Не искам бебета- нормално ли е?

  • 6 231
  • 224
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 202
И аз се разбирам с деца по 8-9 г. На една колежка децата ѝ са на 13г. И се разбираме чудесно даже сме и една зодия Скорпиончета Animal Scorpio

# 181
  • Мнения: 1 376
Не, не трябва и никой не те кара.

# 182
  • София
  • Мнения: 35 332
Да, Гал, аз предположих същото. Истинала е, търси оправдания, които й звучат логично на този етап.

# 183
  • Мнения: 2 857
Айде, избегА Пеперудката!

# 184
  • Мнения: 9 460
И аз се разбирам с деца по 8-9 г. На една колежка децата ѝ са на 13г. И се разбираме чудесно даже сме и една зодия Скорпиончета Animal Scorpio
Шегуваш се, нали? Желанието за деца не зависи от разбирателството с други деца. То идва от вътре. А, колкото до 13 годишните, ти поживей с тях 1 месец да ти помрънкат, как не ги разбираш, защото си им спрял интернета като наказание, да ти потряскат малко врати, да си направят стаята на кочина, 5 пъти да ги помолиш да свършат нещо и да забравят и тогава обяснявай, колко се разбирате.

# 185
  • София
  • Мнения: 35 332
Аааа, аз деца мразя. Това, какво общо има?

# 186
  • Мнения: 861
Мисля, че авторката е подвластна на някакво модерно течение за отричане на нормалните, изконни, семейни ценности. Нещо като да не сме като Пенка и Иванка, дето бутат количките, а да растем кариерно и се изживяваме като нещо различно. Не вярвам, че нежеланието за дете е поради друга причина.
Искам да ти кажа, че много повече ще израстнеш като човек, емоционално, психически, физически, кариерно и каквото искаш още, когато имаш деца. Твои, собствени деца, от твоята плът и кръв. Като ги погледнеш да виждаш себе си. Каквото не си успял да постигнеш, да го постигнеш чрез тях с инвестиция в тяхното бъдеще. Не ги приемай като досадни и спиращи живота. Напротив, те ще ти бъдат двигателя.

# 187
  • Мнения: 10 948
Абе то съм забелязала, че във форума има и доста потребителки, дето искат да си имат "бебенца", защото много обичат да ги гушкат и са им сладички, пък ела виж после бебището Grinning Та, така и с 13 годишните. Всички, които не са ми в дома, са ми адски симпатични Grinning (образно казано)

# 188
  • Мнения: 2 220
Авторката не иска бебета. "Жертваш" се за 9 м.и едно раждане и го хвърляш на бабите да се оправят. Ще си го вземеш като стане на 10. Фирмата няма да фалира без теб за 10 месеца.

# 189
  • Мнения: 10 948
Авторката не иска бебета. "Жертваш" се за 9 м.и едно раждане и го хвърляш на бабите да се оправят. Ще си го вземеш като стане на 10. Фирмата няма да фалира без теб за 10 месеца.
Вярно е! И аз се надявах "моята" фирма да фалира без мен като излязох в майчинство, ама уви.. Ще трябва да се връщам сега Grinning

# 190
  • Мнения: 20 435
Нормално е да не искаш бебета. Но е също така норма;но да го заявиш на искащият бебета и да го отстояваш като позиция.
Демек да имаш топки.
Щото то темите в мама-та са ясни, ще почешем клавиатурите, ама ако ти си хахохихи и не искаш дете, но се поддадеш на чужда воля, после детето да му мисли. Ний ме си ний, разпускаме пред монитора, но детето ще е съвсем реално и ще има нужда от любяща майка.
 

# 191
  • Мнения: 6 188
Мисля, че авторката е подвластна на някакво модерно течение за отричане на нормалните, изконни, семейни ценности. Нещо като да не сме като Пенка и Иванка, дето бутат количките, а да растем кариерно и се изживяваме като нещо различно. Не вярвам, че нежеланието за дете е поради друга причина.
Искам да ти кажа, че много повече ще израстнеш като човек, емоционално, психически, физически, кариерно и каквото искаш още, когато имаш деца. Твои, собствени деца, от твоята плът и кръв. Като ги погледнеш да виждаш себе си. Каквото не си успял да постигнеш, да го постигнеш чрез тях с инвестиция в тяхното бъдеще. Не ги приемай като досадни и спиращи живота. Напротив, те ще ти бъдат двигателя.
Много хубаво го написа, обаче на нея знаеш ли как ѝ звучи. Ей така - атжн?+"!"%Жнотжма
Не очаквай някаква мисъл да потече, че и да го осмисли. Това е привилегия на вече обогатените.

# 192
  • Варна
  • Мнения: 838
И преди да имам свое дете не съм се прехласвала по чужди деца (дори и на роднини) - изтрайвах едно гостуване, след което се наслаждавах на спокойствието вкъщи.
След като имам свое, по отношение на чуждите деца, промяната е  само към още по-нисък праг на търпимост (особено по разни детски купони).
Обожавам детето си, то наистина е най-важното за мен. Но ако чаках да започна да харесвам децата по принцип, можеше да не родя изобщо.

# 193
  • София
  • Мнения: 2 488
Понеже доста се наредиха такива теми, не знам реални или не, решете си "проблема " медицински и не ни занимавайте повече. Предполагам има медицински плоцедури за целта, както и при мъжете, чисти сметки, добри приятели. Нормално е! Другото е лиготия. Щом сте решила, действайте и се освободете от терзанията, освободете и нас от тъпи дискусии коя как понася чуждите деца.

# 194
  • Мнения: 30 802
Обаче авторката сигурно е в някаква много харна фирма, с много хубава среда и сигурно епични тимбилдинги, та толкова си пази позицията. Аз пък съм се нагледала на ситуации, в които съвсем отдадени хора по фирмите или прегарят, или финансирането свършва и излитат с шут навън.

И да, разбира се, че е по-досадно да си цял ден с бебе, отколкото да командваш в офиса, но в крайна сметка това е толкова ограничен аспект от живота...

Общи условия

Активация на акаунт