Нов халат за баня - боядиса цялото ми пране!!!

  • 2 663
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 916
Връщала съм цвета на оцветено пране с това прахче https://www.simplicol.bg/shop/obezcvetiteli/heitmann-za-universa … ehi-250-gr-detail. Винаги пера с цветоулавящи кърпички и нямам проблеми с прането.

# 31
  • Мнения: 2 515
Аз си купих нещо подобно, но на Д-р Бекман (май така се казваше). Обаче както и това, явно е било подходящо за бели тъкани, а моите не бяха бели, а розови, лилави, кремави и т.н. Та от прахчето и те си пуснаха цвета и стана ужасно... не стига, че бяха розови, лилави и т.н. с тюркоазен оттенък, ами се обезцветиха като след 1000 пранета.Laughing

# 32
  • Мнения: 749
Здравейте,
изпрах ба ръка с ариел за машинно пране една ленена тъмно синя рокля,
Възможно ли е да е пуснала синя боя от праха или просто самата боя е била по-силна?
След няколко изплаквания спря да пуска боя.
И, странично от темата, ползвате после дрехите, които да пускали боя?

# 33
  • Сф
  • Мнения: 4 772
Нормално е да пусне боя, тъмноте дрехи почти винаги са така.
Да, ползвам си после дрехите.

# 34
  • Мнения: 749
Нормално е да пусне боя, тъмноте дрехи почти винаги са така.
Да, ползвам си после дрехите.
Благодаря за отговора,
До сега само тъмно сини дънки са ми пускали толково боя, явно и  тази ленена рокля, пък уж за дете, безвредни бои използват и т.н. На Бенетон е Sad.

# 35
  • Мнения: 41 163
Точно понеже са безвредни не са толкова здраво хващащи.

# 36
  • Сф
  • Мнения: 4 772
И аз имам една детска тензухена розова рокличка, колко боя пада всеки път като я пера... Но не съм сигурна с какво е багрена, купувана е от Танзания, там едва ли използват качествени бои.

# 37
  • Мнения: 41 163
Качествена и екологична са различни неща в зависимост от гледната точка. Днес дънките не пускат, защото вече не се боядисват с индиго, но някога си пускаха яко при всяко пране. Разните изкуствени бои не пускат.

# 38
  • Мнения: 749
Точно понеже са безвредни не са толкова здраво хващащи.
Така е, но усещането е неприятно, псобенно като видиш върху детска дреха…

Общи условия

Активация на акаунт