Нашите орхидеи – тема 28

  • 28 353
  • 742
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 771
баш си е цветонос.
Висящата градинка на Добри в пълният и блясък! Flowers HibiscusFlowers BlossomFlowers Cherry Blossom

# 451
  • Мнения: X
И едно жълтурче от мен Blush

# 452
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 021
мерси, андре.
имало е и по-добри години, но не се оплаквам.
с моето поливане веднъж на месец, и то ако се сетя, трябва да съм им благодарна и за това.
Simple Smile

# 453
  • София
  • Мнения: 322
Здравейте,
При поливане на орхидеите, видях че в отцеждащата се вода има огромно количество бели продълговати буби (имат рогца на главата), много миниатюрни. Саамо в почвата са, няма по листата и цветоносите. Някаква идея какви са и как да се справя с тях ?

# 454
  • Мнения: 274




Днешните ми придобивки по случай 8 март и РД 😋 с вашите зълтурчета ме изкушихте

# 455
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 021
Two Hearts оранжевката е... Two Hearts
диби, някакъв инсектицид, но аз не съм по тая част и не мога да помогна.

# 456
  • Мнения: X
Здравейте,
При поливане на орхидеите, видях че в отцеждащата се вода има огромно количество бели продълговати буби (имат рогца на главата), много миниатюрни. Саамо в почвата са, няма по листата и цветоносите. Някаква идея какви са и как да се справя с тях ?

Така ли изглеждаха

# 457
  • София
  • Мнения: 322
Здравейте,
При поливане на орхидеите, видях че в отцеждащата се вода има огромно количество бели продълговати буби (имат рогца на главата), много миниатюрни. Саамо в почвата са, няма по листата и цветоносите. Някаква идея какви са и как да се справя с тях ?

Така ли изглеждаха



Мисля че да. Много са малки и не мога да ги видя много добре, но май изглеждат така. Днес всъщност видях че имам буби и по китайската роза и може би от нея е тръгнал проблема.

# 458
  • Мнения: X
Това са вилоскачи (springtails). Не са опасни, по принцип се хранят с изгнила материя, и се внасят нарчно в терариуми. Ако броят им се увеличи прекалено много обаче, могат да започнат да гризат и корените. Някакъв инсектицид ще ги убие, но най-добре пресади орхидеята в нови кори и измий всичко добре, примерно с белина, а орхидеята напръскай с кислородна вода 3%.

# 459
  • София
  • Мнения: 322
Благодаря за съвета! Simple Smile

# 460
  • Русе
  • Мнения: 1 841
При мен цъфтеж от две редовно отчитащи се камбриеви.






И ново попълнение към фалчетата, защото позагубих някои от тях.

# 461
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
При мен цъфтеж от две редовно отчитащи се камбриеви.






И ново попълнение към фалчетата, защото позагубих някои от тях.

Скрит текст:

# 462
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 021
све, как ги лъжеш да цъфтят?
моите досега все еднократни бяха - прецъфтят и заминат в зеления рай. Sad

# 463
  • Мнения: 32
Здравейте,
Аз минавам да се похваля с тази моя спасена гордост и да попитам какво Ви е мнението за този тип саксии (вази) за орхидеите? Благодаря Simple Smile

# 464
  • Мнения: 6 269
Че ще замине бързо.. като не се оттича водата и остава отдолу, както е и на снимката.

Общи условия

Активация на акаунт