СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 10

  • 24 828
  • 781
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 47 996
Еми зрялост няма как да им налеем. Затова пробваме с рутина, ама нали се сещаш че като няма зрялост, а и да има, това напрежение в тази възраст води и до прегряване, и до бунтове, и какво ли не. Ми то някой път имам чувството, че само за учене и курсове и паралелки говорим с него, ами гадничко си е. От друга страна- какъв избор имаме...системата успешно ни добута до това положение, съвсем закономерно за 6 години ни оформи по калъпа...

# 406
  • Мнения: 8 236
Ако в нашия град се организираха ПИ, извън тези в училището му, щеше да ходи на всички. Като не му се решава вкъщи, поне там да го прави.
Ситуацията обаче е такава, че за ПИ се налага да пътуваме и затова ща са по-малко. Ще го запиша отново във Вектор за изпита през март.
А тренировки си трябват, точно, за да се научат да избягват правенето на глупави грешки.

# 407
  • Мнения: 5 234
Ама преди ПИ е усвояването на материала.
Ако трябва да избирам между ПИ и заниманието в школата, избирам заниманието в школата.
Ако избора е между ПИ и лежане на дивана, вече е изборът е изпита. Simple Smile

# 408
  • София
  • Мнения: 3 461
Добре ст е се подкарали тук.Харесва ми Simple Smile  Само  с ракията няма да се разберем, ама ще замествам подобаващо с други напитки Wink
Да поясня.
, дето го дадох на Санака, да се чете
И изобщо ( знам, че го пиша за поне стотен път), във форума отдавна е време за:
Предлагам  петиция нещо да инициираме  за промяна на емотиконките във форума Laughing
И аз ви се възхищавам как успявате да мотивирате децата да правят пробни Simple Smile
отговарям- НИКАК! Просто  се връчва теста и - това е.Човек се движи от мерак или от зор.Мерак няма,зора аз  го създавам, защото ако чакам  да й дойде времето, ще е твърде късно......
Аз се чудя се още дали  по някое време да я запиша като външна на някой изпит от големите школи? В нейните си правят и ходи (досега само по два пъти, но мисля че е ок )

# 409
  • Мнения: 1 951

И аз ви се възхищавам как успявате да мотивирате децата да правят пробни Simple Smile
отговарям- НИКАК! Просто  се връчва теста и - това е.Човек се движи от мерак или от зор.Мерак няма,зора аз  го създавам, защото ако чакам  да й дойде времето, ще е твърде късно......
И аз така мотивирам. Казвам - днес това и това.  Мърмори, пуска онези отегчените погледи изпод вежди, опитва се да намери на баницата мекото, но все пак виждам, че е приел, че тази година ще е така и захваща тестовете. Сутрин като стане и пита какво има за днес, за да знае как да си планира деня. Това е за почивните дни и ваканциите, де. През седмицата си има толкова други уроци, класни и извънкласни, че не го закачам.

# 410
  • София
  • Мнения: 3 461
Аз избягвам и  погледите.Пиша бележки.А през деня подсещам в чат Bowtie

# 411
  • София
  • Мнения: 2 437
Боже колко сте писали, едвам успях да ви изчета, че и работа имам, но ми хареса снощния дух в темата, но наистина ракия и чесън ми звучи мнооого хард . Гледам за ПИ сте се разписали – моят ще ходи само в Регалия, а ако зависи от него и там не би отишъл, но няма избор. На мен би ми се искало на повече да отиде, защото се притеснява от НВО, но той категорично отказва. Happy ако моят изкара 77 т. по Мат. обещавам банкет да дам! Въздържател съм, но вкъщи има пълен шкаф с всякакъв алкохол, така че ще има избор кой каквото сърце му иска.
За протокола и моят е от момчетата, които иска ЕГ. Засега първенството води ФЕГ. Междудругото миналата година ФЕГ стана доста популярна (или поне съм с такова впечатление от миналогодишната седмокласна, където наистина са голям отбор франкофони), но онзи ден си говорихме от неговите съученици кой къде иска да кандидатства и се оказа, че масово особено девойките искат там да учат. Та подозирам, че балът доста ще скочи за там.

# 412
  • Мнения: 6 926
Олеле, недей така! Шашнах се, а как спокойно си живеех.

# 413
  • софия
  • Мнения: 25 483
Интересът е ясно очертан от миналата година. В темата знам за 3 девойки с първи интерес към Мария Луизиана.

# 414
  • София
  • Мнения: 2 437
Ами Мария така ми се струва. Все повече ще скача ако продължи тази тенденция.

# 415
  • Мнения: 569
Ами Мария така ми се струва. Все повече ще скача ако продължи тази тенденция.
Монии, ти точно в петък ли реши да ми разваляш настроението? Да скочи, да скочи колко да скочи бала? Няма да предричаш такива работи, че ще дойдем с Мария и ще ти опразним шкафчето Simple Smile

# 416
  • София
  • Мнения: 2 437
Ами Мария така ми се струва. Все повече ще скача ако продължи тази тенденция.
Монии, ти точно в петък ли реши да ми разваляш настроението? Да скочи, да скочи колко да скочи бала? Нама да предричаш такива работи, че ще дойдем с Мария и ще ти опразним шкафчето Simple Smile

Simple Smile Споко бе това са си мои разсъждения, не на Маг коя беше тази показаната в темата Simple Smile Пък и не се шашкайте и двете сте с идеални девойки. Аз трябва да се шашкам, че моят ще си остане само с желанието. А за шкафа – без бой ще го дам само да уговоря мъЖо

# 417
  • Мнения: 569
Ами Мария така ми се струва. Все повече ще скача ако продължи тази тенденция.
Монии, ти точно в петък ли реши да ми разваляш настроението? Да скочи, да скочи колко да скочи бала? Нама да предричаш такива работи, че ще дойдем с Мария и ще ти опразним шкафчето Simple Smile

Simple Smile Споко бе това са си мои разсъждения, не на Маг коя беше тази показаната в темата Simple Smile Пък и не се шашкайте и двете сте с идеални девойки. Аз трябва да се шашкам, че моят ще си остане само с желанието. А за шкафа – без бой ще го дам само да уговоря мъЖо
Идеални, идеални ама аз на моята съм й дала свободно Simple Smile
А, за шкафа - имам същия Simple Smile по същата причина. Само червено употребявам редовно.

# 418
  • София
  • Мнения: 7 064
За съжаление и тук действат законите на пазарната икономика. При масово владеещи АЕ деца, само една НЕГ се запълва и пука по шевовете. Испанската и тя гони тавана на баловете. Време е и ФЕГ да възвърне славата и името си!
Най-печеливши в тази ситуация са децата, които до 7 клас са се отдали на друг език, различен от АЕ, и сега ще гонят двете АЕГ.
Всичко това са прагматични разсъждения, мелодиката на езика е друга тема.
До някоя и друга година, ще видите как китайският в 18 то и 138мо гони по бал НЕГ. Joy

# 419
  • Мнения: 6 926
Като учила източен език, не мисля, че в тях има някакво бъдеще за масовост. Единици ще се успешни, естествено и ще им се отблагодарят тези години, но масовост - абсурд. Аз имам 2-ма съученика, които са посланици (те си продължиха и висшето в тази посока, не е благодарение на 18-то) и една съученичка женена за арабин. Останалите 30 изобщо не употребихме езика и съответно не го помним и тези 5 години са си загуба (мое усещане).

Общи условия

Активация на акаунт