СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 10

  • 24 798
  • 781
  •   1
Отговори
# 495
  • софия
  • Мнения: 25 459
С такъв часовник никога няма да знам колко е часът и никога няма да съм  на време. Дяволска работа. Чак и корен с удивителна имало.
Само където удивителната -факториела трябва да е извън корена,за да е вярно...
Нямам идея как съм изкласила, честно. Това ми е тъмна Индия. Завинаги за мен ще си остане корен с удивителна.

# 496
  • Мнения: 3 491
Разбрах, че смятате за доста нерационално да се избере водещ английски при високо ниво на езика в 7 клас...
А аз си мислех, че има предимства - сигурно е, че на детето му харесва, една година отдъхване след 7 клас:smile: , по-нататък задълбаване в езика, в литературата.
Според баща му е голяма глупост да иска английска гимназия. А аз  подкрепям детето:smile: . Но съм от тези, които обичат да им е лесно и приятно.

Последна редакция: сб, 08 фев 2020, 06:23 от Amanda.D

# 497
  • София
  • Мнения: 2 437
Събудила съм се рано, рано, влизам да ви видя какви сте ги вършили снощи и изведн ъж попадам на някакви страшни думи - факториел! Това не съм го чувала никога. Звънче и аз съм в твоя отбор. Това си е 9 с удивителна😄.
Успех на всички с ПИ този уикенд

# 498
  • Мнения: 3 491
Мама МОНИ,  ако детето заплати коментар на ПИ от учител в "Регалия", дали веднага научава резултатите? За БЕЛ вече е ясно, че изпуснахме възможността, но се чудя дали  да доплатя коментар за математиката.

# 499
  • Мнения: 4 967
Ама вие сериозно ли  ги говорите тия работи?Мислех че си измисляте думички под влияние на алкохола.... Откога съществуват тия неща в учебниците?
Хей, най-после сродна душа. Можех да се закълна, че няма такова нещо. Светлето го е обяснила и пак черно петно, нямам спомен. Кога сме го учили това? Питам за набор 77/78?
Някой спомена розово, и на мен ми е номер едно при избор. Но червено и бЕло също ми вървят. Прозрачните и кехлибарените по-малко. Какаовото мляко, да се разбира бейлис, ми е любимо. Въпреки че от година и нещо поограничих алкохола, мисля да направя изключение до НВО. С баткото ми беше единственото спасение.
А такъв шкаф у нас не може да оцелее. Просто и мъжото е голям ценител.
Други емоции има при нас. Дъщеря ми иска вече да я премести госпожата в голямата група, народни танци. Проблемът е, че е ниска, но не очаквам и да порасне, защото аз съм също дребосък. Днес ще отиде поне да присъства на репетицията им, ще пробва отстрани танците им.

# 500
  • Мнения: 6 926
Аз съм набор 77 и факториел съм учила и ползвала, но не помня дали в училище или в университета. Ния знае какво е факториел. Предполагам в смг е споменавано.
Ние се родихме с втората смяна. Това ранно ставане беше убийствено и за двете. Сега остава да видим и какво е в събота на курс. АЕ го преместиха в събота от 9 и ми предстои мъката с буденето. Но 1 път седмично ще го преживея Simple Smile.

# 501
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
И аз не съм учила никога факториел. Е, то в моята гимназия математиката се учеше до 10 клас, така че не съм пример.

У нас също има 2 такива шкафа, ама си стоят всички алкохоли освен червеното вино. От него унищожаваме цели кашони.


При нас е 1 смяна в момента, ние пък обратното, предпочитаме така, защото с втора смяна денят заминаваше, без да има време да учи достатъчно.

# 502
  • Мнения: 569
Разбрах, че смятате за доста нерационално да се избере водещ английски при високо ниво на езика в 7 клас...
А аз си мислех, че има предимства - сигурно е, че на детето му харесва, една година отдъхване след 7 клас:smile: , по-нататък задълбаване в езика, в литературата.
Според баща му е голяма глупост да иска английска гимназия. А аз  подкрепям детето:smile: . Но съм от тези, които обичат да им е лесно и приятно.
Аманде, ние не сме ги изключили, въпреки че хлапето в момента е на ниво В2.2. Учи го в школа и в момента е с деца 9 -ти и 10 -ти клас та в началото вероятно ще й е скучно. От друга страна си мисля, че английски се учи във всяко училище от 1 ви клас, почти всички деца са по школи, знаят го езика. И направо не си представям един възрастен и то учител в английска гимназия, който като види децата колко знаят ще продължи да преподава азбуката и ще ги учи да четат. Ако пък случайно не напредват бързо ще има време да ходи на школа за мечтания френски или по купони😊. Гледах и резултатите от ДЗИ тази година, ами и от пералните децата са изкарали добре. Ще ги пишем ние и двете, но не най-отгоре 😄.
За протокола-моята знаеше какво е факториел в трети клас!, но има скучаещ дядо

# 503
  • софия
  • Мнения: 25 459
Едва догонвам темата, но вървя към отписване. Кви са тия деца бе? Знаят факториел, сигурно имат и бегла представа какво е и как се смята.
Я кажета, като сте толкова математички, можете ли да го сметнете този часовник? Точния час ли показва?

# 504
  • Мнения: 3 982
Мама МОНИ,  ако детето заплати коментар на ПИ от учител в "Регалия", дали веднага научава резултатите? За БЕЛ вече е ясно, че изпуснахме възможността, но се чудя дали  да доплатя коментар за математиката.
Да, същия ден, сформира се група и подобно на курс разглеждат задача по задача, достигайки верния отговор. Детето само си пресмята точките, защото помни къде какво е писало. За мен беше голямо улеснение.

Извън конкретиката: пу-пу! Темата влезе в добро русло. Да е на добър час на всички! Няма да усетите кога ще дойде юни. Тегавото е след това - дано се избегне нашата сага с второ, трето....айсто класиране! Всички да попаднат в любимите паралелки от раз!

Последна редакция: сб, 08 фев 2020, 09:51 от Шарлот

# 505
  • София
  • Мнения: 234
И ние не ги отписваме английските, макар че до скоро си мислех, че такъв избор не е рационален. Обаче тази година спряхме школата (след Б1.2), уж да има повече време за учене за НВО. И виждам, че веднага има изоставане с езика, явно трябва да се поддържа.
Кажете какво спортуват децата ви момчета? До м.г. синът ми ходеше 5 пъти седмично на футбол, но отборът се разпадна (за мой късмет, защото му изяждаше цялото време). Първия срок ходи на плуване, но му е скучно и не иска. И сега с първа смяна ще е по-лесно да отделя време, но любителски спорт за тийнейджър трудно се намира. Ще се радвам на идеи от вас.

# 506
  • Мнения: 3 491
didita4u, ние направихме същото с школата тази година. Баща му е преводач и периодично го тества с различен тип текстове какво му е нивото. Твърди, че няма изоставане, а напротив. Но той само на английски чете. Непрекъснато е по чужди сайтове, знае много повече за международната политика, а за България не съм сигурна дали е наясно кои са ни премиер и президент.
Dodiela, сигурно има деца, които почват от нулата....
Шарлот, благодаря, за математиката ще платим.
Моето в момента не ходи на никакъв спорт. Той харесва стрийт фитнес -непрекъснато е по площадки да се набира Вкъщи също тренира. Понякога и тичаме заедно.

Последна редакция: сб, 08 фев 2020, 08:46 от Amanda.D

# 507
  • София
  • Мнения: 2 446
Някой утре на ПИ в Междучасие? На Ема така й омръзна вече, утре насила ще отиде, отсега предричам среден резултат.

Замина детето, направо сърдит ми беше, че трябва да ходи. Close
А утре са и редовните уроци, после понеделник и така ... не му се вижда краят.

didita4u, и моят тренира футбол. Много време отнема, около 4 часа е с придвижването на ден, отделно и мачовете, често с пътуване извън града вече. Но само футболът го крепи, така че няма как да спрем тренировките.
Другото, което ме дразни много, е, че треньорът явно вече си ги бори за твърдо насочили се към професионална подготовка и постоянно им мрънка за уроците, изпитите и други учебни неща, които ги откъсват от тренировъчния процес. Ама мрънка на децата, не смее да го каже на родителите!

Последна редакция: сб, 08 фев 2020, 09:05 от грейпфрут

# 508
  • София
  • Мнения: 254
Gadamer, много ми харесва кухнята ви!

И аз имам дилема с избора на език. Детето знае доста добре английски и ще бъде излишно да инвестира още 5 години да го учи. От друга страна, и ние сме от този тип дето минават по най-малкото съпротивление, поне досега така е било. Аз затова много харесвам НПМГ, защото дава хем език, хем среда, хем сериозна подготовка по науките, които си избереш. Но не мога да я навия, защото към момента не я привлича нито една от науките там. Всичко е еднакво успешно при нас, някакъв среден вариант трябва да търся с добро общо образование и по-късна ориентация в профил.

# 509
  • София
  • Мнения: 7 190
При все, че често се улавям как съм станала рационална до скучност, не споделям идеята, че с избор на училище/ език животът на детето поема в строен и логичен ред, основан на разумен избор.
Много приятелски деца хукнаха по толкова различни пътища, че чак е изумително.
Дете от АЕГ - в художествена академия в Холандия.
Момиче, което след седми клас отиде да учи корейски, понеже за нищо друго не искаше и да чуе, сега учи икономика в Италия.
Трето дете от НЕГ в 10 клас сега е убедено, че ще напуска лайстунг паралелката, учи усърдно английски и не ще и да чуе за следване в Германия.
В този смисъл английските гимназии са си напълно ОК за мене. Важна е средата, важно е да се научат да учат. И да не са прекалено профилирани. Каквато и сфера на интерес да открият после, ще се справят.

Общи условия

Активация на акаунт