Нашите орхидеи – тема 28

  • 28 397
  • 742
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: X
За бяла орхидея с 4 цветоноса ми се струва прекалено.

# 496
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Такива боядисани даже не ми се струват красиви. Това е издевателство над цветето.

# 497
  • Мнения: X
Такива боядисани даже не ми се струват красиви. Това е издевателство над цветето.

+1
Това даже не го и коментирам.

# 498
  • Мнения: 6 387
Щом не е наброкатено не го ща Stuck Out Tongue Winking Eye

С. Алекс,
Няма как да е мини в стандартна саксия с диаметър 12 см. Според мен си е най-обикновен бял фаленопсис, с боядисани поотделно цветоноси и кашпа. Мисля, че не си заслужава.

# 499
  • Мнения: 6 290
Адски грозно.

За да не съм само с негатива, днес и другата жълтурка цъфна:-)

# 500
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Тези сини и жълти цветове догодина ще са бели ли? Наистина ли?

# 501
  • Варна
  • Мнения: 25 238
А не, бе, ти какво си помисли, че е реален цвят ли Grinning

# 502
  • Мнения: X
Ами да, не виждате ли, че са оцветени, а цветовете са неестествени, с нюанси, които не се срещат при орхидеите.

# 503
  • Мнения: 274
Тези сини и жълти цветове догодина ще са бели ли? Наистина ли?
Ако изобщо оцелее след множеството инжектирана боя 100% ще е бяла. По добре си купи 3 различни орхидеи

# 504
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Боже, верно ли са измислили такава простотия.. Представям си колко разочаровани ще има догодина.. Не разбирам много от орхидеи, виждала съм няколко пъти такива цветове и все по 40 лв бройката, мислих че са rare нещо Simple Smile.. А и жълти си има истински

# 505
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Имам една такава - подариха ми я за синя. Още докато беше цъфнала по-новите пъпки си избиха бели. Почти загина, но аз упорито реших, че няма да я хвърля. Вече трета година я дундуркам - възстанови се и се развива добре, но не е цъфтяла. Интересно ми е кога ще благоволи да цъфне.
Та дотук с кейките - хич не бих се радвала да се появяват - освен ако не е някой хипер рядък вид, дето да си заслужава вниманието и търпението...

# 506
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Имам един фалеанопсис дето си седи с твърди зелени листа и доста корени, но нито вади цветонос, нито нови листа. Оставила съм го да прави каквото иска. Заедно с останалите е, нито му е по-различна обстановката, ни нищо, ама на̀, що пък да цъфти като може да си седи зелен! Купих го прецъфтял и ми е любопитно какъв цвят е, но за сега остава тайна.
Мераклийка съм му на мойто кейки от мултифлората да си го отгледам, щото майката явно няма много шанс за в бъдеще, а ми харесва формата на цвета. Дано обаче надделея над гадинките памуклийки, че бяха го понападнали преди 1-2 месеца. Все ги дебна и всеки ден ги оглеждам щателно, че да не блъвнат пак.

# 507
  • Мнения: 8 074
Днес изхвърлих минито с вариегатните листа... корените му бяха калпави, още като го взех, да не кажа - нямаше ни един здрав... Ама все му се надявах... и така 8 месеца. Днес видях черно на основата и като му поразбутах листата всичките опадаха... Черно гниене отдолу от корените в сърцевината. Постарах се, но явно беше неспасяема.
Сега си дебна по витрините някоя вариегатна да ме плени Wink

# 508
  • Мнения: X
Моите минита бяха наникъде, но откакто набутах пласт сфагнум върху корите, тръгнаха върхове да растат от всички корени. Смятам да ги сложа по някое време в самополивни саксии с керамзит, но по-нататък.

# 509
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Ето ме и мен при вас. След 2 години пауза, в ново жилище си имам нови орхидеи. От промоцията в К за 14 февруари. Отидох за 1 бяла, взех и лилава, но като се прибрах реших, че не мога без жълта и така станаха 3. Исках жълта с точки, но беше 1 и много дребнаи взех красива чисто жълта Simple Smile. Следващите ще са шарени.
Скрит текст:
Гледам ги на източен прозорец с много лек юг,

напича ги сутрин и някои листа леко покафеняха в края, но ще трябва да свикват. Целият апартамент е източен, а пък аз ги искам точно за дневната. Поливам с накисване и тук искам вашия съвет. Орхидеите са в прозрачна саксия и после в цветна прозрачна кашпа. 9-10 дни след "поливане" по саксията има доста конденз, т. е вътре има влага, а листата взеха да поомекват. Дали да не направя разрези някакви по саксията да се изпарява по-лесно водата?

Общи условия

Активация на акаунт