давате ли на бебето вода със захар

  • 10 585
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 072
Аз пробвах да давам, но МиШо не я искаШе. И досега не е фен на водата. Кьрмих само пьрвия месец, после кьрма ПЛЮс адапт. мляко, и след 5_ия месец пак само кьрма. Давах 4аи от лаика, които с леко подсладен.
Както мамите по горе са те посьветвали, Щом мослиШ, 4е на малкото му харесва и е жадно, предлагаи, но винаги след кьрмене.

# 16
  • Мнения: 2 051
Цитат на: iv100yanova
Чувала съм, че докато е на кърма бебето нямало нужда от вода, ама не съм чувала да вреди  Simple Smile  Така че защо не.


Вредата е, че товари много бъбреците. Особено ако бебето е новородено или е в първите си месеци. Отделителната му система все още не е готова да понесе 250 гр вода на ден, любимото количество на българските акушерки по болниците. Ами бебо в първите дни я изсуква 10-20 гр на хранене, я не. Излиза, че в пърните седмици не трябва да яде, а само да пие вода със захар  Shocked Вместо да се увеличават постепенно количествата на всичко, което бебето поема - те бам! да пие вода колкото може повече. А после бебо не наддавал, плачел от глад и т.н и т.н. Що ли така?
Давай му вода само ако то иска. Ако кърмиш на поискване едва ли ще има нужда, но ако се притесняваш за "изпаряването" ви, опитай. То няма да пие повече отколкото му е нужно (пак при положение, че сте на поискване).
Моите пиеха в жегите по мъничко, след това сами спряха.

# 17
  • Мнения: 172
И аз не давам вода,бебето ми е на 7 седмици.По този повод на втората седмица се заговорихме с кумата ни,която има бебе и живее в БГ,и като и казах че не даваме вода-тя помисли че просто съм забравила и вика ,,бе нямаше ли кой да ти напомни за водата бе,, Rolling Eyes

# 18
Вода не съм давала, докато кърмих (тоест до 6-ят месец), после пък предлагах ама мойта не само, че вода не искаше ,ами не искаше да пие и сокчета, чайчета , да не говоря че един месец се поболях докато и адаптирано мляко я накарах да пропие. Бях продънила форума в дира с мойта главоблъсканица. Вода и двете ми кукли пропиха след навършване на 1 година. И сега са като водоцентрали.
Но съм против даването на вода със захар

# 19
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Вода със захар не съм давала. Давах и лайка и разни такива 4ай4ета против колики а те са съвсем леки4ко подсладени.Кърмих я до 3тия месец на повикване и след това за съжаление се наложи да минем на изкуствено мляко. От тогава запо4на да  пие по малко лайка но след ядене. А ина4е сега е като смо4е.Изпива по не знам колко биберона с лайка ден  Embarassed

# 20
  • Мнения: 456
Цитат
Ema, ти му предлагай от време на време води4ка на детето, но не и преди кърмене, а винаги след кърмене /в противен слу4ай ще се нацока с вода и няма да су4е/ така ще разбереш дали детето има нужда от води4ка. Ако има то ще пие, ако няма нужда, нама

Да, аз опитах многократно да му дам по мъничко, но той категорично отказва - пробвах  и  с биберон и с лъжичка, но неиска. Според мен си права, че щом неиска значи няма нужда. Доверявам се на природата... Simple Smile

# 21
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Аз пък давах вода от третия ден, верно, без захар...ама водица между кърменията. И хайде да не обяснявам колко си ми е добре детето. Crossing Arms
И щом си я пиеше, значи нейната балканска природа си я е изисквало.

Общи условия

Активация на акаунт