Октомврийче смее се със глас, пролетта посреща във захлас! - 2019 -Тема 4

  • 15 087
  • 764
  •   1
Отговори
# 285
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Оф и аз четох , че е полезно. Но с майка...навива ме яко, че не се разграждат. От най - малките глътна миналата вечер. 3 пъти ака днес и я няма..филмирам се. Иначе е толкова внимателна...
Бебето адски го сърбят зъбите вече няколко дни. Гледах и установих бял венец отгоре..даже най-вече кучешкия зъб. Ай ай

# 286
  • Мнения: 799
И моята бебка я дразнят венците, все се чуди как да ги почеше 😀

Иначе попаднах на тази статия:
https://www.facebook.com/1713441588897665/posts/2534407120134437/

Не знам дали и доколки сте запознати.

# 287
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Да, с майка лекар съм запозната с всичко това...даже не ми се почва да ви обяснявам какви неща от какво се случват. Част от тях ни се случиха с голямото дете, ваксината за пневмокок не му подейства и хвана такъв в главата, която се напълни с течност и спря да чува и имаше 41 градуса 6 дни.
Беше на 2 години и 11 месеца. Не успя да получи гърч и сепсис.15 дни в Бг болница и 3 дни в чужбина. После 1 година лечение и сега е разлигавена ама като знам от майка колко умрели големи и малки хора има точно от пневмокок и чукам на дърво!
Аз също вдигах 41 като дете(та и възрастен) за 5 мин. Унаследява се явно това високо вдигане на темп. Увивали са ме в чаршафи.  Чупели са живачен термометър от притеснение с мен. Последно вдигнах 41 преди 2 години и се обринах в някаква алергия, от шампоан първично, но после от 41 градуса се върна и покри 95 процента от мен с пъпки,след което припаднах в кабинета на майка(поне на подходящото място ха ха) от висок пулс и кръвно и бях 3 дни в реанимация. (На следващия ден имахме платена и планирана ски почивка в австрия, не успях да ревна, но много исках).
После от едно спане на земята на палатки голямото дете пак , тогава на 4 години, получи бактериален цистит за 1ви път и така до ден днешен получава, сега на 9 год поне още 10 пъти имаше. Такива 40 дневни курсове с антибиотици сме правили и прочие изследвания на стомах бъбреци сърце и изобщо...всичко, че по-добре да спра дотук.
Допълнителни ваксини не слагам , но адски се замислих за пневмококовата....има платена тук, която обхваща повече типа пневмокок.

# 288
  • Мнения: 799
Ужас! Дано всички ни подминат такива премеждия. Аз не бях чувала и се радвам, че прочетох статията. Аз също като дете съм вдигала високи температури, все при баба лятото..., увивали са ме с чаршафи и т.н. Последно помня да се е случвало 40 градуса да вдигна януари 2008 г.

# 289
  • Белгия
  • Мнения: 511
Брат ми също вдига лесно температура. Никога не е някаква междинна, или нормална или над 39,5....

Витамин Д давахме по 6 капки, но сега взехме друга марка (NutriVit D3) и даваме само 2.

Относно здравната система в Белгия, като живуща тук, мисля, че е добре. Различно е от България, но не е по-зле. Вашата позната явно е нямала късмет ли, какво, но и доктори и фармацевти всички са били компетентни и съм нямала проблем при купуване на лекарства без рецепта Hug

А за готвенето.. Обожавам да готвя, обожавам да ям. Най-вече сладкиши, торти, мъфини, еклери, и всякакви други десерти. Обожавам да експериментирам с различни кремове и вкусове. Нямам много време време напоследък, но когато имам - фурната е винаги заредена.

# 290
  • София
  • Мнения: 123
Племенникът ми направи няколко температурни гърча, когато беше бебе. Наскоро му откриха Роландова епилепсия. Слава Богу, в лека форма. Той е на 7. Щял да я израстне след тийнейджърска възраст. Всичко това се отрази много зле на психиката на сестра ми. Не мисля, че гърчовете са толкова често срещани, колкото се твърди в статията. Аз не познавам друго дете, което да е правило. Моята голяма дъщеря пък изключително рядко вдига температура. Тя е на 10. До сега да е вдигала температура има няма 5-6 пъти. И не говорим за висока температура. Веднъж беше вдигнала висока към 39. Аз я оставих почти цяла нощ без да и давам никакви лекарства. Само я следях да не вдига над 39.5 и на следващия ден нищо й нямаше. Аз също не вдигам температура. Но аз много рядко боледувам. Когато бях малка нон стоп бях болна и явно по този начин съм си изградила имунитет. Голямата ми е същата. До първи клас много боледуваше. Тази година няма нито един ден отсъствие от училище. Ама аз й давах бронховаксом и освен това я ваксинирах срещу грип тази година.

# 291
  • Мнения: 1 136
Никаква активност няма днес. Явно всички празнуват 14ти февруари 😁 Ние с моят мъж уж не го празнуваме тоя празник, но реших да направя малко по-завъртяна вечеря днес. Даже и крем брюле ще се опитам да врътна.

Откакто долепихме бебешкото креватче до нашата спалня успявам да се понаспя. Пак се буди на всеки час, но поне аз не ставам.

Отделно преди време бях писала, че ми спира кърмата. Бях на диета заради дерматота на малкия, но иожния шекар каза да спра. Ядох много жито и зспочнах да се храня редовно, та сега съм ок. Даже малко прекалено. Като че ли се върнах в изходна позиция с кърмата - гърдите ми стават твърди чак. Сега ще тр да се регулира наново, но поне имам кърма, че миналата седмица давах от замразената, за да го нахраня.

Ако някой има проблем с кърмата - при мен жито, св пържоли и хляб спасиха положението

# 292
  • Мнения: 610
Ние не празнуваме 14.02, много ни е банално. Вчера бяхме на бтора ваксина (ротавирусната+пневмококи), плака малката един час привечер, после спа, яде, пак спа, игра малко и пак спа от 21:00 до 09:00. Другата седмица ще й правят 6-валентната, ние предпочетохме да ги разделим. Откакто имаме овлажнителя няма сполки и не хърка вече. Аз обаче ставам да се цедя като спи повече защото гърдите ми стават болезнено тежки и вечер преди баня й даваме малко от изцедената кърма, за да е по-спокойна за къпането и да не търси веднага да яде.

# 293
  • Мнения: 799
Ние пък си празнуваме, аз съм заклета романтичка и дори след 11 години продължавам да се вълнувам с избирането на подаръци за всякакви поводи и без поводи естествено Simple Smile Мисля, че няма нищо лошо да се поглезим в един такъв ден с нещо дребно и символично дори, не е нужно да има грандиозни подаръци, а просто един мил жест.
А и тази годинка си имаме най-прекрасната "Валентинка", така че настроението ми цял ден е празнично 😊❤

# 294
  • not found
  • Мнения: 581
Ние празнуваме , обичам го този празник , но тази година ще ни се размине 🥰🤣🤣🤣 Малчо от 4-5 дни все мрънка , реве , не иска да спи сам . Мъкна по цял ден като папагалче на рамото си , скок в разтежа ли има , кривотия ли е , боли ли го нещо не знам , но съм зверски изморена . Искам да поспя няколко часа , направо очите ми се затварят Simple Smile затова ще пропуснем тази година 🤪

# 295
  • Мнения: 610
Като цяло не харесваме и двамата нищо комерсиално, но бебка спи вече 3 часа и реших да спретна поне някакъв десерт. Аз често правя десерти, похапваме си сладичко Grinning
Майките с по-големи деца може ли да споделят какво представлява пробата за манту.

# 296
  • Мнения: 236
Ние празнуваме , обичам го този празник , но тази година ще ни се размине 🥰🤣🤣🤣 Малчо от 4-5 дни все мрънка , реве , не иска да спи сам . Мъкна по цял ден като папагалче на рамото си , скок в разтежа ли има , кривотия ли е , боли ли го нещо не знам , но съм зверски изморена . Искам да поспя няколко часа , направо очите ми се затварят Simple Smile затова ще пропуснем тази година 🤪

Същата работа. И моите двете от една седмица са толкова кисели. До кога ще е така незнам, ама ми идва нагорно. На 17ти стават на 4м. Да не говорим че започнаха да ревят и от непознати. Ще трябва да се отучваме. И едната като реве, задължително ревва и другата... пълен цирк.

# 297
  • Мнения: 1 521
И моят започна да реве от непознати.
Ние не празнуваме такива празници, но все пак мъжа сутринта изчисти и изми съдовете, та това ще го броя за подарък Grinning
Вчера бяхме на лекар, схемата му за захранване е : зеленчук, каша, жълтък, плод и последно месо.
Аз обаче мисля да направя следната: зеленчук, месо, жълтък, каша, плодове.
Иска на всеки 5-7 дни да се въвежда нов зеленчук, започва се с морков, тиква, сладък картоф.
Когато се въведат 4-6 зеленчука да се започне със следващото - месо или каша. Когато се вкарат зеленчуците и месото, след това пюретата стават дву, три или повече компонентни, един ден се дава зеленчуци задължително със жълтък, а на другият ден зеленчуци с месо - пуешко, пилешко и заек.

Нещо умно което каза, а аз не се бях замисляла е захранването задължително да започва в работен ден през седмицата, най добре понеделник и новите продукти да се въвеждат в понеделник, за да може ако стане нещо да работят болници и лекари. Също така задължително да се започне с обедното хранене или преди него, за да има цял ден наблюдение над детето за реакции.

# 298
  • Мнения: 62
И нас ни посъветваха днес да започнем с картоф, морков, грах (в тоя ред). Можело и по малко сок от ябълка или морков по 20 мл преди и след обяд (леле тоя прословут сок от ябълка от кога ми е в ушите...😁). Фонтанелата е големичка още и увеличаваме Вигантола от 1 на 2 капки. Иначе през последния месец сме се сдобили с нови 500 грама и 2 см, което е добре, в сравнение с първоначалния бърз темп.
А, на празнуващите Св. Валентин или Трифон Зарезан (или и двете) - весела вечер!

# 299
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Ние празнуваме Бг празници. Честит Трифон на всички българи и Вальо на католиците, все пак може да има такива сред вас, знам ли хаха.
Тук е празник, нали са католици повечето австрийци, има сърца и промоции навсякъде, това не е лошо.
Ние сме криви. Зъби сополи...за пръв път имаме сополи, дано не вдигне темп. Голямото дете донесе бацил и кашля и киха, та вероятно ни е от това, а не от зъбките..оф. та цял ден на ръце и рев. Не й харесва сопола. Гледам да я държа по изправена, да се стичат , а не напълно легнала.
Схемата за понеделници ми хареса и аз така ще правя, мерси.

Общи условия

Активация на акаунт