СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 10

  • 24 777
  • 781
  •   1
Отговори
# 90
  • Банкя
  • Мнения: 40
Дами, харесват ли децата ви Бай Ганьо? Много съм го закъсала с Кристияна, въобще не й харесва книгата.

# 91
  • Мнения: 6 587
Ми, аз и преди бях писала, че според Моника главният герой е със сериозни психически отклонения, но не е бил диагностициран, поради липса на специалисти...
Силно се надявам, че няма да сподели това свое мнение в училище, когато обсъждат книгата.

# 92
  • sofia
  • Мнения: 1 474
На моето дете му харесва, но той с интерес си четеше и "Под игото", както и "Автобиография" на Нушич. Най- омразната книга му е  "Алиса в страната на чудесата". Въобще, българските автори много го увличат, защото в курса преразказват най- вече върху Йовков и Елин Пелин.

# 93
  • София
  • Мнения: 7 190
Алиса е жестока книга, обаче на английски. Защото де факто е непреводима.

# 94
  • Мнения: 3 048
Ми, аз и преди бях писала, че според Моника главният герой е със сериозни психически отклонения, но не е бил диагностициран, поради липса на специалисти...
Силно се надявам, че няма да сподели това свое мнение в училище, когато обсъждат книгата.
Какво му е по-лошото като анализ от това да кажеш, че "Бай Ганьо обезценява спецификата на Виена" (из ключа за миналогодишното НВО). Grinning Joy

# 95
  • София
  • Мнения: 1 570
Хаха, това ли е ключът? И кой седмокласник ще се сети да го каже по този начин?

# 96
  • София
  • Мнения: 3 457
Взела съм  билети за Бай Ганьо в младежкия театър  тоя месец и ще ходим.Имах намерение и да гледаме филма с Калоянчев.Гледала е български филми ( тип ГОсподин за един ден) и  се забавляваше.Надявам се да има повече разбиране.ПОне така стана с Хъшове след постановката.
В момента голяма греда удря с научаването на ОПълченците на ШИпка.Нищо не й влиза в главата,римите ги няма особено,  уводната част честно казано аз нямам спомен да съм я учила.Мъжът ми също.След цял ден мъка вчера ,днес й казах  да зареже  тая част от да кара от същината....Разказвах, обяснявах, с места, събития..Била е навсякъде , спирам  и припомням, за да изплува спомен и  въздействието от него да  помогне.Дано....
А межувременно все още чакам  известия за офоремени срочни оценки в електронния дневник...Аман!

# 97
  • Мнения: 6 587
Филма го гледахме. Няколко пъти през годините. Повече категорично се отказвам да го гледам с девойката. Като започна да се смея на нещо и тя ме срязва- как можело , когато един човек се излага, аз да се забавлявам...Stuck Out Tongue Winking Eye

# 98
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Ох, помагайте. Имам проблем с 2 задачи от ПИ на Бултест. Изкарвам други отговори от тези в ключа.
9 зад: верен отговор по ключа - В


15 зад: верен отговор по ключа Б

# 99
  • Мнения: 3 048
Филма го гледахме. Няколко пъти през годините. Повече категорично се отказвам да го гледам с девойката. Като започна да се смея на нещо и тя ме срязва- как можело , когато един човек се излага, аз да се забавлявам...Stuck Out Tongue Winking Eye
(търкалящ се от смях емотикон) Joy

За задачите получавам като отбелязаните отговори.

# 100
  • Мнения: 21 455
Във ФБ групата имаше корекции на публикувания ключ. Нямам представа дали става дума за същите задачи.

# 101
  • Мнения: 67
Здравейте! За първи път пиша в темата, но Ви следя от доста време.
Ние завършихме първия срок успешно, по-добре от очакваното. Дъщеря ми се справя добре по БЕЛ и Математика, нямам притеснения за матурите. В крайна сметка каквото стане.
Днес направи един ПИ по БЕЛ за време, много съм доволна- 92.5т.Дано задържи така и за НВО😀

# 102
  • София
  • Мнения: 7 190
Филма го гледахме. Няколко пъти през годините. Повече категорично се отказвам да го гледам с девойката. Като започна да се смея на нещо и тя ме срязва- как можело , когато един човек се излага, аз да се забавлявам...Stuck Out Tongue Winking Eye
Ох, това ме подсеща как дъщеря ми като малка позеленяваше от "Сам вкъщи". "Горките крадци" беше положението, страдаше за тях. 😁

# 103
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Във ФБ групата имаше корекции на публикувания ключ. Нямам представа дали става дума за същите задачи.

Дидева, много благодаря! Точно тези задачи не ни излизаха и не съм разбрала, че има корекция на ключа.

Аз да похваля моето дете - след като вчера изкара 67.5 на ПИ на Вектор, днес изкара...98 т. на Бултест, което не се е случвало досега. Сега остава да засека с ПИ от Междучасие, там може да даде среден резултат от тези 2 - та.

# 104
  • София
  • Мнения: 9 110
Бай Ганьо и у дома остана неразбран от младежа. И ние ще ходим на постановката в Младежкия театър в края на месеца. Надявам се да помогне във възприемането на произведението.

Общи условия

Активация на акаунт