Печелившите от лотариите на Божков реално не съществували

  • 37 165
  • 828
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 19 485
Е точно тук пък на мен ми светна червената лампичка, че ни работят по тънката лайсна. Толкоз хубавини наведнъж, радост за пенсионери и сиромаси! Нещо като на девети септември ситуацията ми заприлича.

# 256
  • Мнения: 15 217
Хората, закупили т.нар. талончета за търкане, които са спечелили от тях, няма да могат да ги осребрят след обнародването. И ще трябва сами да търсят правата си.
Бахаров дали ще обясни словоохотливо как милионерите ще си получат милионите, които са разсрочени за години.

# 257
  • София
  • Мнения: 11 472
Поне по телевизията да я спрат, че във всяко време за реклами има по някоя за билетчета.
Ще я спрат, разбира се! За да я пуснат след време още по-масирано. Било то като "държавна" или като частна, с друг собственик. Нали не смятате, че държавата ще откаже от приходите от такъв меко казано мащабен бизнес?

Приеха промените в закона, т.е. - лотарията става държавна, но депутатите категорично отхвърлиха предложението рекламата да бъде забранена.
Та, защо казвате трябва да я спират по ТВ-то?

# 258
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 804
Показаха декларациите на Божков/лотарията, Георги Кадиев във фейсбук, където било ясно показано, че в годините назад Божков е плащал каквото е казал, т.е. не е крил по кои проценти внася данъците. Ясно е, че тези отгоре са виждали и знаели какво прави, но нищо не са предприели.

# 259
  • Мнения: 19 485
И то хубаво че арестуват охотно, обаче както казва Татяна Дончева с арести не се оправя държавата, даже всички да сме в пандиза, някой трябва да работи за БВП-то на тая държава. И както каза Радев, импийчмънтът няма да напълни язовирите.

# 260
  • Мнения: 9 865
Аз в цялата суматоха така и не разбрах що държавата не си (е) събира(ла) легално данъците от този бизнес, като му постави точни и ясни правила и не позволява "лавиране" измежду удобни пропуски в законите и защо, който яде баницата е виновен, а който му я дава... така.
Божков пък специално не е фигура от вчера, не е да не се знае с какво се заниамва от десетилетия, как, кога, с кого и т.н., баш ей сега се сетиха за него и че не му е чиста кочината, та да му я разбутат, ке-ке-ке.
Иначе, аз билети не търкам и на такива несметни богатства от талони не се надявам, но  възникват някои въпроси. Този подход, който се демонстрира и от прокуратурата, и от парламента не е нов и не касае законност и справедливост, а преразпределение, според мен. Мнението ми е крайно субективно и непрофесионално (юрист не съм), допускам много тежко да греша и да настане такъв живот...

# 261
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 804
Държавата явно разчита на хората да пълнят хазната и по този начин, а не частни сметки. Спортът ще цъфне с тези милиони.

Според мен Горанов/Борисов са виновни. Или Горанов държи с нещо Борисов, или вторият няма никой под ръка, който да замени министъра. Толкова много издънки има Горанов, но нищо не го разклаща.

# 262
  • Мнения: 14 490
Скрит текст:
Много ми е любопитно как са формулирани и обосновани законно тези изземания?
И това означава ли, че полиция може да влезе във всеки дом и да си изнесе каквото поиска без съд и присъда?

Не го защитаваш, но дори и да е престъпник трябва да бъде доказано престъплението. Това, което се случва много прилича на събитията след 09.09.44 год. - разграбва се имуществото на богатите и къде отива не е ясно.
Това, че на вас не ви е ясно, не значи, че има нещо неясно.
Всичко е абсолютно законно и рутинно. Правните основания се наричат запор, възбрана, обезпечаване на бъдещи искове, обезпечаване на  доказателства. Казано на непрофесионален език за непознаващите законите, но възмущаващи се по форумите - това е блокиране на имуществото му, т.е. отнемане на възможността да го продава, подарява, скрива, докато не приключат делата срещу него. Ако се окаже невинен - всичко ще му се върне, споко. Ако обаче е виновен и го осъдят да върне 500-те милиона - така държавата се гарантира, че ще има откъде да си ги вземе тези пари, защото иначе до приключването на делото той всичко ще е разпродал и пратил парите на майната си. Никой нищо не му взема на горкия човечец, само му го пазят.

Това са правни способи за обезпечаване на искове, които се ползват абсолютно в цял свят. Всяко лице, не само държавата, ако има да взема  пари от друго лице, може да му запорира/възбрани имущество още преди да е завело дело срещу него, за да може да има после откъде да си вземе парите. Защото е безсмислено да водиш дело и да осъдиш длъжника, ако накрая се окаже, че той няма пари, защото междувременно докато е вървяло делото всичко е продал и скрил.

Гешев може да е всякакъв, но е добър юрист и всичко при него е добре премислено и юридически подковано. Заклещил е Божков отвсякъде - и с обвинения, за които носи лична наказателна отговорност, и с такива, за които отговаря с имуществото - лично и на фирмите си.
Заслугата до голяма степен обаче е и на братя Найденови, защото се осмелиха да излязат срещу Черепа. Много е лесно сега да обвиняваш - ама как така досега не са го хванали - обаче методите на Черепа са били брутални и на никой не можем да се сърдим, че не е проявил достатъчно смелост да рискува живота си и да му се опъне.

Това в гражданския или в наказателния процес? И те не се ли правят от съдебен орган въз основа на искане? Има ли такива искания на прокуратурата или на КОНПИ?

От Гешев, аз конкретно, не съм чула едно изказване, което да е юридически издържано.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 12:39 от Tatti

# 263
  • Мнения: 18 504
Гешев ще се окаже вторият самороден къс злато в областта на личния пр. Но рано или късно двата самородни таланта ще се сблъскат, все пак България е малка и няма достатъчно прожектори и микрофони за повече от един.

# 264
  • Мнения: 14 081
Гешев сигурно е братовчед на Боко, все е по тИлИвизора. И водата в тоалетната като пускам, и оттам изтечЕ.

# 265
  • Мнения: 375
Обикновеният българин за пореден път остана излъган.
Стана ми кофти за спечелилите, които не са си взели печалбите. Сигурно са си направили някакви планове, променили са живота си. Законът е приет под форма, изключваш всякакъв ангажимент, към тези хора. Не трябваше ли спортния тотализатор да се ангажира с изплащането на сумите, а досегашния собственик да остане длъжник на спортния тотализатор. Нима държавата до момента не е била съучастник на Божков? Пак излязоха герои! А народа вярвааа...

# 266
  • Мнения: 36 489
Може да съдят държавата в някоя европейска институция. Дано да го направят, не трябва да се отказват от правата си, те какво са виновни?1

# 267
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Да, бе, виждам как леля Дичка от Горно У*но ще си наеме адвокати да съди държавата. Валерко Симеонов каза, че всички спечелили са свободни да си търсят правата, държавата не се ангажира с абсолютно нищо.
Сега искам да направят малко клипове как леля Дичка, Сульо и Пульо реват, че лотарията ги е излъгала.

# 268
  • София
  • Мнения: 14 688
Може да съдят държавата в някоя европейска институция. Дано да го направят, не трябва да се отказват от правата си, те какво са виновни?1
Едва ли бай Хасан от Долно Нанагорнище ще има сили да съди държавата, ако не го налазят адвокати срещу процент и ако бай Хасан наистина съществува и наистина е спечелил. Абе, и на мен ми е жал - особено този последния човек с тремора от Рудозем, по пет пъти на вечер го дават и все си казвам - Дано си взел парите, чичо.

# 269
  • Мнения: 9 865
Доколкото разбирам, спечелилите с неизплатени печалби трябва да отправят претенциите си към фирмата организатор на лотарията.
Не съм съвсем сигурна, че бих искала държавата да изплаща бомбастични печалби от частна лотария без покритие. Ако продължат да правят подобна лотария, държавна, има резон, с парите на същите балами да платят на спечелилите сред тях... и да продължи да се търкаля колелото на илюзиите. Но явно не е разписано така, ще се пие студена вода.

Общи условия

Активация на акаунт