СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 10

  • 24 897
  • 781
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 24 467
Здравейте, мен ме интересува оценките по ИУЧ имат ли отражение някъде? Само за изчисление на средния успех предполагам? При кандидатстването основно ме интересува, ако се взема предвид оценката по Математика примерно, тази от ИУЧ Математика оказва ли влияние...?
На мен лично, имайки предвид, че Геометрията никога не ми е била любима , като отворя да разглеждам учебника и материала за втория срок, и всеки път ми се изправя косата, но разбира се това чувство не го изразявам гласно...Как смятате да се  готвите по Геометрията - някакви по специални методи?

Оценката от ИУЧ не влиза в бала за кандидатстване. Освен ако някое училище не си го предвиди изрично.
За мен геометрията е по-лесна от алгебрата и винаги ми е била така. За детето - също. Поне до тук. Триъгълниците и ъглите са му логични, особено когато си направи чертежа. Според мен работете върху правилен чертеж, изясняване на това, което е дадено - да се отбележи правилно. Както на чертежа, така и в съкратеното записване на условието на задачата. Това ви решава сигурно половината задача.
Ако не са ви обяснявали съкратени условия на задачи - въведето го вкъщи. Много е важно при всяка текстова задача това.
Решаваме си редовно задачи от сборника у нас. Давам формати за НВО от вече показания тук сборник и това е. Какво повече да направя? 
...
Завършва с петици по биология, география и БЕЛ, но то по БЕЛ няма шестици първия срок без друго при тази госпожа. Ще се старае повече втория. И каквото - такова.
Днес е на олимпиада по ... ТП, ще имат техническо чертане. Там се справя отлично, но баща му му обяснява няколко пъти и му дава у нас детайли да чертае, че се беше оплакал в началото на годината, че не разбира. Е, сега разбира. Laughing
Навремето и аз съм ходила на олимпиада точно по чертане. Интересно ми беше, и приятно.
Госпожата го поканила и аз я подкрепих - мисля, че само ползи ще има от един такъв опит.

Последна редакция: чт, 06 фев 2020, 11:38 от Judy

# 286
  • Мнения: X
Оценката от ИУЧ не влиза в бала за кандидатстване. Освен ако някое училище не си го предвиди изрично.
Няма как да стане. Оценките трябва да са от раздел А на учебния план.

# 287
  • Мнения: 5 234
Аз реших да се яви на ПИ на Регалия. Знаете ли как е по-лесно да се стигне до Института по математика и информатика с градски транспорт - с нещо до Гео Милев или до четвърти километър на "Цариградско шосе"?
ПИ на Регалия не са ли в 119 СУ?

# 288
  • София
  • Мнения: 3 468
Най-накрая разбрахме всички срочни оценки.Вече може да започваме на чисто  втори срок.БЕЛ и МАТ са с 6-ци,  и съм доволна.

# 289
  • Мнения: 24 467
Оценката от ИУЧ не влиза в бала за кандидатстване. Освен ако някое училище не си го предвиди изрично.
Няма как да стане. Оценките трябва да са от раздел А на учебния план.
То и не във всяко училище или паралелка има точно ИУЧ по математика.
Скрит текст:
В НАГ, например, за езикова паралелка с втори чужд немски/френски, единият от критериите за разпределение е "класиране по бал, образуван от средноаритметичния успех от предметите от задължителната подготовка и задължителноизбираемата подготовка от Свидетелството  за завършено основно образование и оценката по чужд език от задължителната подготовка". Не съм изследвала по места кой какво си е предвидил точно за ИУЧ. По принцип не следва да е от значение оценката там. Но може и да има. 

Последна редакция: чт, 06 фев 2020, 14:36 от Judy

# 290
  • Мнения: X
Добре е да прочетеш целия текст, откъдето е изваден цитатът. Смесваш класиране по ДПП и вътрешни правила за разпределение на учениците по втори чужд език след като вече са приети в паралелката.

# 291
  • Мнения: 5 291
Да се запиша при вас вече, че края на седми клас идва и да се ориентирам кое как с това кандидатстване, макар че при нас нито има такъв избор на училища, нито пък тези училища са нещо кой знае какво, но все трябва да решим накъде...

# 292
  • Мнения: 6 632
Джина, при нас положението е следното: от няколко злини, да изберем най- малката.

# 293
  • София
  • Мнения: 9 135
Взех да се замислям за АК напоследък като алтернатива. Сега гледах информацията на сайта им за пълните стипендии. За да кандидатстваш за тях, трябва да си одобрен за отстъпка от таксата (доколкото се ориентирам).
Някой има ли груб ориентир под какви доходи на семейството правят отстъпка от таксата?
И дали е важно колко е тази отстъпка (като проценти) при класирането за пълна стипендия? Т.е. дете с 30% отстъпка от таксата има ли предимство при кандидатстване за пълна стипендия пред дете с 10% отстъпка?

# 294
  • Мнения: 5 291
Бисе, сега видях, че ще има пробен НВО по математика във Вазов. Нашите знаели, но пропуснали да ми кажат Angry

# 295
  • у дома
  • Мнения: 7 167
Джина, при нас положението е следното: от няколко злини, да изберем най- малката.
То и при нас така,макар,че знам,че сме в различни градове...

# 296
  • Мнения: 24 467
Скрит текст:
Добре е да прочетеш целия текст, откъдето е изваден цитатът. Смесваш класиране по ДПП и вътрешни правила за разпределение на учениците по втори чужд език след като вече са приети в паралелката.

Не смесвам нищо. Точно съм цитирала за какво има значение в един конкретен пример. Давам пример, че тази оценка може също да има значение. Ако питаш децата, които са кандидати за единия втори език, за който желанието е на 99% от влезлите в паралелката, примерно, ще видиш, че е от значение. Затова е добре първо да се проверят правилата на училището - дали и какво значение има тя.
Дани777 попита, дали оценка от избираем предмет "има отражение някъде". Може и да има. За някои - голямо. На практика дали ще ме класира за паралелка с втори чужд език Х или за група в паралелка с такъв - за мен е все едно, ако искам вторият ми чужда език да е точно Х.

Джина, при нас положението е следното: от няколко злини, да изберем най- малката.

Да, да. Така излиза. И при нас. Smile
Макар че е трудно да се избере и това, понеже няма как да се изберат учителите по важните ни предмети в дадено училище или паралелка.

Този срок сме с два часа химия и един - физика.
Моят каза, че предпочита обратното.
И много се радва, че по биология приключват с растенията с всичките им там подробности.

Последна редакция: чт, 06 фев 2020, 14:37 от Judy

# 297
  • Мнения: 67
На нас още не ни е много ясно къде, какво искаме, въпреки желанието й за НЕГ. Аз бих предпочела френски или испански, но все пак детето си решава а и много зависи от бала. Като излязат резултатите ще редим желанията и паралелките.
Днес са й върнали пробните по двата предмета в училище, по БЕЛ 86т., но за математиката...Надявам се следващият път да е по-добре, в крайна сметка каквото стане:)

# 298
  • Мнения: 24 467
Искам да попитам тези, при които се провеждат пробни в училище - как се провеждат, като организация? За блок часове, от по два часа примерно, ли се правят? Правят ли преразказ? Изобщо как се организират тези пробни? Като ги връщат, има ли рецензия, например на преразказа или на ОЛВ или каквото друго дават за писане на  текст?

# 299
  • Мнения: 569
Взех да се замислям за АК напоследък като алтернатива. Сега гледах информацията на сайта им за пълните стипендии. За да кандидатстваш за тях, трябва да си одобрен за отстъпка от таксата (доколкото се ориентирам).
Някой има ли груб ориентир под какви доходи на семейството правят отстъпка от таксата?
И дали е важно колко е тази отстъпка (като проценти) при класирането за пълна стипендия? Т.е. дете с 30% отстъпка от таксата има ли предимство при кандидатстване за пълна стипендия пред дете с 10% отстъпка?
От това което съм чела съм с впечатлението, че всеки може да кандидатства за пълна стипендия. Отново се пише есе и се правят интервюта с децата. Накрая ако имат колебания между две или повече деца избират това, чиито родители имат най-ниски доходи. Simple Smile
Малко ми прилича на известния виц за бизнесмена, който се колебаел за коя от три жени да се ожени (ако не го знаете ще ви го разкажа), но аз така го разбрах.

Общи условия

Активация на акаунт