Стари вещи и играчки - какво да правим с тях?

  • 5 422
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 589
Отдавна си мечтая в България да започнем да правим т.нар. Гаражни разпродажби.
Не тип Орландовци - цигания, мизерия, вехтории и с "антикварна" стойност.

А места, където всеки носи и излага нови, почти нови и супер запазени вещи, предмети, дрехи и играчки, които човек няма време да снима, мери, публикува, кореспондира и в последствие да изпраща по куриер към неяснокоректен получател.

Например аз имам стоки от затворен магазин. Нито имам време да ги обявявам за продажба през интернет, нито ми се ще да ги хвърлям нови в контейнерите.

Правено ли е нещо такова и дали има реална възможност да си организираме гаражни разпродажби с някаква периодичност -  през форуми, фейсбук групи и т.н.
👚👛👜👡🎩🧢👕🕶👨‍👩‍👧‍👧🤸‍♂️🤸‍♀️🥴

# 16
  • Мнения: 1 651
Скрит текст:
Контейнери на БЧК
Контейнери TexCycle
H&M с/у ваучер
подаряване в OLX
приюта на отец Иван приема посуда
има теми във форума, ако имам нещо подходящо, изпращам
timeheroes
подарявам на познати и комшии

Нещо, което е счупено, износено и не става, директно в контейнера.
За съжаление изхвърлям страшно много годна храна. Домашните искат разнообразие, аз трудно преценявам количеството и следователно пълня кофата с боклук.

Вкъщи когато остане така храна, пълня в някаква кутийка и слагам около/върху контейнера . За жалост има много гладни хора, които вземат от там.
Мерси! И аз оставям в/у контейнера в кутийки, но се чудя, дали някой я взема?!
[/quote]

Виждала съм да я вземат .

# 17
  • Мнения: 5 932
Чудила съм се, като не сме толкова богати, защо ни е неудобно да даваме, съответно да вземаме употребявана, но запазена детска дрешка. Гледах какво правят в Дания. Идваш при новородено бебе и носиш хубав подарък и същевременно и запазени дрехи от твоето пораснало дете. Толкова естествено се приема от двете страни. Та нали децата растат за месеци и някои дрехи са носени едва няколко пъти?
Имам проблем с наследени книги от две места. Взела съм си каквото ми хареса. А другите? Ходих в квартална библиотека, звънях в едно село с изгоряло читалище. Претенции.

Последна редакция: сб, 01 фев 2020, 20:42 от W

# 18
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Doro,във ФБ има подобна група за такива разпродажби,но основно дрехи се търгуват.

# 19
  • София
  • Мнения: 30 146
И аз се видях в чудо с книги миналата година. Страхотни заглавия, които ми се повтаряха. Звънях в читалища, библиотеки, по фейсбук групи. Накрая ги дарих чрез позната и то с 300 зора.

# 20
  • Мнения: X
Много неща подарявам на мои близки и приятелки. Хубави почти нови дрехи, които са ми малки, чанти, детски дрехи и играчки.
Някои нови неща, а и употребявани съм продавала в олх или фб групи на символични цени.
Много съм подарила в такива групи, има безброй много във фб.
Подарявала съм и на познати в нужда, на клошари съм давала, на циганка дрехи.
Хвърлям и в контейнери за рециклиране на дрехи.

Храна мразя да хвърлям от дъното на душата си. Колко гладни хора има, а и влагаш пари, най - вече труд, абсурд.
Готвя в малки количества, преценявам добре.

Мразя да трупам ненужни вещи, всичко старо или ненужно, а и много нови неща просто хвърлям, подарявам.
Единствено книги трупам, тях ми е жал да пласирам някъде.

# 21
  • Мнения: 975
Дрехи, аксесоари, суочната козметика, която не съм харесала - по-голямата част подарявам на приятелки. Друга част в контейнерите на червеният кръст. В hm не нося дрехи за рециклиране. Ако ми попадне някоя кампания из нета за даряване на детски или други дрехи, понякога се включвам. Относно книгите, оказа се, че и аз имам повтарящи се или такива, които са нови, но не са ми допаднали и не бих препрочела, миналата седмица ги пратих на Пътуваща читателска къща. Даряват книги в читалища и др места. Пратих ги по еконт в Перник.

# 22
  • Мнения: 3 096
И аз съм в чуденка. Скоро ще се местим в нов апарамент и искам да започна на чисто, по-минималистично и да не взимам ненужните и излишни неща от стария.

Много ми допада и на мен идеята за гаражна разпродажба, но не съм попадала на такива.

Някой знае ли къде мога да даря кашон с бебешки дрехи? Искам да отидат при някой, който наистина има нужда от тях, а не някой, който просто се възползва, но има възможност да си купи. За предпочитане някой дом..

# 23
  • Мнения: 6 153
Във Фейсбук съм се разпростряла в почти всички благотворителни групи за болни деца. Да, обаче и там претенции, а хем повечето неща просто подарявам за колкото преценят да отделят. Играчки вървят, но дрехи, детски обувки и други текстилни хич. И въобще не става дума за вехти и обукани. Затова се отказах и от там. Намерих чрез позната една майка в нужда с малко дете и чакаща бебе, та разчистих вкъщи вече умалелите събирани 4 години. Жената много се радва, което и мен радва.
Всичко останало от бита просто заминава на контейнерите без да го мисля.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 361
Във фейсбук има няколко страници, които приемат запазени дрехи, играчки, посуда и след това я предлагат за без пари (само доставката си поемаш), ако ви интересува ето и линковете:
Спаси играчка и дреха за дете
Спаси книга
Домашни потреби

# 25
  • Мнения: 2 588
Мои дрехи и дрехи на детето, които не стават за носене - давам в HM и вземам ваучери. Харесвам детските им неща и после ги използвам за пазаруване.
Запазените детски дрехи, играчки и обувки давам на близка приятелка.
Част от играчките и книжки съм носила и в детската градина.
Обувки, посуда и храни с изтекъл срок -в контейнера.
Лекарства - следя датите, в които има мобилни пунктове за опасни отпадъци, лекарства, препарати.
Книги нямам за хвърляне, но и не трупам.
2 пъти годишно има изложение "Между приятели" и го посещавам с удоволствие. Пазарувам от там някои неща и се радвам, че все по-често виждам наистина хубави и запазени стоки - бебешки колички, столчета, дрехи, играчки, разни неща за бременни и майки на супер изгодни цени. Парите от продажбите може да си ги приберат продавачите  или да останат при организаторите за някаква кауза.

# 26
  • Мнения: X
О да, в детската градина приемат здрави играчки, само без плюшени.

# 27
  • Мнения: 18 300
Играчки... на нашите площадки често намираме някой да е оставил такива в пясъчника или по пейките (от количеството личи, че не е нещо случайно забравено, а човек си е разчиствал). И моята като си хареса нещо оттам... Rolling Eyes понякога си взема. Но пък от нейните играчки, към които вече е изгубила интерес, аз също нося и оставям на площадката, за да вземе друго дете.
Дрехи... майка ми има две познати, на които редовно носи (едната е чистачка, другата не я знам, но и двете вземат охотно детски дрешки от щерката).
Имам желание да поизхвърля старите си учебници, хем от 14 години стаж не ми се е налагало да гледам нищо в тях, хем интернет вече предлага всякаква информация, та нямам идея защо ги пазя. Вече и не са особено актуални.
По принцип... всякакви неща изхвърлям с тези изключения, но внимавам никой да не гледа (майка ми например не хвърля ни-щи-чко). Joy

# 28
  • Мнения: 9 878
Събирам в голяма торба и слагам до контейнера. Или като дойде някоя циганка да проси, й давам. Обувки, дрехи, играчки. Дори бебешките хавлии на децата. Аз почти нямам познати с деца по-малки от моите, на които да ми е удобно да предложа, и да знам, че ще искат. На племенничетата съм давала, дори съвсем нови неща, но майките им не са ги обличали. И се отказах. Какво да правиш, няма да се карам с хората Wink от контейнера също изчезват много бързо

# 29
  • Мнения: 9 152
фейсбук нямам. Давала съм на близки, дарявала съм в училище, на съседи, отбирала съм по- запазени, качествени дрехи и съм ги слагала в контейнерите за дрехи.
За съжаление и при мен се налага да изхвърлям понякога храна.
Я остатъкът от хляба е мухлясъл, я някоя ябълка е изгнила, бурканчето с мармалад е мухлясало, или супата е станала на три дена. Няма как да предложа такава храна на никой.

Общи условия

Активация на акаунт