СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 10

  • 24 755
  • 781
  •   2
Отговори
# 630
  • Мнения: 6 925
А по школите докъде са с материала по математика и бел?

# 631
  • София
  • Мнения: 3 456
Дъщеря ми приключиха "Една българка",а по математика за някакви триъгълници ми говори...Не следя материала особено

# 632
  • София
  • Мнения: 1 086
До колкото успях да се ориентирам от тетрадките му, по Мат са на симетрала на отсечка, а по БЕЛ- Видове сказуеми и гледам, че са писали съпоставка между “ Хубава си, моя горо” и “ Отечество любезно, как хубаво си ти”.

# 633
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 327
Аз скоро не съм проверявала, довечера ще видя.

# 634
  • Мнения: 24 467
И нашите приключват с баба Илийца, както и с триъгълниците и в петък ще имат обобщително контролно на тях. Г-жата по математика му отговорила на поставен въпрос, че ще има и задачи за разписване, където ще се следи за подробното описание. Да видим какви ще са. И още по-интересно ми е какви ще са изискванията за разписване.

Моят се класира на любимата си олимпиада по история на областен кръг. Той тази година отиде на нея и на техническото чертане само. И второто го бивало. Госпожата по чертане му казала, че ако се класира добре на национален кръг, може да си избере която искал професионална гимназия. В наше село хубави такива няма и той се позасмя, като ми го разправя, но аз му казах, че има по други места и може да се мисли, ако се справи добре и на следващите кръгове. Пък то чертането, ако иска да учи инженерство, което си го влече буквално от бебе, ще си му трябва.  Smiley Без друго само макети на превозни средства са му из главата. Стаята не ги побира, холът вече също не издържа на напора. То са бои, макетни ножчета, лепила, разредители, ефекти из цялата къща, извън макетите.
Ох, днес по трудната му за запомняне биология има шестица. Там нали има пет за срока, та снощи поучи и... сполучи. Ама това с шестицата е, защото вече не са на растения. На тях се отказа просто да помни. Предаде се. Любимата му тема учат в момента - червеи.  Laughing   Trollface   Confounded С преговор на хидри, медузи и корали.

Последна редакция: пн, 10 фев 2020, 16:04 от Judy

# 635
  • Мнения: 983
vesito 2 блокирала си личните и не мога да ти пиша.  И аз съм от Пловдив. Не видях в групата някой да ти е отговорил на въпроса за Образователни технологии. Дъщеря ми не ходи там. Подготвя се сама за НВО, така че не мога да ти кажа дали ги подготвят добре, но по-скоро Да. Моята ходи там на пробни. Резултатите, които те притесняват, може би са нормални. В ОТ пробните са само на материала от 7 клас (особено по БЕЛ), а по МАТ ми се струват доста по-лесни от тези които качват момичетата тук в групата. Освен това в ОТ решават 18 + 5 задачи, а на другите пробни и на НВО са 20 +3. В търговската сигурно е имало и въпроси от 6 клас по БЕЛ, а по МАТ е бил по-труден. Аз не знаех, че вече са почнали и те с пробните, така че благодаря. Ще се радвам, ако ги качиш, че да я пробвам девойката ми.
Благодаря за отговора sunny_shine. Изпратих ти двата теста. Ако има нещо ми пиши!

# 636
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 327
Аз съм така напоследък с тестовете на детето:

# 637
  • Мнения: 801
Могат ли някъде да се видят олимпиади по български за 8 клас. Може би не трябва да питам тук, но моля да ме насочите.

# 638
  • София
  • Мнения: 2 437
Аз и Мама Мони сме от Ноемврийките:)
И аз! Даже наборката е най-бързата от ноемрийките.

Надето и Ани? Нали не бъркам?
В школата започнаха "Опълченците", а по Мат. ще взимат ранобедрен триъгълник. Минаха признаците за еднаквост.

# 639
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 327
Просто_майка, сменила си си ника. Аз иначе много добре помня "Надето и Ани".

# 640
  • Мнения: 259
https://dox.abv.bg/download?id=2a26c2e2ed# - Линк за сваляне

ПИ БЕЛ на Веди изчистен. По-късно ще кача и математиката Grin

# 641
  • у дома...
  • Мнения: 3 079
Аз и Мама Мони сме от Ноемврийките:)
И аз! Даже наборката е най-бързата от ноемрийките.

Надето и Ани? Нали не бъркам?
В школата започнаха "Опълченците", а по Мат. ще взимат ранобедрен триъгълник. Минаха признаците за еднаквост.
Просто_майка, сменила си си ника. Аз иначе много добре помня "Надето и Ани".
Мдам, ние сме. Продължава да бърза и до днес Ангелина. Сега вече и амбиции има, и пубертет... Идва ми леко множко - ако оцелея тази година, ще живея поне още сто. Иска да учи испански, пише много добре. Ще става журналист, в краен случай лингвист... Само да не се налага да учи нещо с математика! Заради нея не се целим в Испанската, 30 СУ ни е целта.

# 642
  • Мнения: 24 467
Бих искала да благодаря тук на всички, които пускат тестове от пробни изпити или контролни.

Лично за мен това е най-полезното в тази тема в момента, тъй като по наше село пробни няма, детето ми се готви основно у нас и тези ми идват просто идеални.

Ние с времето сме добре. Моят винаги става готов, преди то да изтече. И по двата предмета. Най-големият му проблем си остава съсредоточаването и задържането на вниманието за по-дълго.
...
По история сега са на любимия му раздел - войните през 20-ти век. От първи клас гледа филмчета, документални, разбира се. И сега господинът по история също пуска такива и двамата си обсъждат действията, резултатите, причините. Моят обожава просто тези часове и тази материя.
Когато прави макети, почти винаги прави самолети, танкове, подводници, кораби от ВСВ. Може за всяка подобна техника да разкаже подробно за параметри, факти интересни, кога кой я е ползвал, как.
Искам да кажа, че когато човек има интерес към нещо, не му трябва някой да го тика.

Последна редакция: вт, 11 фев 2020, 10:26 от Judy

# 643
  • Мнения: 4 967
И аз ще помоля за решенията на ПИ по математика на Междучасие Simple Smile

# 644
  • Мнения: 6 925
Иска да учи испански, пише много добре. Ще става журналист, в краен случай лингвист... Само да не се налага да учи нещо с математика! Заради нея не се целим в Испанската, 30 СУ ни е целта.
Имаш ли отзиви за 30 СУ? И аз го заглеждам. Да, не е с ФЕ, но е с ИЕ и пак е вариант. Много ни е близо и с този нов ремонт, значи че и ръководството е читаво и амбициозно. В дилема съм за план Б дали 18 СУ или 30 СУ.

Общи условия

Активация на акаунт