СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 10

  • 24 772
  • 781
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 925
Да, това е играта. И да, първите карти са съвсем лесни. Ние я имаме някъде от преди първи клас. Но веднъж на 6 месеца се сещаме и нареждаме по 3-4 карти от трудните и пак я прибираме.

Ние пък от петък само се шляем. Навъртяли сме над 40 км в крачки. Но хич не ми е гузно. В четвъртък сама си реши 6 пи-та по бел, значи ще навакса. Вторият срок ще учи само по бел и мат, никакви разказвателни вече, особено щом и успех вече не гоним. Спира и училищната школа по бел, защото хич не й беше на сърце, а и учат неща, които се учат в 8ми клас, хич не ми е полезно за нво, но тя си и беше заложена като школа за олимпиадата, не че при Ния имаше ефект. На школа по химия ще си ходи, защото й е тръпка. Не е учила напред, за да навакса за оли, но не е и важно, няма с химия да кандидатства, просто страст. Уви школата по английски се мести в събота, но здраве да е.

# 61
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Ние пък сме фенове на Brain Box , които са разделени по теми - Светът, Световна история, Градове и т.н.. От тях знае страшно много неща по география и в други области. Имаме няколко игри на български и няколко на английски.
https://www.ozone.bg/product/brainbox-95901-brainbox-igra-svetat/

Последна редакция: нд, 02 фев 2020, 19:20 от googlish

# 62
  • Мнения: 3 500
Здравейте! Да се запиша и аз в Нова тема. След излизане на резултатите и балообразуването, по електронен път ли се кандидатства за училищата?

# 63
# 64
  • Мнения: 1 402
Ох, бе хора, убивате ме като кажете старо за математиката. Старото даже е по-добро там. Науката си е същата. Нищо, че модул е част и се мени броя на задачите.
НВО изпитите от по 50 задачи ми допаднаха на мен.
. Grinning
Къде са тези от по 50 задачи. Само в 6 теста влизаме за 7 клас... Модулите все още не са ми от значение, просто по-голяма част от материала все още не е взет. Затова попитах как мога да платя за другите на които пише  януари (пример) Simple Smile.

# 65
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Здравейте! Да се запиша и аз в Нова тема. След излизане на резултатите и балообразуването, по електронен път ли се кандидатства за училищата?
Е, то балообразуването не е ли за всяко конкретно училище? Предварително как ще излезе с резултатите от НВО като не знаят моето желание какво е и съответно да се сметне конкретния бал за там? В нашия случай - за всяко училище, балът се формира по различен начин...

# 66
  • Мнения: 2 182
Здравейте! Да се запиша и аз в Нова тема. След излизане на резултатите и балообразуването, по електронен път ли се кандидатства за училищата?
Е, то балообразуването не е ли за всяко конкретно училище? Предварително как ще излезе с резултатите от НВО като не знаят моето желание какво е и съответно да се сметне конкретния бал за там? В нашия случай - за всяко училище, балът се формира по различен начин...
Балообразуването е различно за всяка паралелка. Когато излязат резултатите и начинът на пресмятане на бала за всяка паралелка, се кандидатства по електронен път, като се подреждат желания, а системата пресмята за всяко желание с какъв бал кандидатства детето и го класира.

# 67
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Warwick , да и аз това се опитах да поясня, защото от поста преди моя, не е съвсем ясно...

# 68
  • у дома
  • Мнения: 7 141
[video][/video]
Ох, бе хора, убивате ме като кажете старо за математиката. Старото даже е по-добро там. Науката си е същата. Нищо, че модул е част и се мени броя на задачите.
НВО изпитите от по 50 задачи ми допаднаха на мен.
. Grinning
Къде са тези от по 50 задачи. Само в 6 теста влизаме за 7 клас... Модулите все още не са ми от значение, просто по-голяма част от материала все още не е взет. Затова попитах как мога да платя за другите на които пише  януари (пример) Simple Smile.
Преди да въвевдат НВО за всички имаше изпити по мат само за децата,които кандидатстват след 7 кл-трите години,преди да въведат НВО изпита по мат беше с по 50 зад,обаче съм забравила за колко време-бяха от хубави по-хубави-и логически и доп построения...

Последна редакция: нд, 02 фев 2020, 22:34 от svetlaem

# 69
  • Мнения: 1 402

Преди да въвесат НВО за всички имаше изпити по мат само за децата,които кандидатстват след 7 кл-трите години,преди да въведат НВО изпита по мат беше с по 50 зад,обаче съм забравила за колко време-бяха от хубави по-хубави-и логически и доп построения...
Аз помислих, че говориш конкретно за "изпитай.ме". Сигурно си права, но ако не е формата на сегашния изпит или поне подобен, няма да иска да решава. За подготовка по материала разчитам на школите, просто ми се иска като ПИ да направим в къщи!

# 70
  • Мнения: 1 951
Ние пък сме фенове на Brain Box , които са разделени по теми - Светът, Световна история, Градове и т.н.. От тях знае страшно много неща по география и в други области. Имаме няколко игри на български и няколко на английски.
https://www.ozone.bg/product/brainbox-95901-brainbox-igra-svetat/
Поръчах я Simple Smile Напоследък играем само Диксит. Много обичам настолни игри.

# 71
  • Мнения: 3 500
Благодаря!

# 72
  • Мнения: 8 228
Играта Диксит не омръзва ли като се играе много често и с малко хора? Играхме веднъж есента, но бяхме над 10 човека и малкият беше във възторг от нея и искаше да я купим. Замислих се, че вкъщи можем да я играем само четирима и то с условности, защото наборът не си пада много по такива игри, и сигурно с толкова малко хора ще е скучно.

# 73
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Играта омръзва, когато картите омръзнат, защото в един момент се научават възможните асоциации ( ако се играе от една постоянна като състав компания от хора). Ако се купят нови карти, се рефрешва:)

Аз съм много отчаяна от Ема. Дадох й да направи на ПИ на Вектор, на 1 модул е без грешка, чудесно, 65 точки и опааа, на 2 модул - 2.5 точки! Първата задача изобщо не се е мъчила да я реши, защото била изморена, другите 2 ги е объркала още в началото и оттам всичко е грешно. С такъв резултат на НВО ще е трагичен общият й резултат. Явно докато стигне до 2 модул, вече е изморена и не може да мисли.

# 74
  • Мнения: 8 228
gadamer, ако има как да ги комбинираме твоята щерка и моят син, ще е супер. Тя ще решава М1, че моят там все се дъни, а той ще решава М2, който от всички тестове, които е правил досега, определено му пасва повече.

Общи условия

Активация на акаунт