Любители на котки - Тема 142

  • 35 087
  • 763
  •   1
Отговори
# 435
  • София
  • Мнения: 16 202
Като анимационен герой Simple Smile.

# 436
  • София
  • Мнения: 4 714
Скрит текст:

А някои така спят.. Joy

Joy Joy
  Heart

Момичета, в Пепко са пуснали по 4 лв такива нагръдници.

Момчето от касата каза, че го ползва за кучето на сестра си, Аз пък от говорене по тел дали ще върши работа съм взела зелен вместо черен с лапи. Laughing
Имаме и друга придобивка : топка, че нали е само с 20 -тина. Joy Ама тази са 2 топки една в друга и дрънчи като като се търкаля. Нагръдника едва успях да  му вкарам главата, сега чакам баща му да се върне и да види как точно става.

# 437
  • София
  • Мнения: 3 805


Фифи в поза "махни се, досадни човеко. Защо ме снимаш"

# 438
  • Мнения: 5 300
Спящата Панта. ❤️😂

# 439
  • Мнения: 10 628
Обмислям, да си произведа апарат за измерване на кръвното на котка. Ако свържа една лента за надуване за новородено човешко бебе към дигитален апарат Омрон, който показва систола и диастола, плюс сърдечен ритъм (пулс), дали няма да се получи същото като вет апаратурите за по 750 евро?
За нещо толкова елементарно (гледах клипчета как се мери кръвно на котка), и което трябва да се следи с честота, защо да трябва да се ходи до София, да се стресира излишно животното...? Това е нещо, което би трябвало да бъде достъпно за всеки дом и стопанин.
Наскоро четох, че високото кръвно е причина за прецакване на бъбреците. Четох клинични казуси на хипертензия съпътствани с хбн в различни етапи. При някои казуси лечението на високото кръвно оказва съществено подобрение над функцията на бъбреците. Еми, защо пък да не си следим кръвното на котките вкъщи, и да засичаме проблеми навреме, вместо да се чудим как да оправяме бъбреци после?

Какво мислите за идеята ми? Ще се получи ли? Simple Smile



Най-малкия размер е за новородено и би трябвало да става и за лапа или опашка на котка.

Ей го най-евтиното китайско вет апаратче за 140 евро:



Ама 140 евро пак ми се вижда множко. А, един обикновен дигитален Омрон струва към 20-30 евро, а тези ленти-поясчета с различен размер струват по 15 евро. И ето ти за около 50 евро апарат за котка вкъщи.

Последна редакция: пн, 17 фев 2020, 21:14 от amy_nka

# 440
  • София
  • Мнения: 4 714
amy_nka, така като те чета, мисля че няма да е проблем. Аз знам, че по кабинетите го мерят с директен метод, това, което си писала е индиректния и май на опашката се мереше. Не съм сигурна, че шлауха на бебешкия маншон ще прилепва добре към апарата. Трябва да видиш, колко цола са и двата, или там в каквото се мери лумена им. Аз не бих взела дигитален апарат, тези които са добри са скъпи, а и след около 2 г се развалят, а евтините не мерят верно. Само идея: ако нямаш, да вземеш назаем обикновен апарат за кръвно. За ден- два ще се научиш да чуваш кръвното си или на някой, на когото мериш. По 30-40 лв са. И после на опашока на Кот. Утре ще звънна на вет да го питам той какво мисли, сега ми е неудобно, че за него е късничко.
Друго се сещам: може хипертонията да е есенциялна, смисъл първична, без увреждане на бъбреци или сърце.
Ама много правилно повдигаш въпроса, що така ВЕТ хич не мерят кръвно???

# 441
  • Мнения: 10 628
Осъзнах, колко ми куца инженерната терминология, ще ме извините. Grinning

Mayyal, има ли хипертония, винаги има някакво увреждане, то е прогресивно. Дали ще е бъбреци, дали друга система... Но има и лекарства за овладяване на кръвното... Въпросът е да се засече кръвното и да се следи.

# 442
  • София
  • Мнения: 4 714
Скрит текст:
Mayyal, има ли хипертония, винаги има някакво увреждане, то е прогресивно. Дали ще е бъбреци, дали друга система... Но има и лекарства за овладяване на кръвното... Въпросът е да се засече кръвното и да се следи.
Скрит текст:
Чичо ми е с есенциална хипертония от 30-40 г. НЯМА проблем с бъбреци и/или сърце. Преди седмица пак пуска изследвания, така че... всичко е в главата, както се казва и ... май не знаеш каква съм по професия? Joy

# 443
  • София
  • Мнения: 3 491
Вкъщи правим козметичен ремонт на една стая и си имаме помощник... тапетаджия Joy (докато се опитвам да намажа с лепило...)



... със собствен почерк...



Толкова е съпричастен с всичко, което правим Heart

Последна редакция: пн, 17 фев 2020, 22:51 от AnyHr

# 444
  • София
  • Мнения: 1 715
Ех, тапетаджия Simple Smile При нас тапетите в детската над гардероба и секцията са опропастени. Скоро няма да сменям. Обича да ги закача с нокти и после с уста да бели.

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 07:17 от Simantro

# 445
  • София
  • Мнения: 4 714
Както обещах говорих с ВЕТ за измерване на кръвно налягане при котки с маншон и апарат.
Той твърди, че се практикува и още как. (Той е от старата гвардия.)
Обаче, хубаво е Кот да е по упойка, иначе дава фалшиви завишени стойности.
Това е поради емоционалността на котките в кабинети,  като видят, че нещо ще им се прави. Но, както знаем до животно си е, кой повече, кой по-малко емоционален. Wink
Сега, има и нещо друго : като се сложи упойка, кръвоносните съдове се свиват и пак дава леко фалшиви понижени резултати. А и самите кравоносни съдове са малки в сравнения с пример човешки или на тигър.
Обикновено ВЕТ се ориентирали по анамнезата разказана от стопанина, след което ако преценят мерят кръвно с или без упойка.
Надявам се да съм го написала разбираемо, ако има нещо питайте.

Комисар Мър, колега на Комисар Рекс Wink :
Скрит текст:

И Мърчока гледа да участва във всичко. Няма да разказвам неприлични истории, но ще спомена една прилична : мета ли винаги е в събрания боклук. Вече го затварям в друга стая, той се сърди и дере по вратата, аз го пускам и той пак в боклука. Та те така, те. Joy  Joy

# 446
  • Мнения: 9 844
И Ади лежи в боклука, даже брани с тяло и жива сила определени участъци да не бъдат изметени. A уж котките били чисти животни, нищо подобно с моя Grinning

# 447
  • София
  • Мнения: 4 714
И Ади лежи в боклука, даже брани с тяло и жива сила определени участъци да не бъдат изметени. A уж котките били чисти животни, нищо подобно с моя Grinning

 Joy Първо бранят домашното имущество, после се търкалят по чистите изпрани и изгладени чаршафи. Joy

# 448
  • София
  • Мнения: 16 202
У нас няма такива отбранителни действия, но за сметка на това по прясно измития под задължително се маркират лапички. Да е ясно кой царува в тази къща.

# 449
  • Мнения: 9 844
Ади е куче пазач. Прави тематични тайници и ги брани да не му ги разваля - под релакс стола прибира ластици (след като махнах вентилатора, под който беше събрал близо 30 мои ластика), до леглото играчки, зад леглото откраднати найлончета, зад един пуф - филтри за цигари, в сифона в банята дребни играчки и един калъф за часър даже, любими и нови мишки - в мократа храна. И ме блъска и хапе като почна да вадя съкровищата, после оплаква мястото известно време.. абе, скица Grinning

Общи условия

Активация на акаунт