СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 10

  • 24 796
  • 781
  •   1
Отговори
# 75
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Да, ако може да ги комбинираме, ще е супер. По БЕЛ обратното - взима пълен брой точки на 2 модул, а на 1-ви губи много точки от глупави грешки.
Чакам само да мине изпитът в АК и така ще й стъпя на врата за НВО, че ще й се стъжни.

# 76
  • Мнения: 1 951
Играта Диксит не омръзва ли като се играе много често и с малко хора?
Взимаме разширения. Харесва ни играта. Всеки път е различно зависи от това дали сме само ние, дали с приятели, а само в възрастни е най-интересно. Децата, все още, са предвидими и разпознаваеми. Поне моите Simple Smile

Много сериозно взе да ми се повдига вече с тези тестове и проверки. Нескончаемите принтирани листове, сборници...И гонене и натискане. Моите изисквания и неговият отпор. Имам чувството, че това е окупирало животът ни към момента. Те и разговорите ни вече се въртят основно около оценки, точки, уроци и планове. Баси. Лятото бях уверена, че няма да се поддам на това, ще съм спокойна, за да е спокойно и детето. Сега ме е обзел песимизъм. Все повече си мисля, че няма да се получат що годе прилично нещата. Един тест ако му е перфектен, другият...все едно го е решавал малкият му брат. Искам да е юли. Това е. Извинете ме за мрънкането.

# 77
  • Мнения: 4 967
Въобще не си сама. Не, че е успокоително, но повечето тук сме така. И аз си мислех, че ще съм по-спокойна и уверена и по-малко ще ми пука, защото ми е втори път, ама не. Та, и аз искам да е юли! Или поне средата на юни, поне всичко що се отнася до учене ще е свършило и ще е останало само чакането.

# 78
  • София
  • Мнения: 957
Ние имаме такава настолна игра. Казва се Клуб 2%, има 84 карти с подобни задачи и ни е много любима.

Йее, не знаех! Много яко, ще гледам да я купя, много обичам такива задачи, в които няма математика:))))

Много е хубава играта. И ние вкъщи я харесваме.
От настолните тази ни е любима:
https://www.ozone.bg/product/ticket-to-ride-europe-board-game/

Последна редакция: пн, 03 фев 2020, 12:07 от elita

# 79
  • Мнения: 8 230
А на мен толкова успокояващо ми действа, когато решавам тестове му по математика 😂
Чак се чудя какво ще правя догодина.
Няма какво да го жаля, не съм го засипала със задачи. От него се иска час - час и половина работа и то не всеки ден. По нищо друго не го юркам, не му мърморя за оценки.

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 688
фб реши, че ме интересува...

https://ivanapostolov.bg/%D0%B4%D0%BD%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BE% … DqALbOGFi8zwaKOh8

тъй като говорихме за дни на отворените врати... не познавам училището... вие имате ли информация?

# 81
  • София
  • Мнения: 7 190
Имаме приятели с две деца в Азбуки. Това явно е гимназията.
Ами не знам какво да кажа - хората са доволни, но по косвени впечатления доооста лежерно е положението, поне в среден курс.
А по-голямата част от децата продължават нататък след някакъв вътрешен изпит, който ми се струва, че е проформа.
Вероятно зависи кой какво търси. Аз лично не бих плащала за подобно училище.

# 82
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
За Азбуки съм чувала, че учат доста, а в Иван Апостолов имам познато дете. То си харесва училището, родителите са доволни, но нямам идея в гимназиален етап доколко е сериозно ученето.

# 83
  • Мнения: 47
Здравейте
Дали някой може да ми помогне с тестове за 7 клас по Live Beat. Ще ви бъда благодарна, ако ми помогнете.

# 84
  • Мнения: 1 053
Прочетох Заповедта, а лично детето с родителя ли трябва да отиде да се запише в училището,което е прието или може и роднина да го запише, (както писах, когато са датите за второ и трето класиране ще сме на почивка извън БГ)!

# 85
  • София
  • Мнения: 6 363
Играта Диксит не омръзва ли като се играе много често и с малко хора? Играхме веднъж есента, но бяхме над 10 човека и малкият беше във възторг от нея и искаше да я купим. Замислих се, че вкъщи можем да я играем само четирима и то с условности, защото наборът не си пада много по такива игри, и сигурно с толкова малко хора ще е скучно.

продават се "разширения" с нови комплекти карти. доколкото знам, има вече 4 различни комплекта.

# 86
  • Мнения: 6 926
Прочетох Заповедта, а лично детето с родителя ли трябва да отиде да се запише в училището,което е прието или може и роднина да го запише, (както писах, когато са датите за второ и трето класиране ще сме на почивка извън БГ)!
Принципно заявлението се подписва от родител (настойник) и от детето. Но има училища, за които тези неща не са от значение и записват деца без присъствието им и с попълнено не от родител заявление. Та е въпрос на случайност на какво училище ще попаднете.

# 87
  • Мнения: 3 049
Имаме ли юристи тук? На децата под 14 години подписът им има ли някаква стойност? (по принцип се зачудих извън кандидатгимназиалните неволи)
С пълномощно ако е спечено положението не би трябвало да има проблем.

# 88
  • Мнения: 6 926
Ми гледам иска се техен подпис на ученическата карта, на декларациите за олимпиадите, на декларациите за иуч и фуч. Но не зная има ли някаква стойност.

# 89
  • Мнения: 3 982
Доказва, че изявлението е направено от тях и че има точно това съдържание, което е отразено над подписа. Спрямо малолетните деца правновалидни са изявленията на родителите им, които действат ВМЕСТО тях. В НЕГ това лято записваха при явяване на родител, без да изискват присъствие на детето. Деца над 14 г. /ако в набора има такива/ правят ЛИЧНО изявление, но родителят следва да се съгласи с него, като удостовери съгласието си с подпис. Формално погледнато записването на деца, навършили 14 г., следва да става от тях и родителя - явяващи се едновременно, като водещо е изявлението на детето, а това на родителя го санира.

Общи условия

Активация на акаунт