Нашите орхидеи – тема 28

  • 28 387
  • 742
  •   1
Отговори
# 150
  • Лайпциг / Перник / София
  • Мнения: 1 036
beauty_magnolia, според мен трябва корите да покриват коренчетата. Изгледай видеото, мацката има много голяма колекция и е абсолютна професионлисткса. А и е доста детаилна и обяснява хубаво. Има много и полезни видеа! Успех! Simple Smile

# 151
  • Варна
  • Мнения: 358
Тази година вкъщи ще е слабо от към цъфтеж, но да се похваля с тези от офиса:
Скрит текст:

# 152
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Кой искаше Ванилия? Smiling Imp
http://www.orhidei.bg/orhidei/specialni-orhidei/Vanilla-Planifolia

Явно ей така докарват метраж - нагоре надолу по стойка
Скрит текст:
Малееее, ама тя даже с готови семенници Heart Eyes
Пенева бутна ми пак мухата....... ама че си Bowtie

# 153
  • Мнения: 6 290
Invisible, нещо много жълтеят листата?

# 154
  • Варна
  • Мнения: 25 238
И аз това забелязах, на слънце ли стоят?

# 155
  • Мнения: 8 074
Кой искаше Ванилия? Smiling Imp
http://www.orhidei.bg/orhidei/specialni-orhidei/Vanilla-Planifolia

Явно ей така докарват метраж - нагоре надолу по стойка
Скрит текст:
Малееее, ама тя даже с готови семенници Heart Eyes
Пенева бутна ми пак мухата....... ама че си Bowtie
Ааааа, няма да съм само аз (леееекичко) откачалка Smiling Imp Разбутвам бръмбари и мухи всякакви!

# 156
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Имате прекрасни орхидеи Gift Heart

Аз пък имам една за спасяване и не се справям както изглежда. Листенцата й започват да омекват, държа я над вода. Ако я преместя в кори или сфагнум дали ще й бъде по-добре?

Скрит текст:
И аз съм “за” да се сложи в кори/сустрат, но бих оставила 1-2  въздушни коренчета.

# 157
  • София
  • Мнения: 771
от години искам да се сдобия с ванилия и все успявах да потискам тия си желания, ама сега ми се размърда бръмбара... Smiley
peneva покажи нещо цъфнало от вълшебния перваз, моля

# 158
  • Мнения: 65
Здравейте, орхидеите ви са чудесни 😊Аз съм нова в отглеждането на орхидеи и бих искала да попитам, дали тази орхидея е за пресаждане или най-добре да изчакам да цъфне и след това да прецъфти преди да я преместя?


П.С. - извинявам се, ако някъде вече е обяснено

# 159
  • Мнения: 8 074
от години искам да се сдобия с ванилия и все успявах да потискам тия си желания, ама сега ми се размърда бръмбара... Smiley
peneva покажи нещо цъфнало от вълшебния перваз, моля
Е, няма ни-щи-чко! Само мини-мини миризливката и двете бледички леко миришещи... едната с гниене на средното листо, но я хванах в момента на почерняване... намазах с кашичка топсин, продължава да цъфти и да растат корените Rolling Eyes Преди няколко дни се появиха едни пъпчици, по-голямата не прилича на корен, по-остра е, като пъпка за цветонос или за кейки Thinking и на един стар корен (здрав, но като с твърда кора) излезе разклонение (на снимката отпред дясно)
Показвам снимки с изсъхналата разтекла се тогава кашичка... не мия, държа така и чакам Simple Smile
Скрит текст:


Другите са лъскавки "марули"
Чупнах си ъгълче от онцидиума на колежката да видим дали ще се справя с тях Simple Smile

# 160
  • София
  • Мнения: 771
най-ляво кръгче не е ли категоричен цветонос!
Успех с онцидиума!

Ivyyy, колкото по-рядко пресаждате, толкова по-голям шанс да гледате цвят.

# 161
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Здравейте, орхидеите ви са чудесни 😊Аз съм нова в отглеждането на орхидеи и бих искала да попитам, дали тази орхидея е за пресаждане или най-добре да изчакам да цъфне и след това да прецъфти преди да я преместя?


П.С. - извинявам се, ако някъде вече е обяснено
Не пресаждай сега, тъкмо ще отваря цвят, не му е време за пресаждане.

# 162
  • Мнения: 8 074
най-ляво кръгче не е ли категоричен цветонос!
Успех с онцидиума!
Нямам никаква идея, видях го в понеделник, в петък го нямаше Thinking Аз верно спрях централното гниене на горното листенце, но дали ще изкара ново там или по друг начин ще се продължи това растение не знам... Едновременно (за 3 дни) по този начин имаха чернеене на средно миниатюрно листенце 4 растения. Това беше преди почти 2 месеца. Стоят си с твърди лъскави листа, нямам идея на къде и как ще продължат с растежа Wink То ще се разбере Smiling Imp

Една снимка на домашните Smirk тези цъфналите не съм ги цъфнала аз, че нали все си намирам нещо за спасяване (отзад, поне на 4 не им знам цвета)... Пък щерката каза, че ми се полага и някоя цъфнала, пък и една жълта...
Скрит текст:

Едното листо на бебето отпред е повече от 10см, но никакво коренче не се показва, на повече от година е вече

Последна редакция: ср, 05 фев 2020, 19:10 от peneva_a

# 163
  • Мнения: 1
Здравейте, подариха ми мини орхидея (фаленопсис), но не знам защо цветовете и пъпките, които имаше изсъхнаха. На какво може да се дължи това, четох че може да е зареди промяната в средата и климата, какво трябва да направя сега?

# 164
  • Мнения: 25 600
Четеш как се гледат фаленопсиси и ако оцелее, догодина пак ще цъфне. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт