Любители на котки - Тема 142

  • 34 913
  • 763
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 4 714
Да, трудно се мери. За ЦКВ - би трябвало да има, не мога да намеря тел им, може би в нета ще го има.
Определено си спомням, че някой беше мерил кръвно, но не в ЦВК, но не се сещам кой.

# 406
  • София
  • Мнения: 3 765
Момичета, някой купувал ли е каишка? Как я понасят писаните?

# 407
  • София
  • Мнения: 4 714
Момичета, някой купувал ли е каишка? Как я понасят писаните?
Като вързеш на писаната една по-дебела мартеница, ще разбереш как ще понесе каишка. Simple Smile

# 408
  • Мнения: 1 620
Ние имаме каишка и Ая я понася много добре. Понякога я извеждаме лятото с нея навън. Като види, че изваждам каишката и се строява като куче пред вратата, защото знае ,че ще излиза

# 409
  • Мнения: 15 300
Каишка, не. Имаме нагръдник. Ама халтава работа, понася го, но се измъква от него, а е по нея, не и е голям, плътно я обгръща и все пак успява да се измъкне.
Ако бяхме взели каишка за вратлето, както увисна единия път от един парапет, направо щеше да се е обесила. Пу пу.

# 410
  • София
  • Мнения: 3 765
Аз искам моята кукувица да я пазя от балкона, защото няма друг начин. Ще се пробвам дано й хареса

Ние имаме каишка и Ая я понася много добре. Понякога я извеждаме лятото с нея навън. Като види, че изваждам каишката и се строява като куче пред вратата, защото знае ,че ще излиза

# 411
  • Мнения: 15 300
Ей я тука Мая "окаишчена", нагръдника не се вижда много от козинката и и поради факта, че е черен с беличко за украса, а само повода е червен - за момиченце. Водихме я с нас на бунгало, но никога повече. Така се стресира милата, залягаше като партизанка, ходеше на прибежки, успя да увисне от парапета на стълбите, както и да се освободи от нагръдника.

Скрит текст:


# 412
  • София
  • Мнения: 3 474
На Блеки му купих нагръдник за малко куче (В Стефанов тогава нямаше котешки) още като беше на 6 месеца. Започнах да му го слагам вкъщи да свикне с него, като постепенно увеличавах времето. Не беше очарован Grinning и все прилягваше, не искаше да ходи. Никога не се е опитвал да се измъкне (със сигурност би успял). Сега като го слагам знае, че ще ходим някъде и не се противи (в колата задължително го носи, за да има как да го хвана и преместя ако се метне в мен като карам, а той често го прави), разхожда се спокойно с него и в двора (но аз не го оставям да не се закачи).
Направо ми е мъчно за него, но тази година не е припарвал до балкона (много го пазя, балконът ни не е обезопасен и миналата зима на няколко пъти прескача в съседите ) и си мислех дали на каишка да не го извеждам... дадох си сметка, че веднъж направим ли го все на балкона ще си стоя с него

Последна редакция: сб, 15 фев 2020, 23:51 от AnyHr

# 413
  • София
  • Мнения: 4 714
Джасте, твоята ми се струва различна от тази:

Скрит текст:
Ние имаме каишка и Ая я понася много добре. Понякога я извеждаме лятото с нея навън. Като види, че изваждам каишката и се строява като куче пред вратата, защото знае ,че ще излиза

За балкон май става???

Таня
, Дейзи от каква каишка се измъкваше?

AnyH, точно нагръдници за кучета сега гледах от С, такъв ли е твоят: ?
Скрит текст:

# 414
  • Мнения: 15 300
Мая, и нашия нагръдник не е котешки, като на Ани и Блеко, кучешки е, за малък размер куче, специално нашия е за чихуахуа най малкия размер. Минава през главичката и предните лапки, обгръща коремчето и се закопчава отзад. Ама то от козината на Мая нищо се не види. Joy

Пп На последната снимка с напрягане и вглеждане може да се види как е обхванал предните лапки.

# 415
  • София
  • Мнения: 3 474
Мая, нещо такова е



Това, което си показала е страхотно, но си е палто направо.
Преди да го купя гледах разни клипчета в нета как се приучава кот да ходи на разходка с каишка.

Трябва да се огледам за нещо по- стабилно. Тази година не го извеждам, нещо съм се спекла, че не е ваксиниран. В понеделник ще звъня в клиниката да си говорим пак за тези ваксини- гледам да минат поне 10 дни да не е контактен.

# 416
  • София
  • Мнения: 6 044
Аз съм писала и пускала преди снимки на Мади с каишката, същият модел е като лилавата на gabidi. Точно за балкона я взехме, след нейните скоци долу. Ми не ходи като куче с нея, ляга или се движи рачешката. Simple Smile Но за балкона в общи линии става, макар че не ми е увисвала - слава Богу - на нея.

Eй тук горе-долу се вижда:

Скрит текст:

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 00:14 от лято!

# 417
  • София
  • Мнения: 4 714
Джасте, AnyHr, благодаря! Hug
Аз още се чудя за нагръдник, напоследък Лилгьо - Мърчо иска да излиза през външната врата. Предполагам, че ще го направи веднъж и повече няма да ще, май пак от мое леко разтегателно клинче ще му направя "палтеце", ще сложа як ластик и малко тел Wink -това ще е упражнение за баща му за да излезе на стълбищната площадка, ако въобще поиска след обличането. Котарачешки претенции. Rolling Eyes
Лека и приято!

# 418
  • София
  • Мнения: 13 131
Таня, Дейзи от каква каишка се измъкваше?

Като нагръдник:



Целта беше да не прескача точно тази стена, която разделя балконите, но опитът беше неуспешен. Не знам как, но успяваше да се измъкне. Хубаво, че съседите се оказаха свестни хора и не се сърдят на котешките визити.

Тези, които са като елечета в повечето случаи са с велкро, което много лесно се отлепя.

# 419
  • София
  • Мнения: 3 765
Моята цел е точно балкона. Ако може да я пусна понв малко да седи там. Ще ходя да гледам моделите, да купя и да я приучавам вкъщи

Общи условия

Активация на акаунт