Отговори
# 30
  • Мнения: 14 862
Няма как в някои случаи да не се тегли. Моите хазяи искат плащане в брой. И така от години, всички хазяи. Уж ще дадат банкова сметка, така и не дават.

# 31
  • Мнения: 6 166
Няма как да се тегли без пари от българска карта вече. Това е мега, мега дразнещо.

Аз ако трябва да тегля - през револют, но не е там работата. Хем плащам такса за услугата банкова сметка, хем ми взимат от парите ми на всяко теглене на каса или банкомат или внасяне на каса или банкомат.

# 32
  • Мнения: 2
Относно плащането с карта - много търговци вече прехвърлят таксите за ползване на ПОС терминала на купувача, което е допълнително около процент и малко. При значителна сума за плащане, тази такса бързо надвишава всякакви банкови такси по теглене или превод.
Таксите са една вечна игра на котка и мишка между потребители, банки и продавачи и трябва постоянно да се следи ситуацията Simple Smile

# 33
  • Мнения: 54 445
Кои са тези търговци? Пазарувам много с карта, от пандемията основно така. Не виждам разлика в цената, при плащане кеш, или с карта.

# 34
  • Мнения: 2 903
Не мисля че правилата на Visa и MasterCard позволяват такова нещо. Но така или търговеца си калкулира всички разходи в цената, така че ако банковите такси са им високи и цените на стоките ще са високи.

# 35
  • Мнения: 6 166
Казва ти търговеца - не си направил сметка за 50лв и ще трябва да платиш и банковитв такси. След това ти слагат по-висока цена на устройството и пито платено.

# 36
  • Мнения: 14 862
Ехе, вече 50 ли е мизата? Аз знам за 10.

# 37
  • Мнения: 54 445
Казва ти търговеца - не си направил сметка за 50лв и ще трябва да платиш и банковитв такси. След това ти слагат по-висока цена на устройството и пито платено.

Кой търговец? Thinking Може ли по-конкретно?
Защото имам сметка 0.99 и не ми са сложили такса?

# 38
  • Мнения: 2 903
Записваш го с телефона търговеца, отказваш да платиш и викаш полиция, а записа пускаш в медиите. И скоро вече няма да е търговец.

# 39
  • Мнения: 6 166
Не си заслужава.

# 40
  • Мнения: 357
Максимални дневни лимити от банкомати в България:

KBC Bank   -  2000 лв
Уникредит -  4000 лв
Пощенска  -  2000 лв
ДСК           - по избор на клиента
Обикновено новите устройства със сензорни екрани /по моловете и банкови клонове/ имат опция до 4 000 лв при еднократно теглене.

Най-добрите банкови карти при пътуване в чужбина - Revolut,  Wise (TransferWise) дебитна карта Mastercard,
Monese,Wirex, Curve,Zen.

В "Спиди" получателите на наложен платеж трябва да плащат такса от 0,96% от сумата за получаване, ако при плащането получателят на пратката е платил с карта. Тоест ако имате да получавате пари на всеки 100 лв ще удържат 96 ст. с ДДС. Имайте в предвид, че изпращачът на пратката може да заяви плащане в кеш.

Относно плащането на такси при използване на карта в търговски обект
Проверих четири банки за условията при плащане с дебитна карта Mastercard. В раздел "Такси и комисионни за физически лица" има изменения KBC Bank /15.11.22г/, ДСК/17.10.22/, Пощенска/8.11.22/, ОББ.
Не се удържат такси или поне така е официално, но в Пощенска има комисионна за плащания в чужбина 0,5%.
А в ОББ се удържат 50 стотинки за плащания през Epay и Bpay.
Tаксите на банките зависят не само от вътрешните им процедури и търговски подходи, НО и от типа на картите, с които се плаща.

Последна редакция: вт, 29 ное 2022, 12:39 от lana26

# 41
  • Мнения: 10 428
Записваш го с телефона търговеца, отказваш да платиш и викаш полиция, а записа пускаш в медиите. И скоро вече няма да е търговец.
И как полицията ще се отзове точно?
Отказваш да платиш - няма сделка с търговеца. Отиваш в съседния магазин. Какво е престъплението?

# 42
  • Мнения: 14 862
И на мен ми стана интересно защо ще се вика полицията. Карън българска мутация.

Общи условия

Активация на акаунт