СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 10

  • 24 769
  • 781
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 5 001
Много е важно да уцелиш точният момент Grinning
Моите и двамата тренират футбол, набора вече 7 години. За мен е супер изморително всичкото това развозване, но съм привърженик на тезата “Скуката ражда пороци” и гледам да са максимално ангажирани и двамата.

# 541
  • София
  • Мнения: 2 851
Синът ми тренираше доста активно около 4 години баскетбол, но от миналата година насам спря, просто времето не стига, далече ни е Славия, доста време се губи и в пътуване до там. От догодина обаче има намерение да поднови, аз му се моля да пробва и волейбол. Щастлива съм, че и физическите му данни предполагат такива спортове, подминал ме е на ръст вече, но аз съм си дребосък, просто е copy/paste с физиката на баща му.

# 542
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 329
Имам изпита от Междучасие от днес. Ема каза, че бил "ужасен", нищо общо с този от Бултест. Хм, Симеонов ли ги прави изпитите в Междучасие?

# 543
  • Мнения: 6 925
Имам изпита от Междучасие от днес. Ема каза, че бил "ужасен", нищо общо с този от Бултест. Хм, Симеонов ли ги прави изпитите в Междучасие?
Да, Симеонов ги прави. Техните винаги са по-сложни от нво. Равно трудни с тези на СМГ Учители и все с хубави задачи. И аз го видях теста. Този път ми се видя една идея по-лесен от предишния (и без грешка Simple Smile), но определено това не е нивото за НВО. Иначе си е решим само с учебен материал. Това ми е мечтаната трудност за НВО, но едва ли някога ще се случи.

# 544
  • Мнения: 1
Децата ви как се справиха на областния кръг на Националната олимпиада по математика?

# 545
  • София
  • Мнения: 6 140
И моят днес беше на ПИ (Милениум). Твърди, че се бил справил по- добре. Ще видим. Хич не му се учи, иска да си остане в НУТИ, много му хареса тази година там.
Тренировките при нас са ежедневни танци, няколко вида.
По темата с мигрената роман мога да напиша. Наследила съм я от баща ми, предала съм я на всичките си деца, за съжаление. Наборът страда от  края на 1ви клас, боли го до повръщане. Научила съм го и си носи обезболяващо винаги. При нас положението е такова, че докато не вземеш обезболяващо, няма минаване. Лягам с болка, ставам с още по- силна. Та хич не чакам. Младежът се спасява с Оки, аз съм с по- тежка артилерия.

С удивителните и аз не съм в час, думичката "факториел" съм я чувала, но изобщо не знам какво е.

# 546
  • софия
  • Мнения: 25 447
Уфффф, отдъхнах си. Няма да се отписвам 🙃 До 8-ми клас математиката ми беше песен, в 8-ми клас имах луд учител. Вероятно е бил блестящ математик, но много лош преподавател. Нищо не обясняваше, замерваше ни с тебешири - другаря Никола Николов от 7-мо, известен беше.

# 547
  • София
  • Мнения: 7 190
А, да, бе!
Изпит тип "Симеонов" на НВО. Благодаря, не. 😁
Звънче, купон е било с тези тебешири. Да погледнем от добрата страна - чак толкова луди учители никой не би ги търпял в наши дни.

# 548
  • София
  • Мнения: 6 140
хахах, Звънче, и нас др. Панчева ни замерваше с тебешири, че и доста точна беше- бивша баскетболистка. Joy

# 549
  • София
  • Мнения: 7 053
Звънче, моля те, все още някой трябва да има своя интерпретация на мат.термини, освен мен. Joy Искрено се зарадвах на "корен с удивителна", щото Дидева една година ме шегува за едни "задачи с думи" Joy Joy
Междучасие са с реалистични тестове по БЕЛ и далече от реалните тестове по мат. По мое виждане, не само по трудност на задачите, но и по вид. Мисля, че не мога да кажа, че ако дете се справя със задачите на Симеонов, ще се справи И с изискванията на МОН. Личен опит.

# 550
  • софия
  • Мнения: 25 447
Задачите с думи не са ли задачи с думи или и там има и още нещо😱?

# 551
  • Мнения: 3 048
Ще ми хвърли ли някой пробния? Благодаря предварително.
За "удивителната" (факториела) Grinning, щом сега се учи, учила се и преди. Аз съм 75 набор и в МГ даже и университетския ЛААГ бяхме нагазили, та не съм критерий, но по горната причина залагам, че се е учил от всички.

# 552
  • София
  • Мнения: 7 053
Задачите с думи не са ли задачи с думи или и там има и още нещо😱?
Хахаха, ако се приобщи още някой, може да убедим и математиците! Joy
Задачи за моделиране им казват, май...
Но аз все още си ги наричам "задачи с думи" ! Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 553
  • Мнения: 1 402
Нашият седмокласник тренира волейбол...Висок е 1.80 Simple Smile
Изобщо не искам да споменавам, че спомени за факториел нямам (а съм завършила ТУ)

# 554
  • софия
  • Мнения: 25 447
Божеее, това сефте го чувам! Аз съм '74ти набор и задачите с думи си бяха задачи с думи/текстови задачи. Задачи за моделиране е нещо модерно, чужбинско, математическо.

Общи условия

Активация на акаунт