Метфогамма 500

  • 5 430
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 142
На 20 години съм... Разбира се, лекарката ми каза че се пият по време на хранене но не ги откривам в нито една аптека. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 178
Вероятно понижава кръвната захар при диабетиците,при хора без диабет няма такова действие.

# 17
  • Мнения: 54 638
На 20 години няма да пия такова нещо!

# 18
  • Мнения: 2 482
То е изключително противно! От него получавах тежест в гърдите и корема, а личната ми казваше, че трябва да свикна! Тя ми го изписа за намаляване на кр. захар, за засилване на метаболизма и отслабване.

Моя позната диабетичка ми даде от нейния глюкофаш да го изпробвам. С него се почувствах добре, но първо го показах на личната и тя одобри идеята. Дори добави, че той бил оригинала-френски! Ами защо не ми го изписа него? А ме тормозеше с метфогама? Отговорът като че ли е ясен.....

За вашия случай не зная дали е правилно изписан. Добре е да потърсите и друго лекарско мнение. И изобщо е излишно да го търсите по аптеките. Спокойно се замества от глюкофаш.

# 19
  • Мнения: 46 565
Не я обърквайте, не е само за ИР и диабет това лекарство, точно за подобряване качеството на Я се изписва.
При поликистозни яйчници също.
Същото казваме и ние, изписва се при определени проблеми, изброихме някои. При нея не е открито нищо засега. Затова съветът беше да намери лекар, който да търси диагноза и тогава да лекува.

# 20
  • Мнения: 54 638
Да, след като уточни възрастта, също казах, че не е за нея.

# 21
  • Мнения: 142
Много ви благодоря за съветите  ще се допитам до друг лекар за да видим дали найстина тези лекарства са за мен.

# 22
  • софия
  • Мнения: 4 180
Аз пия Метфогамма 500, тъй като имам хиперинсулинемия. Купувам го в София от аптеката в Мол София и тази срещу мола, винаги имат. Никога не съм имала проблем с намирането му.

# 23
  • Мнения: 142
Дариела.. Аз съм далеч от София и нямам възможност в момента да пътувам за да си го взема.. Най близкия ми град е Гоце Делчев и потърсих там но нямаше никъде.

# 24
  • Мнения: 54 638
В Пловдив също няма от 500. Иначе другите грамажи да.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 250
И аз съм го пила преди години. Бях с 3 спонт. аборта и ми го изписа Тодорова за инсулинова резистентност. Наистина е много гадно лекарство, направо не го понасях..после следящия ме гинеколог като забременях, веднага го спря. На 20 години и аз не бих го пила..и то без доказани проблеми.

# 26
  • Мнения: 4 215
Други лекарства с активна съставка Metformin
Глюкофаж
Меглюкон 500
Меглюкон 850
Метфогамма 1000
Метфогамма 500
Метфодиаб
Метформин - Чайкафарма
Метформин BMS
Метформин АЛ 500
Метформин АЛ 850
Метформин Ауробиндо
Метформин НИХФИ 500 mg
Метформин НИХФИ 850 mg
Метформин Сандоз
Неоформин
Нормаглик
Сиофор 1000
Сиофор 500
Сиофор 850
Софамет 500 mg
http://www.medicine.bg/public/listovka/22139d.pdf

# 27
  • Мнения: 142
ra2,
Много ти благодаря.. Гинеколожката ми каза да си взема Глюкофаж 500.

Общи условия

Активация на акаунт