Любители на котки - Тема 142

  • 34 964
  • 763
  •   1
Отговори
# 345
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Нямам какво да кажа, освен, че сме с вас, горкото коте, винаги ми е тъжно като чета, че животинка страда. Cry

Последна редакция: ср, 12 фев 2020, 21:07 от Ивекс

# 346
  • Мнения: 303
За кръводарителите - аз съм с три броя потенциални такива, но майката е с положителен тест за антитела на корона вирус. Поради тази причина не смея да предложа помощ, или поне не информирана такава.
Храненето им е интересно,  например тази вечер - вниманието им привлече сухата храна, размекната във вода, в консистенция на супа и предложена в друга купичка. Явно така им е по- ок проема на вода. Иначе суха храна непрекъснато има в купичката, от време на време им предлагам котешки пастет или витализираща напитка. Май ми е време за нова поръчка от ЗОО+ Simple Smile

# 347
  • Мнения: 5 300
Фотомоделът ми. 😂❤️

# 348
  • Мнения: 14
  Здравейте и от нас.Това е Пухчо(по паспорт Евлоги).Мъжки на година и 6 месеца, а при нас от една година.Кастриран не от нас, както се вижда по ушенцето.Компанията човешка и котешка е много приятна.Пожелаваме ви един прекрасен ден!

# 349
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Хаха, много ме кефи, когато някой си кръсти любимеца с такова сериозно име. Евлоги е супер попадение!
Ние имахме едно коте, което се казваше Жельо, но Евлоги е по-добро!

# 350
  • Мнения: 5 300
  Здравейте и от нас.Това е Пухчо(по паспорт Евлоги).Мъжки на година и 6 месеца, а при нас от една година.Кастриран не от нас, както се вижда по ушенцето.Компанията човешка и котешка е много приятна.Пожелаваме ви един прекрасен ден!
Добре дошла! Пухчо е много красив котарак.Flowers Hibiscus

# 351
  • Мнения: 15 313
И какъв интересен поглед има този красив Евлоги.
Добре дошли и от нас с Мая. Hug

# 352
  • София
  • Мнения: 3 477
Ето я Мацоната какви ги върши (за съжаление не можах да спася мишока, тя вече го беше наранила сериозно, когато ми го донесе), невероятен ловец е.



Малко по-късно щеше да даде фира и тя- още ми призлява като се сетя...
Тичкаше си на слънчице около мен и изведнъж видях, че едното куче се е отвързало и радостно тича към мен (хвърлям им храна отвреме навреме, но никога за толкова години не съм ги виждала свободно тичащи, страшнички изглеждат, мъжки са и вече 3 години не я приемат, лаят я и я гонят). Маци някак си безучастно го наблюдаваше (като че ли не вярваше на това, което вижда) докато кучето не я видя и не хукна към нея. Тя като че ли излезе от вцепенението и хукна да се катери по едни блокове стиропор точно, когато кучето стигна до нея. Отдъхнах (бях далече и по никакъв начин не можех да ѝ помогна ако я беше докопал, докато стигна до тях щеше да е късно) и точно в този момент Маци се изпусна и падна върху муцуната на кучето... сърцето ми спря...
Откъде намери сила това нежно коте, набра се и се качи на 6- 7 м височина по блоковете...



Тракаха ми зъбите от ужас час, снимах я доста по- късно, защото тя прекара целия ден там (с поглед, вперен в кучетата).

Последна редакция: чт, 13 фев 2020, 12:12 от AnyHr

# 353
  • Мнения: 15 313
Олеле, големи приключения сте имали. Добре, че всичко се е разминало благополучно. Hug

# 354
  • София
  • Мнения: 13 141
Прекрасен Евлоги! Heart EyesHeart EyesHeart Eyes

Ле-ле! Хубаво, че Маци се е спасила от кучето! Горката! Дълго време ще ѝ държи!

Навремето имах един некастриран котарак, който се измъкваше през балкона на 3-тия етаж, за да ходи по мацки. В онези времена никой не беше чувал за кастрации. Sad Веднъж чувам някакви "крясъци" на стълбището и какво да видя! Едно огромно куче подгонило Мацо. В паниката си е тръгнал да се спасява вкъщи, но кучето го настигнало на площадката между втория и третия етаж. Кучето лае отдолу, а Мацо се катери по стъклото, стига до тавана и пада, после пак се набира и пак пада... И нищо не можех да направя! Хубаво, че стопанинът му го догони най-после и си го повика. Sad Не можех да повярвам, че котка може да се катери по стъкло!

# 355
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Айде честит имен ден на Евлоги Smile

# 356
  • Мнения: 1 111
Много е красив Евлоги! Погледът му страхотен.
До сега само кучета със сериозни имена бях срещала, едното Харалампи, а другото Тодор:grinning:

# 357
  • София
  • Мнения: 4 714
Ние се грижихме около година за един котарак на име Чап./ не знам дали съм разказвала/
Собствениците му ни бяха предупредили, че обича да излиза и въобе не обръща внимание на кучета, ама едно е да ти го кажат, друго е да го видиш сам и изживееш.
Та, тръгва някой да излиза и Чап след него, абсурд да го спреш, върви като куче до човека, няма поводи, нашийници, команди.
Няколко пъти големи кучета са се спускали към него - страх нула, веднага изправяше козината над гръбнака и се хвърляше. Естествено отначало изтръпвахме, ама се свиква, особено след като при поредния сблъсък едно куче захапа ММ, а Чап го издра.
Най-редовно го водехме до близките кръчми и кафенета. Joy
Само веднъж ни изкара акъла в една доста голяма кръчма, изведнъж се изгуби, търсим навсякъде, даже и по складовете, другите посетители + собствениците на ресторанта и те с нас търсят и след около половин час Чапличка изпълзява от седалката на един стол, наспал се вече. Никой не предполагаше, че е там, защото покривката на масата го закриваше. Та, истории по география, както казва един приятел.
Мърчока много ми напомня за него, че и той се е научил след хиляди настъпвания да ходи до левия крак на човека, естествено само в апартамента. За сега. Wink

Добре дошли на nadiams с Пухчо (Евлоги). Hug

# 358
  • София
  • Мнения: 13 141
Айде честит имен ден на Евлоги Smile

Той наистина днес бил именик! Ами да е жив и здрав Евлоги!   ura   dance   bigdance2   newsm18       

Сетих се, че преди време една от организациите спаси малко коте измежду фучащите коли на бул. Евлоги Георгиев и го кръстиха Евлоги. Да не би при нас да е същият герой?  newsm78

# 359
  • Мнения: 14
Благодаря за топлия прием.Котето е имало стопанин, който не се е интересувал от него и за това се преселва в двора на нашите приятели.Те си имат две котки и се грижат и за него около пет месеца преди да дойде при нас.

Общи условия

Активация на акаунт