3 месеца на ясла.....стигат.....

  • 3 794
  • 99
  •   1
Отговори
# 15
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
ЗА от личен опит. Василена тръгна на 1г8м. без проблеми, без рев, без болести. До април, когато направи няколко ангини, пневмония, пак ангина. Сега не ходи на ясла, но положението е неудържимо - реве като магаре и иска да отива. Да, ама педито не дава - иска поне месец да си остане у нас. И тя като си остане месец - по-добре да си изчакам октомври и да тръгва направо в градинска група.
Та, като изключим болестите, от личен опит казвам, че е добре да ходят на ясла - стана по-самостоятелна и по-общителна.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 421
 Против яслата, но ЗА детската градина. Говоря от личен опит.
 

# 17
  • Мнения: 8 505
ЗА от личен опит.И все пак ако имах възможност,бих я пуснала на поне 2,5-3г.

# 18
  • Мнения: 1 425
Аз съм също ЗА от личен опит.Синът ми тръгна на 1.8м.и нямахме никакви проблеми с адаптацията.Единствено неизбежните болести,но поне сега когато ходи на градина вече не се разболява.Аз виждам огромна разлика в развитието на децата,които са посещавали ясла и които не са.Да не ме разбират грешно майките, които не са дали децата си на ясла.Просто споделям мнението на учителките от детската градина,според които се усеща разликата.Но разбира се всичко си е до самото дете. Peace

# 19
  • Мнения: 1 425
Аз само не разбрах заглавието на темата"3 месеца на ясла .....стигат....."  newsm78Стигат за какво и ако имате проблем, ако искаш можеш да споделиш с нас!

# 20
  • Мнения: 6 206
Скромен двумесечен опит - ЗА!
Със свито сърце обаче чакам есента и зимата, когато ще започнат болестите, толкова се моля да ни подминат поне малко!

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
"За", от личен опит, за сега.Ники тръгна на година и 10 месеца, ходи точно 6 дни за по 2-3 часа и се разболя.После яслата излезе в карантина/варицела/ и на практика цял месец си стояхме вкъщи.Пуснах го отново преди месец.Оттогава не е боледувал, дай Боже все тъй PraynigАдаптира се адски бързо, направо ме изненада - около седмица мрънкаше сутрин и край.Сега ходи с желание, постоянно ми разказва за лелите/поименно Wink/, как стоели нещо си там с кубчетата, как танцували, мърмори си някакви песнички под носа Mr. GreenВиждам, че се забавлява, че го гледат с внимание и обич.Сега са във ваканция, дано да не забрави всичко за един месец и после пак да плаче.И дано наесен да не боледува прекалено, защото това би ме накарало да го спра SadУж вземам мерки за засилване на имунитета, пък да видим Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 46 518
Против. Не от личен опит, а от опита на Ню, с която си отгледахме заедно децата и знам какво дете беше Гери, а след това висеше само по болници  Confused
Против и заради менюто в яслите ...

# 23
  • Мнения: 6 472
Нито за, нито против. Аз имам личен опит с ясла и не мога да кажа, че не съм доволна. Детето ми бързо се адаптира, не е боледувало, много неща научи, харесваше му общува с други деца. И все пак си мисля, че до 2.5-3 годинки децата са си още мъничета и ако родителите имат възможност, по- добре да им спестят този стрес.

# 24
  • Мнения: 1 416
Против яслата, но ЗА детската градина.
 
Peace

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 383
За - от личен опит. Бърза адаптация. Болести нарядко и добра грижа за децата. Гери тръгна на година и 2 месеца. Имахме и период с детегледачка, но и за двете опции има много условия. Силно зависи от детето.

# 26
  • София
  • Мнения: 607
ЗА от личен опит. Боби тръгна на 1г и 3 мес. Не съжалявам - приспособи се изключително бързо и лесно.
Естествено без болести не може, но се справи, в смисъл, че преболедува няколко пъти през зимата. След това беше здрав, но все мъкнеше сополи....

И аз не исках толкова рано да го давам, но.....пред избора: баби на 450 км от нас, детегледачка, която не познавам добре или ясла до дома ми - избрах последното. До момента е добро решение.  Peace

# 27
  • Мнения: 1 800
Много се чудих как да гласувам, но вкрайна сметка като че ли съм повече "За-от личен опит".
Първо много се бях отчаяла от перипетиите ни в ясла "Звънче", за които вече съм писала много. Откакто е в санаториалната обаче съм много доволна. Не плаче, не е боледувал /засега Praynig/, сестрите са много мили и към децата и към нас, не се оплаквам. Играе си там, не е уплашен или раздразнителен и като че ли е станал по-самостоятелен.
Malenna, внеси малко яснота в темата какво се случи с вас, защо е тази анкета? 

# 28
  • София
  • Мнения: 10 825
Против яслата съм без да имам опит. И мисля да си остана такава - неопитна Wink Но съм много ЗА детската градина

# 29
  • Мнения: 14 654
зависи от детето, зависи и от лелите, на които ще попадне.ако по принцип е здраво- няма да боледува сериозно и в яслата. ако лелките са готини- за, ако са мърляви и тормозят децата- против

Общи условия

Активация на акаунт