ни да го вземем на около 2 месеца-2 и половина, т.е. много скоро, до броени дни.Сега , колкото наближава да го вземем и се появи едно колебание в мен.Сина мине знае за капарираното британче, дадохме половината сума - 200лв.Другите 200лв като го вземем.Обаче.... започна една параноя да ме гони, че като го взема дали ще започне да пишка в тоалетната си, вкъщи сме с дъски и ще е страшно, ако опикава по дъските,надолу е 1 педя сгория и ако влезе навътре няма махане на миризмата.Другото мипритеснение е, че ще се качва по масата в кухнята,а там редовно оставяме храна, редовно, просто няма как да си променя навика.И денем и нощем винаги има някаква храна по масата.Просто се ужасявам при мисълта,че може храната да е подушена от котето, ужасявам се от мисълта,че ми мирише на припикано,знам как мирише, защото една наша позната имаше котка и пикаеше по килима,целия апартамент миришеше, чак като влизаше и залютяваше на очите от силната миризма.Години след това все още миришеше, дори когато котето го нямаше вече.Ужасявам се, че като легна да спя ще скача по мен, аз спя леко и се будя от най-малкото, ще се стресна, а и имам някакъв страх нощем от котки, тръпки ме побиват , когато чуя нощно мяукане на котка, не знам защо така......., ужасявам се, че ще имам котешки косми по одеялото, с което се завивам, или по дрехите, които ще обличам.За всичко това се замислих може би от 3-4 дена,а времето наближава да го вземем.Питам се, не е ли по-добре да кажа на човека, че се отказвам и да търси други стопани на котенцето, ще ги прежаля тези 200лв, от колкото после 400лв и още поне 100лв за аксесоари.Обичам котки, предпочитам ги пред кучетата например, но не знам дали ще изтърпя всичките грижи около котето, не знам дали бих прежалила дивана вкъщи, едва ли, не бих свикнала и с катеренето по масата, ами обувките, предупредиха ме да ги прибирам в шкафа, трудна работа при двама сина вкъщи, предупредиха ме и за препикавани обувки.Честно да си признаякато ходим по почивки винаги оглеждам чаршафите и тоалетните, баните в хотелските стаи, не обичам ад откривам петна, мръсно , захабено по такива места, камо ли за котешки косми.
Не ме мислете, че мразя котки, не е така, обичам ги, сладки са ми, за това години наред се молех на съпруга ми да се съгласи.Обаче сега много се замислих, контактувах и разпитвах мои познати, които са имали или имат котета и направо ме хвана параноята.
Честно, не знам какво да направя и как да постъпя?Чак ми се плаче.Толкова исках това от години, и когато е почти осъществено и се разколебах. Sob

# 264
  • Мнения: 18 879
Леле, не взимай котето. Егати параноята, егати чудото.

# 265
  • София
  • Мнения: 13 131
И аз мисля, че не бива да взимаш котето.

Не познавам здраво коте, което да пишка извън тоалетната си. И това става от момента, в който я види. Маркирането е друго нещо. То е и което мирише силно. Но ако котето се кастрира навреме, с проблема се приключва. Обаче четейки за всичките ти останали страхове, определено не си готова за коте. По-добре не го взимай!

# 266
  • Мнения: 5 846
Искам да споделя нещо с вас, а и да ме посъветвате като любители на котки.Детето ми иска от години домашен любимец, аз също бях привърженичка на това, но съпруга ми не даваше.Някак си успях да го убедя декември месец и капарирах току-що родено британче.Предстои ни да го вземем на около 2 месеца-2 и половина, т.е. много скоро, до броени дни.Сега , колкото наближава да го вземем и се появи едно колебание в мен.Сина мине знае за капарираното британче, дадохме половината сума - 200лв.Другите 200лв като го вземем.Обаче.... започна една параноя да ме гони, че като го взема дали ще започне да пишка в тоалетната си, вкъщи сме с дъски и ще е страшно, ако опикава по дъските,надолу е 1 педя сгория и ако влезе навътре няма махане на миризмата.Другото мипритеснение е, че ще се качва по масата в кухнята,а там редовно оставяме храна, редовно, просто няма как да си променя навика.И денем и нощем винаги има някаква храна по масата.Просто се ужасявам при мисълта,че може храната да е подушена от котето, ужасявам се от мисълта,че ми мирише на припикано,знам как мирише, защото една наша позната имаше котка и пикаеше по килима,целия апартамент миришеше, чак като влизаше и залютяваше на очите от силната миризма.Години след това все още миришеше, дори когато котето го нямаше вече.Ужасявам се, че като легна да спя ще скача по мен, аз спя леко и се будя от най-малкото, ще се стресна, а и имам някакъв страх нощем от котки, тръпки ме побиват , когато чуя нощно мяукане на котка, не знам защо така......., ужасявам се, че ще имам котешки косми по одеялото, с което се завивам, или по дрехите, които ще обличам.За всичко това се замислих може би от 3-4 дена,а времето наближава да го вземем.Питам се, не е ли по-добре да кажа на човека, че се отказвам и да търси други стопани на котенцето, ще ги прежаля тези 200лв, от колкото после 400лв и още поне 100лв за аксесоари.Обичам котки, предпочитам ги пред кучетата например, но не знам дали ще изтърпя всичките грижи около котето, не знам дали бих прежалила дивана вкъщи, едва ли, не бих свикнала и с катеренето по масата, ами обувките, предупредиха ме да ги прибирам в шкафа, трудна работа при двама сина вкъщи, предупредиха ме и за препикавани обувки.Честно да си признаякато ходим по почивки винаги оглеждам чаршафите и тоалетните, баните в хотелските стаи, не обичам ад откривам петна, мръсно , захабено по такива места, камо ли за котешки косми.
Не ме мислете, че мразя котки, не е така, обичам ги, сладки са ми, за това години наред се молех на съпруга ми да се съгласи.Обаче сега много се замислих, контактувах и разпитвах мои познати, които са имали или имат котета и направо ме хвана параноята.
Честно, не знам какво да направя и как да постъпя?Чак ми се плаче.Толкова исках това от години, и когато е почти осъществено и се разколебах. Sob
Вземете си коте- плюшена играчка. Мекичко, миличко, не расте, не яде, не препикава, не драска. Е, не мърка, макар, че ако имате достатъчно пари, може да си го поръчате и мъркащо, и с програма за мяукане😁

# 267
  • Мнения: 1 103
Аз също съм на мнение, да не взимате котето. Сега докато е малко още има добър шанс да намери дом където да го обичат.
Не виждам смисъл да мъчите себе си и него докато разберете, че несе получава и да се чудите какво да го правите когато вече е по— голямо.

# 268
  • София
  • Мнения: 13 131
Да се похваля, че Лудият е по-добре и вече стъпва на болното краче. След първото леко изстискване на гной и пръскане с хибискръб, имаше и едно мазане с йодасепт. Всичко се случва през 2 дни, защото не се явява всяка вечер. Днес раната е много по-добре и стъпва.

# 269
  • София
  • Мнения: 6 130
Понякога контрастите в темата са изумителни.

Таня, с огромни сърца сте и ти, и дъщеря ти. Hug

Русалка, този дълъг пост, който си написала отговаря съвсем ясно на въпроса ти. Котето ще прави всички изброени от теб неща, а и някои, за които не се сещаш. Не го причинявай и на себе си, и на котето.

Общи условия

Активация на акаунт